Z pomocą bezdomnym- wspólne działania - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Z pomocą bezdomnym- wspólne działania

dsc_0637Jak co roku wraz z nadejściem chłodnych dni policjanci kościańskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Kościanie oraz pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie kontrolowali miejsca, w których pojawiają się osoby bezdomne. 

2 listopada 2016 roku policjanci, strażnicy miejscy oraz pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej połączyli siły i wspólnie docierali do miejsc, gdzie pojawiają się osoby bezdomne. Sprawdzano opuszczone budynki, a także tereny ogródków działkowych. Patrol starał się w każdym przypadku przekonać osoby bezdomne do skorzystania z oferowanej pomocy: posiłki, ciepła odzież, a także pobytu w noclegowni. Jednak na terenie miasta Kościana pomimo świadomości istnienia zagrożenia jakie niesie jesień i zima osoby bezdomne nie chcą zmienić dotychczasowego trybu życia.

Działania mające na celu zapobieganie utracie życia lub zdrowia z powodu wychłodzenia organizmu osób bezdomnych będą kontynuowane przez cały okres zimowy.

Apelujemy do wszystkich, którzy zauważą bezdomnych koczujących w miejscach zagrażających ich życiu i zdrowiu, by przekazywali informacje do instytucji pomocowych. Niekiedy jeden telefon na nr alarmowy 997 lub 112 może uratować komuś życie.   

dsc_0676
dsc_0662
 

 

 

 

 

 

 

 

 dsc_0637