Spławikowe Grand Prix - Po służbie - KPP Kościan

Po służbie

Spławikowe Grand Prix

dsc_0035Kanał wojnowicki k. Kościana był w ostatnią sobotę kolejnym miejscem rywalizacji  w ramach Grand Prix województwa wielkopolskiego w wędkarstwie spławikowym. Tym razem „policyjni wędkarze” walczyli o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie. Lekka mżawka mogła tego dnia pokrzyżować plany jedynie plażowiczom.

Od wczesnych godzin rannych 44 uczestników zawodów rywalizowało o miano najlepszego „spławikowca”. Punktualnie w samo południe strzał z pistoletu alarmowego zasygnalizował wędkarkom i wędkarzom zakończenie zmagań. Przed komisją sędziowską stało teraz nie lada zadanie – dwukilometrowy spacer z wagą do wszystkich stanowisk wędkarskich. Liczył się każdy gram. Po łowieniu 10 ekip reprezentujących drużyny z różnych zakątków  wielkopolski przemieściło się do stanicy wędkarskiej w Nowym Dębcu. Tam odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Gospodarze zawodów nie byli zbyt gościnni - indywidualnie najlepszym spławikowcem okazał się Tomasz Jagodziński ( KPP Kościan – 5,6 kg. ) kolejne miejsca na podium zajęli Adam Sadowczyk ( KMP Leszno – 3,26 kg. ), Andrzej Hajducki ( KPP Rawicz – 3,15 kg. ). Drużynowo zwyciężyła pierwsza ekipa KPP Kościan przed KMP Leszno oraz „drugim garniturem” kościańskich wędkarzy. Największą rybę złowił Andrzej Hajducki, który „powalczył” z półtorakilogramowym linem. Po zawodach, przy grillu i żurku,  wędkarze jeszcze długo rozprawiali o niewykorzystanych tego dnia okazjach i szansach. 

Organizatorem zawodów były zarządy terenowe związku zawodowych policjantów, pracowników policji i policyjnych emerytów z Kościana. Organizatorzy składają podziękowania wszystkim współorganizatorom i sponsorom zawodów.

{galeria}GALERIE/170509{/galeria}