CB nie pomogło - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

CB nie pomogło

tir.jpgWczoraj nietrzeźwy kierowca tira spowodował kolizję na krajowej piątce. Tir najechał  na tył audi. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że 52-letni mieszkaniec woj. pomorskiego ma 0,8 promila alkoholu w organizmie. Dzisiaj rano „wpadł” kolejny kierowca prowadzący tira po alkoholu. 

 

 

52-letni mieszkaniec woj. pomorskiego prowadził ciężarową skanię i zmierzał do Czech.  Około godziny 18.00 ( 1.07.) na odcinku między Śmiglem, a Wydorowem spowodował kolizję najeżdżając na tył jadącego przed nim audi. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Uszkodzeniu uległy  tylko samochody. Po przyjeździe patrolu policji okazało się, że kierowca ciężarówki jest nietrzeźwy – w jego organizmie stwierdzono 0,8 promila alkoholu. Mężczyzna  został w zatrzymany, teraz w trybie przyspieszonym czeka go rozprawa sądowa. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. 

Kolejny kierowca tira pod wpływem alkoholu został zatrzymany dzisiaj nad ranem (2.07.).   W St. Przesiece, drogówka sprawdziła stan trzeźwości kierowcy renault, który jechał do Kielc. Okazało się, że 34 latek z woj. świętokrzyskiego  ma 0,4 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymanemu prócz utraty prawa jazdy grozi areszt, ograniczenie wolności i grzywna.  

Statystyki obrazujące ilość zatrzymywanych po alkoholu  kierowców niepokoją. Prawdziwie porażająca  jest jednak sytuacja kiedy  wyobrazimy sobie osobę, która z zaburzoną percepcja prowadzi na drodze kilkudziesięcio tonową ciężarówkę z naczepą.