Bezpieczne wakacje - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Bezpieczne wakacje

oboz_1Wczoraj (29.07) policjant Zespołu ds. Nieletnich i Patologii spotkał się z uczestnikami obozu dla młodych adeptów sztuki pożarniczej w Starych Oborzyskach, podczas którego przypomniał młodzieży najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas letnich wakacji.

 

 

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z terenu powiatu kościańskiego uczestniczą w obozie szkoleniowym w Starych Oborzyskach. Kolega z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii przypomniał młodzieży podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Ponadto młodzież bardzo interesowała charakterystyką służby w Policji. Policjant zaprezentował sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Nie brakowało też ochotników do założenia kajdanek. Mamy nadzieję, że ta sytuacja zaspokoi ciekawość i w dorosłym życiu na żadnej dłoni nie zatrzasną się nigdy kajdanki.

To nie pierwsze spotkanie z dziećmi wypoczywającymi podczas wakacji. Spotkania mające na celu zaprezentowanie bezpiecznych sposobów na wypoczynek policjanci rozpoczęli jeszcze pod koniec roku szkolnego. W trakcie wakacji policjanci spotykali się również z dziećmi uczestniczącymi w półkoloniach organizowanych na terenie naszego powiatu. Chcemy, żeby dla wszystkich dzieci wakacje były radosne i bezpieczne.

Zorganizowane grupy, które byłyby zainteresowane spotkaniem profilaktycznym z dziećmi, bądź też wizytą w budynku komendy mogą kontaktować się z Zespołem ds. Nieletnich i Patologii pod nr tel. 65 5116238 w godz. 8.00-15.00
 
oboz_2oboz_4