Spotkanie z Seniorami - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Spotkanie z Seniorami

obraz_002W związku z kradzieżami i oszustwami dokonywanymi na szkodę osób starszych i samotnych policjanci Wydziału Prewencji spotykają się z seniorami informując ich o zagrożeniach oraz o sposobach zapobiegania im.  Wczoraj popołudniu policjant z naszej komendy spotkał się z grupą Seniorów w Śmiglu.

Na terenie naszego powiatu a także powiatów ościennych w ostatnim czasie doszło  do oszustw, których ofiarami padły osoby starsze, mieszkające samotnie. Przestępcy wykorzystując łatwowierność i życzliwość oszukiwali lub okradali  starsze osoby - często z oszczędności całego życia. Sposób działania sprawców ulega ciągłym zmianom i ewoluuje żeby uśpić czujność swoich potencjalnych ofiar. Każdy z nas słyszał o metodzie: „na wnuczka”, „na urzędnika”, itp.Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do mieszkania osób, których nie znamy, zwłaszcza gdy jesteśmy sami. Zawsze możemy sprawdzić tożsamość osoby, która podaje się za pracownika danej firmy. Na naszą prośbę musi pokazać nam identyfikator ze zdjęciem. Nie przekazujmy pieniędzy osobom, których nie znamy oraz nie wierzmy w „życiowe okazje” oferowanych towarów lub usług !!! 

Podczas spotkania w Śmiglu policjant przypomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które mogą pomóc w sytuacji zagrożenia. Na zakończenia spotkania wszyscy zebrani na Sali otrzymali podkładki magnetyczne z pomocnymi numerami telefonów. Druk podkładek został sfinansowany przez Urząd Miejski Śmigla. Seniorom dziękujemy za gościnność i życzymy dużo zdrowia z okazji ich święta.