Areszt dla sprawców pobicia - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawców pobicia

Data publikacji 20.09.2016

dscn3590Kościańscy  policjanci zatrzymali trzech sprawców pobicia młodego mężczyzny. Podejrzani decyzją sądu trafili do aresztu. Teraz za przestępstwo to grozi im do 10 lat więzienia.

W dniu 14 września br. ok. godz.  0.20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościanie otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kościanie zgłosił się pobity młody mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała.

Stróże prawa natychmiast po uzyskanym zgłoszeniu podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Śledczy ustalili, że do pobicia doszło w dniu 13 września br. ok. godz. 23.30 w Kościanie na ul. Dworcowej. Pokrzywdzony 20-letni mężczyzna w wyniku pobicia doznał urazu głowy, twarzy, nosa  i kręgów szyjnych.  Sprawne działania naszych policjantów w ciągu dwóch dni doprowadziły do zatrzymania  trzech podejrzanych mężczyzn.  

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych u jednego ze sprawców znaleziono m.in. paralizatory elektryczne, pałki,  broń gazową oraz ponad 260 gram narkotyków w postaci amfetaminy.

Zatrzymanymi okazali się trzej mieszkańcy pow. kościańskiego w wieku 22 i 33 lat. Dwóch z nich w przeszłości byli już karani za inne przestępstwa. Podejrzanym postawiono zarzuty pobicia. W dniu 16 września br. Sąd Rejonowy w Kościanie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kościanie zastosował środek zapobiegawczy w postaci  tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W sprawie w dalszym ciągu ustalamy, czy  podejrzani nie dopuścili się innych przestępstw.

 

dscn3590