Zanotowaliśmy - styczeń 2017r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - styczeń 2017r.

30 stycznia 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 12:55 w Czaczu, kierujący ciężarowym Renault, 33-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Forda Focusa, prowadzonego przez 79-letniego mieszkańca Kościana. W wyniku uderzenia Ford przemieścił się i uderzył w Chryslera prowadzonego przez 26-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Otrzymaliśmy zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego mieszczącego się na jednym z osiedli w Kościanie. Sprawa z pomieszczeń mieszkalnych zabrał biżuterię. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.

29 stycznia 2017r. – niedziela, ok godz. 20:10 w Kościanie na ul. Szkolnej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Seatem Ibizą, 40-letniego mieszkańca Kościana. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,32 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego. Ponadto mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu bez uprawnień do kierowania.

28 stycznia 2017r. – sobota, ok. godz. 18:30 w Starej Przysiece Pierwszej patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego Renault Megane, 42-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,86 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

27 stycznia 2017r. – piątek, ok. godz. 9:45 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący Mercedesem, 22-letni mieszkaniec Kościana nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Forda Focusa prowadzonego przez 26-letniego mieszkańca Kościana. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 11:35 w Głuchowie na ul. Kościańskiej, kierujący Renault Trafic, 26-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Renault Thalia, prowadzonego przez 23-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 17:10 w Jarogniewicach patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego Daewoo Matizem, 74-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,24 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

25 stycznia 2017r. - środa, ok. godz. 12:40 w Kościanie na Al. Kościuszki, kierujący Fiatem Punto, 80-letni mieszkaniec KOściana podczas wykonywania manewru cofania doprowadził do kolizji z Fiatem Seicento prowadzonym przez mieszkańca Kościana.

24 stycznia 2017r. – wtorek, ok. godz. 0:05 w Kościanie na ul. Nacławskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Fordem Focusem, 28-letniego mieszkańca Kościana. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,82 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego. Ponadto mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu wbrew orzeczonemu wobec niego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Ok. godz. 11:30 w Morownicy, kierujący Renault Laguną, 51-letni mieszkaniec Poznania na łuku drogi wpadł w poślizg, zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. Kierujący pojazdem był trzeźwy i nie odniósł obrażeń.

23 stycznia 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 8:45 w Kawczynie, kierująca BMW, 21-letnia mieszkanka Kościana nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Oplowi Vectra i doprowadziła do kolizji pojazdów. Kierujący pojazdami byli trzeźwi,

Ok. godz. 9:50 w Nietążkowie na ul. Leszczyńskiej, 29-letni obywatel Białorusi kierujący Mercedesem Atego w trakcie wyprzedzania innego pojazdu doprowadził do kolizji z Hondą Civic prowadzoną przez 18-letniego mieszkańca Śmigla. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Ok. godz. 19:10 w Kościanie na ul. Piłsudskiego patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 43-letniego mieszkańca Kościana. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,66 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

22 stycznia 2017r. – niedziela, ok. godz. 11:05 w Kościanie na ul. Targowej, kierujący Toyotą Rav 4, 63-letni mieszkaniec Kościana, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo doprowadził do kolizji z Audi A4 prowadzonym przez 44-letniego mieszkańca gm. Kościan. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. godz. 13:40 patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem, 53-letniego mieszkańca Kościana. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzysty.

21 stycznia 2017r. – sobota, ok. godz. 0:40 w Kiełczewie na ul. Poznańskiej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Seatem Ibizą, 22-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,98 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

20 stycznia 2017r. – piątek, ok. godz. 6:00 w Machcinie, kierujący Oplem Astrą, 60-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, nie dostosował prędkości do panujących warunków i na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni doprowadzając do zderzenia z Citroenem Jumperem prowadzonym przez 44-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

18 stycznia 2017r. – środa, ok. godz. 6:10 w Kościanie na ul. Gostyńskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Fordem Ka, 50-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,32 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

Ok. godz. 13:30 w Starych Oborzyskach patrol zatrzymał kierującego Oplem Vivaro, 24-letniego mieszkańca gm. Czempiń, który w terenie zabudowanym na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 40km/h jechał z prędkością ponad 100km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy oraz został ukarany mandatem karnym.

Wieczorem zostaliśmy powiadomieni o kradzieży BMW z 2015r. zaparkowanego na jednym z osiedli mieszkaniowych w Kościanie. Wstępnie wartość strat wyceniono na kwotę 230000zł. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży.

Ok. godz. 21:15 w Kościanie na Rynku patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego BMW, 31-letniego mieszkańca Kościana. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,54 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

17 stycznia 2017r. – wtorek, ok. godz. 7:55 w Kościanie na ul. Marcinkowskiego, kierująca VW New Beetle, 33-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i doprowadziła do kolizji z Oplem Zafirą prowadzonym przez 60-letniego mężczyznę. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

16 stycznia 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 3:15 dyżurny został powiadomiony o włamaniu do sklepu spożywczego na terenie gm. Czempiń. Sprawca z pomieszczeń sklepowych zabrał wyroby tytoniowe oraz pieniądze. Wstępnie wyceniono wartość strat na kwotę około 1700zł. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy.

Ok. godz. 15:50 w Kościanie na ul. Śmigielskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Fiatem Stilo 32-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,76 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

15 stycznia 2017r. – niedziela, ok. godz. 21:00 W Kościanie na ul. Czempińskiej, kierujący Mercedesem Sprinterem, 19-letni mieszkaniec Kościana podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, wpadł w poślizg i uderzył w zaparkowanego VW Passata należącego do 40-letniego mieszkańca Kościana. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

14 stycznia 2017r. sobota, ok. godz. 11:50 dyżurny KPP został powiadomiony o kradzieży ciągnika siodłowego marki Daf z naczepą, zaparkowanego na parkingu przy jednej ze stacji paliw w Kościanie. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 220000zł. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży.

13 stycznia 2017r. – piątek, otrzymaliśmy zgłoszenie o włamaniu do sklepu spożywczego mieszczącego się na jednym z osiedli w Kościanie. Sprawca zabrał  z pomieszczeń sklepowych wyroby tytoniowe. Łączna wartość strat wyniosła około 2000zł.

Ok. godz. W Czempiniu na ul. Kolejowej, kierujący ciągnikiem siodłowym Daf z naczepą, 43-letni obywatel Ukrainy, podczas wykonywania manewru skrętu doprowadził do kolizji z Fordem Transitem prowadzonym przez 43-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

12 stycznia 2017r. – czwartek, ok. godz. 20:25 w Kościanie na ul. Nacławskiej kierujący Renault Laguną, 59-letni mieszkaniec Kościana podczas wykonywania manewru cofania uderzył w zaparkowanego Renault Megane należącego do 38-letniego mieszkańca Kościana. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

11 stycznia 2017r. – środa, ok. godz. 15:50 na drodze krajowej nr 5, na obwodnicy Kościana, kierujący Hondą Civic, 29-letni mieszkaniec gm. Czempiń podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Renault Megane, którego kierowcą była 24-letnia mieszkanka gm. Kościan i doprowadził do zderzenia pojazdów. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym

10 stycznia 2017r. – wtorek, ok. godz. 10:08 w Śmiglu na ul. Leszczyńskiej, kierujący Mazdą, 55-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu rowerzyście i potrącił 28-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Rowerzysta został przewieziony do kościańskiego szpitala.

9 stycznia 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 11:20 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierująca Oplem Corsą, 24-letnia mieszkanka Kościana nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Lexsusa prowadzonego przez 73-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Kierująca Oplem została ukarana mandatem karnym.

8 stycznia 2017r. – niedziela, ok. godz. 15.30 w Turwi na ul. Parkowej patrol zatrzymał do kontroli drogowej 42-letniego mieszkańca gm. Kościan jadącego Oplem Corsą. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

ok. godz. 15:40 w Bonikowie na ul. Parkowej, kierujący BMW, 24-letni mieszkaniec gm. Czempiń nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

6 stycznia 2017r. – piątek, ok. godz. 18:00 w Bonikowie na ul Dworcowej patrol zatrzymał do kontroli 19-letniego mieszkańca gm. Kościan jadącego rowerem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,28 promila alkoholu w organizmie rowerzysty.

5 stycznia 2017r. – czwartek, ok. godz. 12:00 w Krzywiniu na ul. Chłapowskiego, 40-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego w trakcie wykonywania manewru cofania uderzył w zaparkowanego Opla Vectrę należącego do 31-letrniego mieszkańca gm. Krzywiń. Sprawca została ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 14:15 w Kościanie na ul. Śmigielskiej kierujący Skodą Felicją, 20-letni mieszkaniec gm. Śmigiel podczas wykonywania manewru skrętu wpadł w poślizg i uderzył w zaparkowanego Forda Focusa  należącego do 24-letniej mieszkanki gm. Śmigiel. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 20:30 w Rąbiniu patrol zatrzymał do kontroli 28-letniego mieszkańca gm. Krzywiń jadącego rowerem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,48 promila alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzysty.

Ok. godz. 21.20  na drodze prowadzącej z Borowa do Gorzyc, kierująca Renault Megane, 34-letnia mieszkanka gm. Czempiń, straciła panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, zjechała na pobocze i dachowała. Kierująca z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala.

4 stycznia 2017r. – środa, otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży Citroena C4 z 2011r. zaparkowanego na osiedlowym parkingu w Kościanie. Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców kradzieży.

Ok. godz. 17:00 w Borowie patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego motorowerem 52-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,56 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

3 stycznia 2017r. – wtorek, ok. godz. 9:00 w Racocie patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego Renault Megane, 35-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,08 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

Ok godz. 15:00 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z ul. Poznańską, przy nieczynnej stacji paliw doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Fiatem Cinquecento, 75-letni mieszkaniec gm. Kościan podczas włączania się do ruchu na drogę krajową nr 5, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Poznania VW Passatowi, którym kierował 28-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. W wyniku zderzenia pojazdów, śmierć na miejscu poniósł kierowca Fiata. Żadna z trzech osób podróżujących Volkswagenem nie odniosła obrażeń.

2 stycznia 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 10:30 w Kokorzynie patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 53-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzysty.

Ok. godz. 18:00 w Kościanie na ul. Łąkowej, kierujący Peugeotem Boxerem, 48-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, potrącił przechodzącą przez jezdnię 53-letnią mieszkankę Kościana. Kobieta z urazem głowy została przewieziona do kościańskiego szpitala. Ustalamy okoliczności zdarzenia.

1 stycznia 2017r. – niedziela. Weekend na drogach powiatu kościańskiego minął spokojnie. Odnotowano  dwa zdarzenia, gdzie pojazdy uderzyły w zwierzęta przebiegające przez jezdnię. Policjanci od 30 grudnia do 2 stycznia podjęli łącznie 27 interwencji zarówno miejscach publicznych oraz w miejscach zamieszkania. Do policyjnego aresztu doprowadzono w trakcie weekendu 5 osób do czasu wytrzeźwienia.