Straciła prawo jazdy za prędkość - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Straciła prawo jazdy za prędkość

Data publikacji 31.08.2016

paragrafPolicjanci kościańskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 41-letniej mieszkance pow. śremskiego, która przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym. Zatrzymana kobieta jechała z prędkością 110 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Czempiniu na ul. Śremskiej. Policjanci kościańskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem m-ki Skoda Fabia, 41-letnią mieszkankę pow. śremskiego, która rażąco przekroczyła dopuszczalną prędkość w  terenie zabudowanym. Urządzenie pomiaru prędkości wskazało 110 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalną prędkością było 50 km/h. W rezultacie kierująca za wykroczenie to została ukarana MKK oraz straciła prawo jazdy.

Kolejny raz przypominamy, że zgodnie z nowelizacją przepisów prawa ruchu drogowego  w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) skutkuje to zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące.