Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież łodzi - video - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież łodzi - video

Data publikacji 08.09.2016

kajdanki-kmpPolicjanci z Komendy Powiatowej w Kościanie zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież łodzi. Było to możliwe dzięki pomocy mieszkańców, którzy po obejrzeniu nagrań z monitoringu przekazali cenne informacje. Dzięki nim funkcjonariusze zidentyfikowali podejrzanych. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Cała sytuacja miała miejsce 22 lipca br. na terenie domków letniskowych w miejscowości Żelazno gm. Krzywiń. Zdarzenie zostało zarejestrowane na monitoringu, który nagrał wizerunki dwóch podejrzanych osób, które mogły mieć związek z kradzieżą łodzi - dwuosobowej o wartości ok. 1500 zł. Prowadzący sprawę kryminalni zdecydowali się na publikację nagrań. Efektem tego, były informacje od mieszkańców, które ostatecznie pozwoliły na identyfikację i zatrzymanie podejrzanych.

To dwaj mężczyźni mieszkańcy pow. kościańskiego i leszczyńskiego wieku 33 i 38 lat. Jeden z nich w przeszłości miał już do czynienia z wymiarem sprawiedliwości. Obaj usłyszeli zarzuty. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Policja dziękuje za pomoc.

{flvremote}http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/biblioteka/filmy3/domki-zatrzymani.flv{/flvremote}