Zanotowaliśmy - kwiecień 2019r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - kwiecień 2019r.

30 kwietnia 2019r. –  wtorek, ok. godz. 23:15 w miejscowości Jasień, kierujący Fiatem Punto, 18-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego  straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i dachował. Mężczyzna nie odniósł obrażeń.

28 kwietnia 2019r. – niedziela, ok. godz. 7:30 w Kościanie na ul. Wielichowskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Audi A6, 36-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 1,72 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

W Wydorowie, kierujący Fordem Fiesta, 47-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocyklowi i doprowadził do kolizji. Motocyklem BMW kierował 59-letni mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego. Żaden uczestnik tego zdarzenia nie odniósł obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Do zdarzenia doszło około godz. 14:25.

Ok. godz. 16:45 w miejscowości Pelikan, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego dostawczym Peugeotem, 61-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 0,9 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

W Głuchowie ok. godz. 22:10, kierujący Peugeotem, 20-letni mieszkaniec gm. Czempiń, na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi uszkadzając barierki ochronne oraz budynek. Kierujący pojazdem mężczyzna nie odniósł obrażeń.

27 kwietnia 2019r. – sobota, rano otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące włamania do firmy działającej na terenie gm. Śmigiel. Sprawca po wejściu do pomieszczeń biurowych dokonał kradzieży pieniędzy. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę  około 5000zł.

Ok. godz. 18>10 w Bieżyniu patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem 27-letniego obywatela Ukrainy. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

25 kwietnia 2019r. – czwartek, ok. godz. 16:20 w Nowej Wsi, kierujący motorowerem Yamaha, 20-letni mieszkaniec gm. Śmigiel nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Citroena Jumpy, którym kierował 64-letni mieszkaniec gm. Śmigiel. Kierujący motorowerem został przetransportowany do szpitala na badania. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 17:55 za Starym Luboszem na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym, kierujący Peugeotem Boxerem, 45-letni mieszkaniec gm. Kościan potrącił jadącą na rowerze 49-letnią kobietę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Rowerzystka nie odniosła obrażeń.

Ok. godz. 20:35, w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierująca Chevroletem, 44-letnia mieszkanka gm. Kościan w trakcie wykonywania manewru omijania doprowadziła do kolizji z Peugeotem, którym kierował mieszkaniec Kościana. Kierująca Chevroletem została ukarana mandatem karnym.

24 kwietnia 2019r. – środa, ok. godz. 16:10 w Bronikowie, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego VW Passatem, 40-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Badanie trzeźwości wykazało 0,28 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. pół godziny później w Jasieniu zatrzymano kolejnego kierowcę, który zdecydował się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. Patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej, 59-letniego mieszkańca gm. Czempiń, kierującego Fiatem Seicento. W tym przypadku badanie trzeźwości wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 19:00 w Nowym Luboszu zatrzymano 42-letniego rowerzystę. Badanie trzeźwości wykazało 0,46 promila alkoholu w organizmie mieszkańca gm. Kościan.

23 kwietnia 2019r. – wtorek, ok. godz. 8:30 w Kościanie na ul. Poznańskiej, kierująca VW Polo, 36-letnia mieszkanka Kościana, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechała na tył Toyoty, którą kierowała 50-letnia mieszkanka powiatu krotoszyńskiego. Uczestniczki kolizji były trzeźwe. Kierująca VW została ukarana mandatem karnym.

22 kwietnia 2019r. – poniedziałek, w Jarogniewicach patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego VW Golfem, 23-letniego mieszkańca powiatu polkowickiego. Mężczyzna kierował pojazdem, mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Ponadto w świąteczny weekend policjanci przeprowadzili ponad 30 różnego rodzaju interwencji publicznych i domowych. Niestety mimo liczny apeli, akcji informacyjnych w mediach, kilka osób zdecydowało się prowadzić pojazdy pod wpływem alkoholu.

21 kwietnia 2019r. – niedziela, ok. godz. 8:30 w Jarogniewicach patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego BMW, 23-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Mężczyzna w terenie przekroczył dopuszczalną prędkość o 78 km/h. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące.

20 kwietnia 2019r. – sobota, ok. godz. 7:05 w Kościanie na ul. Północnej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego Seatem, 59-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało ponad 0,9 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 13:25 w Łuszkowie doszło do zdarzenia drogowego. Wstępnie ustalono, że kierujący Daewoo, 40-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Citroenowi, którym kierował 22-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego i doprowadził do zderzenia pojazdów. Do szpitala przetransportowano kierującego Daewoo.

Ok. godz. 15:15 w Krzywiniu patrol zatrzymał 51-letniego mieszkańca gm. Krzywiń jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 0,64 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

19 kwietnia 2019r. – piątek, po południu otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży portfela z dokumentami  oraz pieniędzmi na szkodę mieszkanki Kościana. Do kradzieży miało dojść w sklepie na terenie Kościana. Ustalamy okoliczności kradzieży.

Ok. godz. 17:35 patol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem 38-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Przed godz. 19 w Kościanie na ul. Składowej, kierująca Renault 23-letnia mieszkanka  Kościana, nie zachowała bezpiecznej odległości między pojazdami i doprowadziła do kolizji z Nissanem, którym kierował 59-letni mieszkaniec Kościana. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

18 kwietnia 2019r. – czwartek, ok. godz. 14:55 w Choryni, kierujący Audi A4, 18-letni mieszkaniec gm. Krzywiń nie dostosował  prędkości do panujących warunków na drodze, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyznę przewieziono do szpitala na badania.

Ok. godz. 16:00 w Racocie na ul. Kościańskiej, kierujący skuterem, 37-letni mieszkaniec Kościana, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i przewrócił się. Mężczyznę z urazem nogi przetransportowano do szpitala.

W Czempiniu na ul. Kościelnej doszło do zdarzenia drogowego. Kierujące dostawczym Fiatem, 32-letni obywatel Białorusi, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z Oplem, którym kierował 56-letni mieszkaniec gm. Czempiń. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Do zdarzenia doszło około godz. 17:05.

Ok. godz. 22:20 w Starym Bojanowie patrol zatrzymał do kontroli, jadącego rowerem 18-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Badanie trzeźwości wykazało 0,46 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

16 kwietnia 2019r. – wtorek, ok. godz. 10:00 w Choryni, kierujący ciągnikiem siodłowym DAF z naczepą, 55-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadził do kolizji z Fiatem Punto, którym kierował mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Po południu otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące włamania do budynku mieszkalnego w Kościanie. Sprawca po wejściu do mieszkania zabrał biżuterię. Prowadzimy postępowanie zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy.  

15 kwietnia 2019r. – poniedziałek, ok. godz. 7:40 w Śmiglu na ul. Kilińskiego patrol zatrzymał do kontroli jadącego rowerem 25-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Badanie trzeźwości wykazało 1,24 promila alkoholu  w organizmie mężczyzny.

W Kościanie na ul. Surzyńskiego zatrzymano do kontroli, kierującego Hyundaiem, 19-letniego mieszkańca Kościana. Mężczyzna kierował samochodem bez wymaganych uprawnień do kierowania.

Ok. godz. 11:10 w Starej Przysiece Drugiej, kierująca VW, 49-letnia mieszkanka gm. Śmigiel, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Kobieta nie odniosła obrażeń.

Około godz. 16:25 w Jarogniewicach, kierujący BMW, 41-letni mieszkaniec gm. Kościan, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu  i najechał na tył Jeppa, którym kierował 43-letni mieszkaniec woj. małopolskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Nikt nie odniósł obrażeń.

14 kwietnia 2019r. – niedziela, ok. godz. 9:00 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującą Fordem, 33-letnią mieszkankę gm. Śmigiel. Kierująca w terenie zabudowanym przekroczyła dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h. Została ukarana mandatem karnym. Ponadto zatrzymano jej prawo jazdy na trzy miesiące.

Ok. godz. 22:00 na obwodnicy Kościana, kierujący Toyotą, 34-letni mieszkaniec Wrocławia, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Opla, którym kierował 27-letni mieszkaniec powiatu rawickiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

13 kwietnia 2019r. – sobota, ok. godz. 10:20 w Kościanie na ul. Składowej, kierująca Oplem, 23-letnia mieszkanka Kościana w trakcie wykonywania manewru cofania zderzyła się z Hondą, którą kierował 47-letni mieszkaniec gm. Kościan. Mężczyzna również wykonywał manewr cofania. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Kierujący pojazdami zostali ukarani mandatami karnymi.

Ok. godz. 20:30 w Kościanie na ul. Prostej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem, 46-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 0,64 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

11 kwietnia 2019r. – czwartek, ok. godz. 7:50 na Os. Jagiellońskim w Kościanie, kierująca Skodą, 47-letnia mieszkanka Kościana, w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadziła do kolizji z VW, którym kierował 32-letni mężczyzna. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca Skodą została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 10:10 w Krzywiniu patrol zatrzymał do kontroli kierującego Oplem, 66-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Badanie trzeźwości wykazało 0,2 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

W Kościanie na ul. Skłodowskiej-Curie, kierujący Fiatem, 65-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu  i doprowadził do kolizji z Volvo, którym kierował 25-letni mężczyzna. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. Do zdarzenia doszło około godz. 15:30.

RN

 

10 kwietnia 2019r.- środa, ok. 12.30 na jednym z parkingów w Kościanie kierująca pojazdem m-ki Nissan Micra, 61-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego w wyniku nieprawidłowego manewru cofania uszkodziła pojazd m-ki Honda Civic, którego kierowcą była 30-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

9 kwietnia 2019r. - wtorek, ok. godz. 7:40 patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującą Daewoo, 40-letnią mieszkankę gm. Czempiń. Kontrola stanu trzeźwości wykazała 0,56 promila alkoholu  w organizmie kobiety. Do zdarzenia doszło na ul. Północnej w Śmiglu.

ok. godz. 14.20 na drodze K-5, obwodnica Śmigla doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem m-ki Renault Maxity, 21- letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z zestawem pojazdów Renault Premium wraz z naczepą, który prowadził 63-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego. W wyniku zderzenia pojazd Renault Maxity przemieścił się i uderzył w jadący za nim pojazd Iveco, który prowadził 54-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. 21-latek został przetransportowany do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

8 kwietnia 2019r. – poniedziałek, ok. godz. 6:45 w Czaczu patrol zatrzymał do kontroli drogowej 51-letniego mieszkańca powiatu grodziskiego kierującego ciągnikiem siodłowym z naczepą. Badanie trzeźwości wykazało 0,28 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 8:50 w Kościanie na ul. Broniewskiego zatrzymano kolejnego kierującego, który kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. W tym przypadku badanie trzeźwości 23-letniego mieszkańca Kościana, który kierował Audi wykazało 0,84 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

W Nietążkowie na ul. Arciszewskich, kierująca Fiatem Seicento, 63-letnia kobieta, straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechała na pobocze, uderzyła w kamień, w wyniku czego pojazd przewrócił się. Kierująca nie odniosła obrażeń. Badanie trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie kobiety. Do zdarzenia doszło około godz. 14:10.

OK. godz. 17: 20 w Nowym Luboszu na ul. Kościańskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem 37-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 0,26 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

7 kwietnia 2019r. – niedziela, ok. godz. 15:50 w Kościanie na ul. Gostyńskiej patrol zatrzymał do kontroli jadącego rowerem, 61-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 0,58 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Rano otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży Mercedesa Citana. Pojazd skradziono z parkingu przy jednym z osiedli w Kościanie. Wartość strat wyceniono na kwotę 40000zł. prowadzimy postępowanie zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży.

Ok. godz. 17:05 na ul. Wielichowskiej w Kościanie, kierujący Oplem Insygnia, 22-letni mieszkaniec woj. śląskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył VW Passata, którym kierował 39-letni mieszkaniec woj. świętokrzyskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

6 kwietnia 2019r. – sobota, ok. godz. 9:55 w Kościanie na Os. Piastowskim, kierujący Audi, mieszkaniec gm. Kościan, w trakcie wykonywania manewru skrętu doprowadził do kolizji z Oplem, którym kierowała mieszkanka Kościana. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

5 kwietnia 2019r. – piątek, ok. godz. 18:00 w Kościanie na ul. Poznańskiej patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem 39-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 1,26 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 20:50 w Kościanie na ul. Podgórnej, kierujący ciągnikiem rolniczym , 32-letni mieszkaniec gm. Czempiń, w trakcie wymijania  z BMW, którym kierował 19-letni mieszkaniec kościana, doprowadził do kolizji pojazdów. Kierujący ciągnikiem został ukarany mandatem karnym.

4 kwietnia 2019r. – czwartek, ok. godz. 7:45 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej w 308 z drogą dojazdową do Sepienka, kierująca Kią, 67-letnia mieszkanka gm. Czempiń nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu drogą wojewódzką zestawowi pojazdów, którym kierował 57-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego. Kierujący zestawem mężczyzna próbując uniknąć zderzenia zjechał do przydrożnego rowu. Kierująca osobowym samochodem może mówić o ogromnym szczęściu, ponieważ reakcja  kierowcy ciężarowego zestawu uchroniła ją od wypadku.

Ok. godz. 16:45 w Żegrówku patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego BMW, 25-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Mężczyzna kierował samochodem mimo cofniętych uprawnień do kierowania.

W Śmiglu na ul. Jagiellońskiej, kierujący dostawczym Citroenem w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadził do kolizji  z zaparkowanym Hyundaiem. Kierujący Citroenem, 38-letni mieszkaniec gm. Śmigiel został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 19:10 w Kościanie na ul. Łąkowej patrol zatrzymał do kontroli jadącego rowerem, 45-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

2 kwietnia 2019r. – wtorek, ok. godz. 8:15 w Jerce patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Seatem Leonem, 40-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 59km/h. Kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Oprócz tego policjanci nałożyli mandat karny na sprawcę wykroczenia.

Ok. godz. 11:00 w Kościanie na ul. Chociszewskiego, kierująca VW, 27-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Oplowi, którym kierowała 71-letnia kobieta i doprowadziła do zderzenia pojazdów. Uczestniczki kolizji były trzeźwe. Kierująca VW została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 14:00 na skrzyżowaniu ul. Wielichowskiej z obwodnicą Kościana, kierujący Mitsubishi, 22-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo jadącej Hondzie, którą kierował 81-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. W wyniku zderzenia pojazdy przemieściły się i uderzyły stojącego na skrzyżowaniu Mercedesa. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Na obwodnicy Śmigla kierująca Oplem, 38-letnia mieszkanka gm. Kościan, najechała na tył Forda, którym kierował 37-letni mieszkaniec Poznania. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Kierująca Oplem została ukarana mandatem karnym. Do zdarzenia doszło ok. godz. 18:25.

1 kwietnia 2019r. – poniedziałek, ok. godz. 14:40 w Kościanie na ul. Wielichowskiej, kierujący Renault Master, 62-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Skody, którą kierował 35-letni mieszkaniec Krakowa. W wyniku uderzenia Skoda przemieściła się i uderzyła  w Mercedesa, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.