Bezpieczni seniorzy w Kiełczewie - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Bezpieczni seniorzy w Kiełczewie

skanujPo raz kolejny policjanci naszego Wydziału Prewencji  wspólnie z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej spotkali się z seniorami w ramach programów „Jesień życia – radość bycia” oraz „Aktywny Senior”. Tym razem gościliśmy w Kiełczewie.

 

Spotkanie odbyło się w  ostatni czwartek  w szkole w Kiełczewie.  W jego trakcie policjant z Wydziału Prewencji  omówił  zagadnienia związane z bezpieczeństwem w codziennym życiu: w domu, na zakupach, czy też na spacerach.  Prelekcję  wzbogacił pokaz filmu przygotowanego  przez KWP w Poznaniu i telewizję regionalną PTV. Zaprezentowany materiał - oparty na autentycznych zdarzeniach - obrazował zagrożenia powodowane przez „kieszonkowców’ oraz sprawnie działających sprawców kradzieży na tzw. „pufę”, „wnuczka”, „pielęgniarkę”. Wkrótce każdy uczestniczący w spotkaniu senior otrzyma magnetyczną podkładkę z numerami instytucji pomocowych wraz z instrukcją optymalnego wykorzystania danych znajdujących się na gadżecie. Zakup  podkładek  sfinansowała Gmina Kościan.

To już 5 spotkanie z seniorami gminy Kościan  w  ramach programu „Jesień życia- radość bycia”. Mundurowi   z Wydziału Prewencji są do dyspozycji osób zainteresowanych organizacją podobnych spotkań na terenie naszego powiatu – 65 5116238.  Przykładowe tematy prelekcji:

Metody działania oszustów- jak się przed nimi ustrzec. Reagowanie oraz powiadamianie o zaistniałych zagrożeniach.

Rola napływu informacji poprzez numer telefonu alarmowego.

Sposoby zabezpieczenia swojego mieszkania przed włamaniem.

Jak postępować w sytuacji utraty ważnych dokumentów- kradzież dowodu osobistego, prawa jazdy, karty bankomatowej.

Umowa- na co zwrócić uwagę przed jej podpisaniem.

Bezpieczne zakupy w Internecie.

Bezpieczeństwo na drodze

 

skanuj