Niechronieni i trzeźwy poranek - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

Niechronieni i trzeźwy poranek

alkotest.jpgPoczątek i koniec weekendu stał pod znakiem dwóch akcji naszej drogówki. W piątek koncentrowaliśmy się na bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów, poniedziałkowy poranek to wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących pojazdami.

 

Podczas piątkowych działań na terenie Kościana ( 13.III.) 8 policjantów i 2 strażników miejskich skoncentrowało swoją aktywność na ujawnianie  wykroczeń popełnianych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Tego dnia za różnego rodzaju wykroczenia ukaraliśmy mandatami karnymi 34 pieszych. W większości przypadków mandaty zostały nałożone za przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.  

W poniedziałkowy( 16.III.) wczesny poranek, w prowadzonych na terenie miasta Kościana wzmożonych działaniach kontrolnych, w ciągu kilku godzin, 7 policjantów drogówki zbadało stan trzeźwości ponad sześciuset kierujących różnymi pojazdami. Podczas akcji zatrzymaliśmy trzech kierowców prowadzących pojazdy mechaniczne w stanie nietrzeźwości oraz jednego prowadzącego samochód po użyciu alkoholu. Osobom tym już zatrzymaliśmy  uprawnienia do kierowania pojazdami.  Za przestępstwo - prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości - grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za wykroczenie – prowadzenia pojazdu po użyciu alkoholu – grodzi grzywna, ograniczenie wolności, miesięczny areszt.   

Ok. godz. 4:30 w Kościanie na pl. Wolności, zatrzymaliśmy 46 latka, prowadzącego opla vectrę, badanie wykazało 0,8 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna za chwilę miał przesiąść się za kierownicę pełnego pasażerów autobusu. Niedoszły kierowca autobusu  odpowie za swój czyn w trybie przyspieszonym.