Dwie strony sieci - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Dwie strony sieci

W ramach projektu „Dwie strony sieci” policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii prowadzą spotkania w szkołach działających na terenie powiatu kościańskiego. Przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu.

Policjanci zajmujący się profilaktyką w ramach reliazacji projektu "Dwie strony sieci" przeprowadzili szereg spotkań dotyczących bezpieczeństwa w Internecie oraz zagrożeń mogących czyhać na użytkowników.

Przedsięwzięcie adresowane jest dla uczniów najstarszych klas szkoły podstawowej oraz młodzieży gimnazjalnej.  Dla rodziców również zostały przewidziane spotkania i prelekcje.

Policjanci podczas spotkań przekazują informacje dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu, opowiadają również młodzieży o zagrożeniach, jakie mogą spotkać użytkownicy sieci.

Podczas spotkań z rodzicami, funkcjonariusze uczulają, żeby zwrócić uwagę w jaki sposób pociecha korzysta z sieci, czy jej zachowania są bezpieczne dla niej samej oraz czy swoim zachowaniem nie rani kogoś, kto jest po drugiej stronie komputera.

Od początku trwania projektu funkcjonariusze przeprowadzili 16 spotkań z młodzieżą w 7 szkołach na terenie powiatu. Z rodzicami przeprowadzono 5 spotkań w 3 szkołach. Planowane są kolejne spotkania.