Sprawca kradzieży 20 dębów ustalony. - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży 20 dębów ustalony.

Data publikacji 04.07.2016

paragraf_291Kościańscy policjanci mimo, iż upłynęło ponad 2. 5 roku  ustalili sprawcę wycięcia i kradzieży 20 dębów.  Zatrzymany 50 latek przyznał się do postawionych mu zarzutów. Teraz za przestępstwo to grozi mu do 5 lat więzienia.

W grudniu 2013 roku otrzymaliśmy zgłoszenie, że na nasypie kolejowym wzdłuż torowiska w rejonie miejscowości Choryń nieznany sprawca po uprzednim wycięciu skradł 20 drzew dębowych, których wartość zgłaszający wycenił na kwotę ok. 2000 zł. Podjęte czynności śledcze w początkowej fazie śledztwa nie doprowadziły do ustalenia sprawcy tego przestępstwa. Mimo upływu 2,5 roku kryminalni nie zapomnieli o sprawie. Praca operacyjna policjantów z Wydziału Kryminalnego KPP w Kościanie w czerwcu br. doprowadziła do ustalenia sprawcy tego przestępstwa.

Sprawcą okazał się 50-letni mieszkaniec pow. gostyńskiego w przeszłości nie notowany przez policję. W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że złodziej skradzione dęby uprzednio wyciął piłą spalinową. Do przewozu skradzionego łupu wykorzystał wynajęty ciągnik rolniczy z przyczepami. Skradzione drzewa wykorzystał do własnych celów.

Podejrzany przyznał się do postawionych zarzutów . Teraz za przestępstwo kradzieży grozi  mu do 5 lat więzienia.