KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas
Poznaj swoje prawa

Najczęściej czytane

 1. Zdenerowało go trąbienie

  Za uszkodzenie mienia odpowie 24-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, który 22 września br. uszkodził samochód należący do mieszkańca woj. łódzkiego. Sprawca został zatrzymany i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Całe zajście nagrała kamerka samochodowa zamontowana w uszkodzonym pojeździe.

 2. Poszukujemy zaginionej Aleksandry Kobierskiej

  Poszukujemy zaginionej Aleksandry Kobierskiej. Dziewczyna oddaliła się w sobotę (04.08) przed południem z ośrodka wypoczynkowego w Nowym Dębcu. Dziewczyna ma 15 lat. Rysopis zaginionej: 170 cm wzrostu, włosy długie blond, trądzik na twarzy, jasna karnacja. W dniu zaginięcia dziewczyna była ubrana w krótkie spodenki w czerwone kwiatki, bluza koloru niebieskiego. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej Aleksandry Kobierskiej można przekazywać przez całą dobę do jednostki Policji w Kościanie na nr telefonu 65 5116 211 lub 997.

 3. Poszukujemy zaginionej Marii Janowskiej

  Poszukujemy zaginionej mieszkanki Mościszek (gm. Krzywiń), Marii Janowskiej. Kobieta wyszła wczoraj (27.09.) około godz. 15:00 z miejsca zamieszkania i do tej pory nie wróciła.

 4. Policjanci na Nocy Zawodowców

  W piątek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie odbyła się Noc Zawodowców. Impreza łączyła ze sobą promocję szkolnictwa zawodowego z targami pracy. Wśród szkół, firm promujących się na imprezie nie mogło zabraknąć stoiska naszej jednostki. Zainteresowani mogli dowiedzieć się o warunkach przyjęć do służby oraz zobaczyć zaledwie niewielką część sprzętu jakim dysponuje nasza formacja.

 5. Nietypowy ładunek powodem kontroli i utraty prawa jazdy

  Patrol ruchu drogowego przejeżdżający w piątkowe popołudnie przez Jarogniewice drogą krajową nr 5 interweniował wobec operatora koparko-ładowarki. Wszystko przez nietypowy ładunek przewożony w przedniej łyżce pojazdu. Kierujący maszyną stracił prawo jazdy na 3 miesiące z powodu jej zawartości.

 6. Kradli i łup sprzedawali na złom

  W czwartek kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w sierpniu i wrześniu tego roku z terenu zakładu w Kiełczewie ukradli różnego rodzaju elementy, głownie ze stali kwasoodpornej. Łup sprzedawali później w punkcie skupu złomu na terenie Kościana. Łączna wartość skradzionych przedmiotów wyniosła 12400zł. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży.

 7. KWP - Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę, to znaczy, że i Ty możesz zostać policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 8. Porozumienie z pracownikami cywilnymi Policji podpisane

  Pracownicy cywilni Policji otrzymają od 1 lipca 2019 r. dodatkową podwyżkę w kwocie 250 zł na etat. Porozumienie w tej sprawie podpisali w MSWiA w środę (26 września br.) przedstawiciele Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji. Niezależnie od tego pracownicy od 1 stycznia 2019 r. otrzymają 300 zł podwyżki z Programu Modernizacji.

 9. List Ministra Joachima Brudzińskiego do funkcjonariuszek i funkcjonariuszy służb mundurowych podległych MSWiA

 10. Motopiknik – też tam byliśmy

  Wczoraj (20.08) na parkingu przy kościańskim basenie odbył się kolejny motopiknik, który zgromadził rzesze miłośników motoryzacji. Również policjanci z naszej komendy mieli swój udział w przebiegu tego wydarzenia.