Zanotowaliśmy - listopad 2019r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - listopad 2019r.

10 listopada 2019r., ok. 18.10 w Kościanie, ul. Północna policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którym okazał się 41-letni obywatel Ukrainy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 2,24 promila. 41-latek został ukarany mandatem karnym.

9 listopada 2019r., ok. 12.55 w Kościanie, na ul. Poznańskiej kierujący pojazdem m-ki Daewoo Lanos, 46-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego podczas wykonywania manewru w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi m-ki Mercedes, który prowadził 22-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Nie odnieśli obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 14.00  w Kościanie, na ul. Śmigielskiej kierujący pojazdem m-ki Skoda Fabia, 62-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru skrętu i zajechał drogę jadącemu w tym samym kierunku pojazdowi m-ki Citroen Jumpy, który wykonywał manewr omijania. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Nie odnieśli obrażeń.

8 listopada 2019r., ok. 12.30 w Śmiglu, na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i ul. Północnej doszło do kolizji pojazdów. Kierująca pojazdem m-ki Ford Focus, 66-letnia mieszkanka powiatu wolsztyńskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem m-ki Peugeot, 25-letniej mieszkance powiatu kościańskieg. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

ok. 12.55 w Kościanie, na ul. Poznańskiej kierujący pojazdem m-ki Daewoo Lanos, 46-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego podczas wykonywania manewru w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi m-ki Mercedes, który prowadził 22-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Nie odnieśli obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

7 listopada 2019r., ok. 8.45 w Nowych Oborzyskach, na ul. Prostej patrol „drogówki” zatrzymał do kontroli drogowej 38-letnią rowerzystkę, mieszkankę powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,42 promila. 38-latka została ukarana mandatem karnym.

ok. 13.45  w Kościanie, ul. Wyzwolenia kierująca pojazdem m-ki Ford, 33-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego wykonała nieprawidłowy manewr cofania doprowadzając do kolizji z pojazdem m-ki Mazda, który prowadził 50-letnimieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

ok. 19.40 w Kościanie, na ul. Śmigielskiej kierujący pojazdem m-ki Opel Meriva, 20-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył Opla Corsy, który prowadził 52-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 20.25 w Widziszewie zatrzymano kierującego pojazdem m-ki Seat Ibiza, 55-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 2,2 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

6 listopada 2019r., ok. 10.45 w Śmiglu, ul. Leszczyńska kierujący pojazdem mm-ki VW Golf, 18-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego podczas wykonywania nieprawidłowego manewru wyprzedzania doprowadził do kolizji z pojazdem m-ki Fiat Punto, który prowadził 70-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 12.35 w Kościanie, na ul. Piaskowej kierujący pojazdem m-ki Peugeot Boxer, 56-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z pojazdem m-ki Reanult Twingo, który prowadził 54-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 14.05 w Śmiglu, ul. Lipowa kierujący pojazdem m-ki Audi nie dostosował się do znaku „stop”. Swoim zachowaniem doprowadził do upadku kierującego skuterem, którym okazał się mieszkaniec powiatu kościańskiego. Motorowerzysta nie doznał obrażeń. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym.   

ok. 18.25 w Kościanie, Pl. Paderewskiego doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem m-ki Fiat Seicento, 77-letnimieszkaniec powiatu kościańskiego potrącił przechodzącą przez jezdnię 83-letnią mieszkankę Kościana. Piesza doznała ogólnych potłuczeń. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

5 listopada 2019r.,ok. 8.55 w Łuszkowie zatrzymano do kontroli drogowej pojazd m-ki Iveco Daily, który prowadził 44-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,62 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 17.25 w Głuchowie kierujący pojazdem m-ki VW Golf, 62-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z VW Passatem, który prowadził 44-letnimieszkaniec powiatu niżańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

4 listopada2019r., ok. 13.35 w Żegrówku kierujący pojazdem m-ki Skoda Fabia, 32-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, przez co wjechał do przydrożnego rowu. 32-latek został ukarany mandatem karnym.

ok. 18.15 w Choryni kierujący pojazdem m-ki Fiat Punto, 29-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego wykonał nieprawidłowy manewr wyprzedzania i doprowadził do zderzenia z pojazdem m-ki Fiat Punto, który prowadził 26-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

2 listopada 2019r. ok. w Borowie zatrzymano do kontroli drogowej pojazd m-ki Mazda, który prowadził 43-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,24 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 17.15 w Śmiglu, na ul. Św. Wita doszło do kolizji. Kierujący pojazdem m-ki Mazda, 38-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w prawidłowo jadący pojazd m-ki Opel Astra, który prowadziła 18-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 18.50 w Śmiglu, ul. Morownicka kierujący pojazdem m-ki Renault Megane, mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego wyjeżdżając z terenu posesji nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi m-ki VW Passat, który prowadził  mieszkaniec powiatu kościańskiego i doprowadził do zderzenia pojazdów. Uczestnicy bez obrażeń, trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

1 listopada 2019r.- ok. 8.20 w Nietążkowie ujawniono, iż 47-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego prowadził pojazd m-ki Opel Mocca znajdując się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,92 promila. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.