Z pedagogami o PaT - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Z pedagogami o PaT

spotkanie_pat_002Wczoraj w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Kościanie policjanci Wydziału Prewencji KPP wspólnie z Powiatowym Liderem PaT-u Elżbietą Kwaśną w ramach programu PAT „Profilaktyka a TY”  zorganizowali spotkanie z pedagogami szkolnymi. W  spotkaniu  udział wziął również  I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie mł. insp. Tomasz Toporek.

Na spotkanie zostali zaproszeni pedagodzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu kościańskiego. Organizatorzy przekazali informację na temat programu PaT „Profilaktyka a Ty”, a także przedstawili założenia i inicjatywy, jakie w ramach tych działań profilaktycznych   w  najbliższych miesiącach na naszym terenie chcą zrealizować .

„W programie znajdzie miejsce każdy, komu bliska jest myśl humanistyczna. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka.” Tą myślą rozpoczęła swoje wystąpienie Elżbieta Kwaśna - pedagog z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie, a jednocześnie Powiatowy Lider PaT-u.

W trakcie spotkania padło też pytanie do koleżanek „po fachu”: „ co Ty zrobiłaś w sprawie profilaktyki uzależnień? Odpowiedź brzmiała jednoznacznie - robimy wiele…To prawda. Jednak jest to słabo  widoczne, gdyż każdy działa indywidualnie w swojej szkole.                                                                                                                                        Dlatego, by pokazać młodzieży, że wspólnymi siłami można osiągnąć wiele postanowiliśmy działać razem. Po burzliwych dyskusjach pojawiło się wiele pomysłów, których na razie nie możemy zdradzić. Zapewniamy, że będzie ciekawie.

 

spotkanie_pat_003spotkanie_pat_002spotkanie_pat_004