Pyrkowe spotkania - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Pyrkowe spotkania

img_3550

Pierwsze tygodnie w przedszkolu i szkole podstawowej to dla każdego młodego człowieka czas poznawania nowego środowiska i nowych przyjaciół. Dla policjantów Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowych to okres spotkań z najmłodszymi.

 

 

 

 

Od początku września do dzisiaj  odwiedziliśmy przedszkolaków i najmłodszych uczniów  z terenu powiatu kościańskiego. Łącznie odbyliśmy już 45 spotkań z dziećmi głównie z terenu gmin należących do naszego powiatu.  Najbliższe dni policjanci z Zespołu ds. Nieletnich czeka wytężona praca z przedszkolakami z Kościana, gdzie są już zaplanowane kolejne spotkania.

Podczas spotkań omawiane są zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Chcemy wychowywać przyszłych świadomych uczestników ruchu drogowego, którzy bezpiecznie będą przemierzać nasze drogi.  Być może taki świadomy malec przypomni "roztargnionym rodzicom" o zapięciu pasów w samochodzie przed wyruszeniem w podróż. Chcemy też uczyć dzieci bezpiecznych zachowań podczas zabawy w domu i na podwórzu.

Dziękujemy Stowarzyszeniu na rzecz zapobiegania wypadkom drogowym STOP ŚMIERCI za odblaski, które rozdaliśmy w kilku przedszkolach.

Składamy również podziękowania Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Śmiglu za odblaski dla przedszkolaków ze Śmigla, które rozdał dzielnicowy z Posterunku Policji w Śmiglu.

img_3519  

 

 

 

 

 

pict0005

 

 

 

 

 

 

 

 

foto przedszkole w Śmiglu oraz Misia Uszatka w Kościanie