Apel do kierowców - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

Apel do kierowców

nowe_logoTylko w ostatnich trzech dniach na terenie powiatu kościańskiego doszło do 11 kolizji drogowych oraz jednego wypadku drogowego. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę.

Analizując stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym za lata 2014-2016 wynika, iż na drogach powiatu kościańskiego tylko w miesiącu czerwcu doszło do 44 kolizji drogowych i 8 wypadków drogowych, gdzie w analogicznym okresie czasu w 2014 roku odnotowano 12 wypadków drogowych i 28 kolizji oraz w 2015 roku 6 wypadków drogowych i 22 kolizje drogowe. Tak też jak wynika z analizy znacznie wzrosła liczba kolizji drogowych.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego Powiatu, chcąc ograniczyć ilość zdarzeń drogowych apelujemy do wszystkich użytkowników dróg zarówno tych lokalnych jak i krajowych, aby pamiętali, że podstawową zasadą bezpieczeństwa, która obowiązuje kierowców przez cały rok jest zasada ograniczenia prędkości do warunków panujących na drodze, oraz zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. Pamiętajmy również, że nie bez znaczenia na rozmiar zdarzeń drogowych mają wpływ nietrzeźwi uczestnicy dróg, których kościańscy policjanci niemal codziennie zatrzymują.