Bezpieczny weekend - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Bezpieczny weekend

drogaJuż jutro rozpocznie się sierpniowy „długi weekend". Na drogach pojawi się więcej pojazdów. Dlatego, aby spokojnie dojechać do celu, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nad bezpieczeństwem podróżujących drogami powiatu kościańskiego będzie czuwać więcej policjantów ruchu drogowego. 

 

 

Już dzisiaj, policjanci na terenie województwa wielkopolskiego prowadzą wzmożone kontrole na drogach. Takie działania wiążą się z akcją „Sierpniowy weekend”, którą prowadzą funkcjonariusze na terenie całego kraju. Akcja będzie trwała do niedzieli.

Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na takie wykroczenia, których popełnianie przez kierowców powoduje największe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość kierujących pojazdami, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, a w szczególności sposób przewożenia dzieci. W przypadku rażącego naruszenia przepisów drogowych, które mogłoby stworzyć zagrożenie dla innych osób, kierowcy grozi nie tylko mandat karny ale i utrata prawa jazdy. Policjanci szczególną uwagę zwrócą też na pieszych i rowerzystów- zwłaszcza, jeśli będą łamać przepisy drogowe.

Zanim wyjedziemy w dłuższą podróż pamiętajmy też o właściwym zabezpieczeniu domu lub mieszkania, aby po powrocie nie czekała na nas niemiła niespodzianka. Nie ma niestety idealnych zabezpieczeń przed włamaniem. Zawsze możemy jednak zmniejszyć ryzyko popełnienia przestępstwa na naszą szkodę np. prosząc o pomoc przyjaznego sąsiada. Przed wyjazdem warto, więc poprosić taką osobę, aby zwróciła uwagę na to, co dzieje się z naszym domem.