Sprzedała alkohol nieletnim - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedała alkohol nieletnim

Data publikacji 11.08.2016

nowe_logoPolicjanci z Przestępstw Gospodarczyk z KPP w Kościanie postawili zarzuty kobiecie za sprzedaż alkoholu nieletnim. Podejrzanej za przestępstwo to grozi kara grzywny.

W miniony wtorek  dzielnicowy z KPP w Kościanie w trakcie patrolowania ulic napotkał dwóch nieletnich chłopców, którzy spożywali alkohol w postaci piwa. Nieletnimi okazali się chłopcy w wieku 14 lat  mieszkańcy pow. kościańskiego, którzy zapytani skąd mają alkohol oświadczyli, że zakupili go osobiście  w jednym z kościańskich sklepów spożywczo-monopolowym oraz, że alkohol sprzedała im kobieta.

Podjęte czynności śledcze doprowadziły do ustalenia, że wskazana przez nieletnich kobieta to zatrudniona w tym sklepie jako sprzedawca, 44-letnia mieszkanka pow. kościańskiego w przeszłości nie karana.

Podejrzanej postawiono zarzuty sprzedaży alkoholu nieletnim. Za przestępstwo to grozi jej kara grzywny.

Apelujemy do wszystkich sprzedawców alkoholi o rozsądek i rozwagę. Przypominamy, że w myśl przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości oraz przeciwdziałaniu alkoholizmowi zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych:

  • osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości,
  • osobom do lat 18,
  • na kredyt lub pod zastaw.

W przypadku wątpliwości co do pełnoletności nabywcy sprzedający lub podający napoje alkoholowe uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek nabywcy.