Spotkanie u Amazonek - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Spotkanie u Amazonek

24.04.2009r_031.jpgWczoraj, w iście rodzinnej atmosferze, asystent prewencji kryminalnej uczestniczył w spotkaniu z kościańskimi Amazonkami. Korzystając z okazji, iż w spotkaniu udział wzięło 45 pań, policjant przekazał jego uczestniczkom szereg informacji na temat bezpieczeństwa sytuacyjnego.  

 

Kościanianki szczególnie interesowało, jak należy postępować aby nie stać się ofiarą kradzieży lub napadu, co należy zrobić jeśli zorientujemy się, że podczas zakupów zostaliśmy ofiarą kieszonkowca oraz gdzie należy zgłaszać kradzież dokumentów lub kart płatniczych. 

Policjant udzielił także istotnych informacji, które mamy nadzieję uchronią Panie przed kieszonkowcami oraz przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka”, „na pracownika wodociągów, energetyki” itp. W każdym z wyżej wymienionych przypadków sposób działania sprawców jest bardzo podobny. Złodzieje wykorzystują łatwowierność osób mieszkających często samotnie lub podczas nieobecności pozostałych członków rodziny wchodzą do mieszkania dzięki uprzejmości gospodarza i okradają mieszkanie. Jeszcze raz przypominamy, jeśli nie jesteśmy pewni, że osoba za drzwiami jest tą, za którą się podaje zażądajmy od niej legitymacji służbowej lub zadzwońmy do instytucji w której rzekomo pracuje. Prawdziwy pracownik z pewnością cierpliwie poczeka za drzwiami do czasu aż ustalimy jego tożsamość. 

Panie miały też pytania dotyczące naszej pracy, pytały jak można skontaktować się z dzielnicowym. Na zakończenie zebranym wręczono ulotki prewencyjne „ABC zagrożeń”, „Dokumenty zastrzeżone” oraz długopisy z danymi tele-adresowymi KPP w Kościanie. Dziękujemy bardzo za zaproszenie. Paniom, które w dniu wczorajszym na spotkaniu świętowały swoje imieniny składamy serdeczne życzenia. 

{galeria}GALERIE/240409{/galeria}