Kolejne bezpieczne kobiety - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Kolejne bezpieczne kobiety

dscf0211.jpgW  ubiegłym tygodniu policjanci naszego wydziału prewencji przeprowadzili  zajęcia w ramach VII edycji kursu bezpieczeństwa sytuacyjnego i samoobrony dla kobiet. W szkoleniu udział wzięło 25 Pań  z terenu powiatu kościańskiego.  

 

 

Podczas tej edycji kursu liczba zgłoszeń przerosła nasze oczekiwania.  Przez trzy kolejne dni „słaba płeć” poznawała podstawy samoobrony - chwyty pomagające wyjść z opresji podczas napadu. Wszystkie uczestniczki z uwagą słuchały i pilnie wykonywały ćwiczenia  zadysponowane przez  mł. asp. Krzysztofa Witczaka z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu. Dynamiczna i atrakcyjna forma prezentacji kolejnych ćwiczeń  przez prowadzącego wzbudzała żywe zainteresowanie i zaangażowanie uczestniczek kursu.  

Część teoretyczną kursu poprowadził  asp. sztab. Maciej Matysiak z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii naszej komendy. Panie dowiedziały się jak mogą złożyć zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, co zrobić, gdy już zostały napadnięte oraz jak wygląda procedura postępowania Policji w takich przypadkach.  

Po zakończonych zajęciach, większość z uczestniczek podkreśliła, że dodały one im pewności siebie. Zajęcia te miały nauczyć podstaw samoobrony oraz uświadomić jakich sytuacji i miejsc należy unikać w ramach tzw. bezpieczeństwa sytuacyjnego.  Na  zakończenie trzydniowego kursu wszystkie Panie otrzymały zaświadczenia o ukończeniu kursu organizowanego przez naszą komendę.  

Dziękujemy  Pani Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Kościanie z gościnność i udostępnienie pomieszczeń do przeprowadzenia zajęć. Specjalne podziękowania  kierujemy do Krzysztofa Witczaka z KWP w Poznaniu za profesjonalny i atrakcyjny instruktaż samoobrony. Wszystkie Panie, którym nie udało się wziąć udziału w tegorocznej edycji informujemy, że skontaktujemy się z nimi organizując kolejną edycję kursu.  

{galeria}GALERIE/280610{/galeria}