Zanotowaliśmy - listopad 2019r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - listopad 2019r.

30 listopada 2019r., ok. 10.40 w Kościanie, na ul. Pułaskiego kierujący pojazdem m-ki Mitsubishi Space, 26-letni obywatel Ukrainy nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył VW Golfa, który prowadził 31-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

29 listopada 2019r., ok. 22.25 na drodze K-5 kierujący pojazdem m-ki Renault Twingo, 59-letnimieszkaniec powiatu grodziskiego podczas wykonywania manewru skrętu najechał na wysepkę i uszkodził znak oraz krzewy ozdobne. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

25 listopada 2019r., ok. 16.15 w Śmiglu, na ul. Północnej kierujący pojazdem m-ki Opel Vectra, 33-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego nie zachował należytej ostrożności między pojazdami i najechał na Skodę Fabię, którą prowadził 52-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

24 listopada 2019r., ok. 6.50 w Czaczu kierujący pojazdem m-ki VW Touareg, 34-letni mieszkaniec powiatu rawickiego nie dostosował należytej prędkości do panujących warunków i wypadł z drogi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

23 listopada 2019r., ok. 15.20 w Nowym Luboszu, ul. Kościańska kierująca pojazdem m-ki VW Golf, 21-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego w trakcie wykonywania manewru skrętu uderzyła w prawidłowo jadący pojazd m-ki Renault Megane, który prowadził 46-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

21 listopada 2019r.,ok. 9.55 w Kościanie, na ul. Nacławskiej kierujący pojazdem m-ki Fiat Punto, 23-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego w trakcie wykonywania manewru skrętu nie zachował należytej ostrożności i nie upewnił się, że jest wyprzedzany przez innego uczestnika ruchu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia bocznego z pojazdem m-ki VW Fox, który prowadziła 38-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. 12.40 na drodze K-5, na skrzyżowaniu z ul. Sierakowskiego doszło do kolizji pojazdów. Kierujący samochodem m-ki Renault Scenic, 18-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie zachował należytej ostrożności w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo i uderzył w pojazd m-ki Ford Kuga, który prowadził 65-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. 13.00 na drodze K-5, na wysokości miejscowości Pianowo kierujący pojazdem m-ki Mercedes Sprinter, 36-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego najechał na tył samochodu m-ki Daf, który prowadził 36-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. 14.50 w Śmiglu, na ul. Leszczyńskiej kierująca pojazdem m-ki VW Polo, 18-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie zachowała należytej ostrożności oraz odległości od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego najechała na tył Volvo, który prowadził 55-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

ok. 15.00 w Kościanie, na Skwerze Krimpen kierująca pojazdem m-ki Ford Focus, 68-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego wykonała nieprawidłowy manewr omijania, doprowadzając do kolizji z pojazdem m-ki Skoda Superb, który prowadził 21-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

20 listopada 2019r., ok. 22.50 na drodze K-5 pomiędzy miejscowościami Kościan- Kiełczewo w miejscu objętym ruchem wahadłowym doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż najprawdopodobniej kierujący pojazdem m-ki Renault Master, 33-letni mieszkaniec powiatu przysuskiego nie zachował należytej ostrożności i wjechał w tył stojącego zestawu pojazdów m-ki Scania wraz z naczepą, który prowadził 29-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego. Kierujący Scanią, jadąc drogą K-5 z Poznania w kierunku Leszna zatrzymał się z powodu czerwonego światła uniemożliwiającego czasowo przejazd w miejscu objętym ruchem wahadłowym. Kierowca Reanult Master został przetransportowany do szpitala, gdzie niestety zmarł.

19 listopada 2019r., ok. 12.20 na drodze K-5 kierujący pojazdem m-ki Renault Kangoo, 62-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył poprzedzającego pojazdu m-ki Toyota Rav4, który prowadził 61-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. 14.20 w Czaczu, na ul Wielichowskiej kierujący pojazdem m-ki Ford C-Max, 54-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z pojazdem m-ki Peugeot 307, który prowadził 63-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

18 listopada 2019r.,ok. 13.10 w Kościanie, na ul. Śmigielskiej kierujący pojazdem m-ki opel Vectra, 26-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z pojazdem m-ki Opel Mocca, który prowadził 27-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 15.55 w Kościanie na ul. Maya kierujący pojazdem m-ki VW Tiguan, 25-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie zastosował się do znaku drogowego „stop” i nie udzielił pierwszeństwa kierującemu pojazdem m-ki Peugeot Boxer, 55-letniemu mieszkańcowi powiatu kościańskiego, w wyniku czego doprowadził do zderzenia się pojazdów. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. 16.45 w Kościanie, na ul. Kaźmierczaka patrol WRD kontrolował pojazd m-ki Iveco. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u kierowcy, 25-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego wykazało 2,86 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 16.50 w Kościanie, na ul. Poznańskiej kierujący pojazdem m-ki VW Polo, 34-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w tył samochodu m-ki Fiat Seicento, który prowadził 56-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. 22.15 w Śmiglu, na ul. Leszczyńskiej kierujący pojazdem m-ki Renault Megane, 37-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do kolizji z pojazdem m-ki Ford Mondeo, który prowadził 36-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

17 listopada 2019r., ok. 20.00 w miejscowości Sierpowo kierujący pojazdem m-ki Ford C-Max, 41-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego doprowadził do kolizji z pojazdem m-ki Nissan Micra, który prowadził 53-letnimieszkaniec powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u sprawcy kolizji wykazało 2 promile. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

16 listopada 2019r., ok. 19.10 w Kościanie na ul. Poznańskiej kierujący pojazdem m-ki Opel Zafira, 41-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdem m-ki BMW, 27-letniemu mieszkańcowi powiatu kościańskiego. W wyniku uderzenia BMW przemieściło się i uderzyło w pojazd m-ki VW Golf, który prowadził 33-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

15 listopada 2019r., ok. 13.25 w Poninie, na ul. Kościańskiej kierujący pojazdem m-ki VW Lupo, 36-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie zachował należytej ostrożności i odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył Citroena C4, który prowadziła 41-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. 16.45 w Kościanie, na ul. Północnej kierująca pojazdem m-ki Ford Ka, 45-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie zachowała należytej odległości od pojazdu poprzedzającego, w wyniku czego najechała na tył pojazdu BMW, który prowadziła 29-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

ok. 19.40 w Kościanie, kierujący pojazdem m-ki Ford Focus, 22-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego wykonując manewr skrętu w lewo z ul. Północnej w ul. Chłapowskiego nie zachował środków ostrożności i doprowadził do zderzenia z motorowerem m-ki Barton, który prowadziła 59-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Motorowerzystka z ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

14 listopada 2019r., ok. 11.45 w Bruszczewie, na ul. Głównej kierujący pojazdem m-ki VW Caddy, 29-letni obywatel Białorusi wymusił pierwszeństwo przejazdu pojazdowi m-ki Ford Transit, który prowadził 34-letni mieszkaniec powiatu wrzesińskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 17.35 w Kościanie, ul. Kościuszki kierujący pojazdem m-ki Opel Corsa, 60-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył pojazdu m-ki BMW, który prowadził 45-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. 21.05 w Sierakowie, na ul. Długiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki Ford Kuga. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,38 promila. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.   

13 listopada 2019r., ok. 7.15 na drodze K-5, obwodnica Kościana doszło do kolizji pojazdów. Kierujący zestawem pojazdów m-ki Scania wraz z naczepą, 30-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego najechał na unieruchomiony pojazd ciężarowy m-ki Volvo, który prowadził 30-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. W wyniku uderzenia Volvo przemieściło się i uderzyło w stojący VW Caddy, który prowadził 37-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. Następnie VW Caddy uderzył w pojazd m-ki Hyundai i30, który prowadziła 42-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 14.40 w Nowym Dworze zatrzymano do kontroli drogowej pojazd m-ki Fiat Seicento, który prowadził 28-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,62 promila. Ponadto ujawniono, iż mężczyzna kierował pojazdem wbrew zakazowi wydanemu przez Sąd. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 17.00 w Kokorzynie, na ul. Kościańskiej kierujący autobusem m-ki Scania, 69-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie zachował właściwej odległości podczas wykonywania manewru omijania. W wyniku tego spowodował przemieszczenie się unieruchomionego pojazdu m-ki Renault Master, który uszkodził ogrodzenie jednej z posesji. Sprawca kolizji był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym.

ok. 18.00 w Kościanie, na ul. Poznańskiej kierująca pojazdem Mini Cooper, 41-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie zachowała bezpiecznej odległości podczas wyjeżdżania z ul. Czempińskiej i najechała na poprzedzający pojazd m-ki Renault Megane, który prowadziła 29-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Uczestniczki zdarzenia były trzeźwe.

11 listopada 2019r., ok. 13.25 w Wydorowie na drodze K-5 kierujący pojazdem m-ki Fiat Marea, 75-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył samochodu m-ki Opel Grandland, który prowadził 49-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

10 listopada 2019r., ok. 18.10 w Kościanie, ul. Północna policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którym okazał się 41-letni obywatel Ukrainy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 2,24 promila. 41-latek został ukarany mandatem karnym.

9 listopada 2019r., ok. 12.55 w Kościanie, na ul. Poznańskiej kierujący pojazdem m-ki Daewoo Lanos, 46-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego podczas wykonywania manewru w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi m-ki Mercedes, który prowadził 22-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Nie odnieśli obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 14.00  w Kościanie, na ul. Śmigielskiej kierujący pojazdem m-ki Skoda Fabia, 62-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru skrętu i zajechał drogę jadącemu w tym samym kierunku pojazdowi m-ki Citroen Jumpy, który wykonywał manewr omijania. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Nie odnieśli obrażeń.

8 listopada 2019r., ok. 12.30 w Śmiglu, na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i ul. Północnej doszło do kolizji pojazdów. Kierująca pojazdem m-ki Ford Focus, 66-letnia mieszkanka powiatu wolsztyńskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem m-ki Peugeot, 25-letniej mieszkance powiatu kościańskieg. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

ok. 12.55 w Kościanie, na ul. Poznańskiej kierujący pojazdem m-ki Daewoo Lanos, 46-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego podczas wykonywania manewru w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi m-ki Mercedes, który prowadził 22-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Nie odnieśli obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

7 listopada 2019r., ok. 8.45 w Nowych Oborzyskach, na ul. Prostej patrol „drogówki” zatrzymał do kontroli drogowej 38-letnią rowerzystkę, mieszkankę powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,42 promila. 38-latka została ukarana mandatem karnym.

ok. 13.45  w Kościanie, ul. Wyzwolenia kierująca pojazdem m-ki Ford, 33-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego wykonała nieprawidłowy manewr cofania doprowadzając do kolizji z pojazdem m-ki Mazda, który prowadził 50-letnimieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

ok. 19.40 w Kościanie, na ul. Śmigielskiej kierujący pojazdem m-ki Opel Meriva, 20-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył Opla Corsy, który prowadził 52-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 20.25 w Widziszewie zatrzymano kierującego pojazdem m-ki Seat Ibiza, 55-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 2,2 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

6 listopada 2019r., ok. 10.45 w Śmiglu, ul. Leszczyńska kierujący pojazdem mm-ki VW Golf, 18-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego podczas wykonywania nieprawidłowego manewru wyprzedzania doprowadził do kolizji z pojazdem m-ki Fiat Punto, który prowadził 70-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 12.35 w Kościanie, na ul. Piaskowej kierujący pojazdem m-ki Peugeot Boxer, 56-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z pojazdem m-ki Reanult Twingo, który prowadził 54-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 14.05 w Śmiglu, ul. Lipowa kierujący pojazdem m-ki Audi nie dostosował się do znaku „stop”. Swoim zachowaniem doprowadził do upadku kierującego skuterem, którym okazał się mieszkaniec powiatu kościańskiego. Motorowerzysta nie doznał obrażeń. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym.   

ok. 18.25 w Kościanie, Pl. Paderewskiego doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem m-ki Fiat Seicento, 77-letnimieszkaniec powiatu kościańskiego potrącił przechodzącą przez jezdnię 83-letnią mieszkankę Kościana. Piesza doznała ogólnych potłuczeń. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

5 listopada 2019r.,ok. 8.55 w Łuszkowie zatrzymano do kontroli drogowej pojazd m-ki Iveco Daily, który prowadził 44-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,62 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 17.25 w Głuchowie kierujący pojazdem m-ki VW Golf, 62-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z VW Passatem, który prowadził 44-letnimieszkaniec powiatu niżańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

4 listopada2019r., ok. 13.35 w Żegrówku kierujący pojazdem m-ki Skoda Fabia, 32-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, przez co wjechał do przydrożnego rowu. 32-latek został ukarany mandatem karnym.

ok. 18.15 w Choryni kierujący pojazdem m-ki Fiat Punto, 29-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego wykonał nieprawidłowy manewr wyprzedzania i doprowadził do zderzenia z pojazdem m-ki Fiat Punto, który prowadził 26-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

2 listopada 2019r. ok. w Borowie zatrzymano do kontroli drogowej pojazd m-ki Mazda, który prowadził 43-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,24 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 17.15 w Śmiglu, na ul. Św. Wita doszło do kolizji. Kierujący pojazdem m-ki Mazda, 38-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w prawidłowo jadący pojazd m-ki Opel Astra, który prowadziła 18-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 18.50 w Śmiglu, ul. Morownicka kierujący pojazdem m-ki Renault Megane, mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego wyjeżdżając z terenu posesji nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi m-ki VW Passat, który prowadził  mieszkaniec powiatu kościańskiego i doprowadził do zderzenia pojazdów. Uczestnicy bez obrażeń, trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

1 listopada 2019r.- ok. 8.20 w Nietążkowie ujawniono, iż 47-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego prowadził pojazd m-ki Opel Mocca znajdując się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,92 promila. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.