Drogowy bilans długiego weekendu - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

Drogowy bilans długiego weekendu

kocian-policja7 zatrzymanych kierujących zarówno rowerzystów jak i kierujących samochodami będących w stanie po użyciu alkoholu, bądź w stanie nietrzeźwości to bilans ostatniego długiego weekendu na drogach pow. kościańskiego, który trwał od 12 do 15 sierpnia br.

W miniony weekend na drogach powiatu kościańskiego przeprowadzono akcję „SIERPNIOWY WEEKEND 2016”. Celem tych działań było ograniczenie zdarzeń drogowych w tym szczególnie tragicznych w skutkach wypadków drogowych, poprawa bezpieczeństwa na drogach pow. kościańskiego poprzez wdrażanie w świadomości kierowców zasad bezpieczeństwa poruszania się  oraz zwalczanie kierujących pojazdami w stanach odmiennych od trzeźwego. W akcji udział wzięli  policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji z KPP w Kościanie i podległych Posterunków Policji.

W długi weekend trwający od 12 do 15 sierpnia br.  nasi policjanci zatrzymali 7 kierujących będących po użyciu alkoholu, bądź w stanie nietrzeźwości w tym 4 rowerzystów i 3 pojazdami mechanicznymi. Badania były wynikiem rutynowych kontroli.

Niechlubnym rekordzistą tego długiego weekendu wśród  kierujących pojazdem mechanicznym był 19 – letni mieszkaniec pow. kościańskiego kierowca seata ibizy, który w dniu 13 sierpnia br. ok. godz. 1.45 w Koszanowie uderzył w słup energetyczny oraz płot pobliskiej posesji.  Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,80 promila alkoholu w jego organizmie.

Wśród rowerzystów rekordzistą okazał się 58-letni mieszkaniec pow. kościańskiego, którego w dniu 15 sierpnia br. ok. godz. 22.10 w Czempiniu na ul. Stęszewskiej zatrzymał patrol policji. Badanie stanu  trzeźwości w tym przypadku wykazało ponad 1,80  promila alkoholu w organizmie kontrolowanego.

W miniony weekend odnotowaliśmy również 7 kolizji drogowych i 1 wypadek drogowy z udziałem pieszego.