Działania „Prędkość” – podsumowanie drugiego dnia - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

Działania „Prędkość” – podsumowanie drugiego dnia

Wczoraj na drogach województwa wielkopolskiego przeprowadzono kolejny etap działań „Prędkość” – zero tolerancji. Na drogi powiatu kościańskiego skierowano 9 funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy egzekwowali przepisy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali łącznie 53 pojazdy, w tym 22 ciężarowe i 31 osobowych. Na 39 kierujących nałożono mandaty karne. Funkcjonariusze ujawnili 7 wykroczeń, gdzie kierujący pojazdem ciężarowym przekroczył dozwoloną prędkość oraz 9, gdzie sprawcą wykroczenia był kierujący samochodem osobowym.

Ponadto ukarano 23 kierujących pojazdami za inne wykroczenia w ruchu drogowym. Wczorajsze działania ukierunkowane były szczególnie na pojazdy ciężarowe. Policjanci podczas kontroli sprawdzali stan techniczny oraz sposób i zabezpieczenie przewożonych towarów.

Przypominamy, że wzmożone kontrole potrwają do 24 marca br. Będą prowadzone w godzinach największego zagrożenia wypadkami. Głównym celem tych działań jest zmiana nawyków i świadomości kierowców i egzekwowanie konsekwentnego stosowania się do obowiązujących przepisów. Im więcej osób będzie poruszało się z dozwolona prędkością, tym na naszych drogach będzie bezpieczniej.

Poniżej przedstawiamy wyniki wczorajszych działań z całego województwa.

 

MŚ/RN