Nowy Komendant Powiatowy Policji w Kościanie - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy Komendant Powiatowy Policji w Kościanie

Data publikacji 01.07.2016

dscn3235Dzisiaj w kościańskiej Komendzie odbyła się uroczystość  objęcia obowiązków Komendanta Powiatowego Policji Kościanie. Stanowisko to objął mł. insp. Andrzej Zakrzewski.     

Dzisiaj o godz. 11.00 w kościańskiej Komendzie odbyła się szczególna uroczystość. Dzisiejsza uroczysta zbiórka odbyła się z okazji  objęcia obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie. Stanowisko to  rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu objął  mł. insp. Andrzej Zakrzewski. Tradycją jest, że przebieg tego wydarzenia zgodnie z ceremoniałem policyjnym ma uroczysty charakter. Spotkanie rozpoczęto od złożenia meldunku dowódcy uroczystości podins. Romualda Chudzińskiego, I Z-cy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu  insp. Piotrowi Mąka.  Następnie głos zabrał  I Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie mł. insp. Tomasz Toporek, który powitał wszystkich zebranych gości. Po jego wystąpieniu Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu mł. insp. Adam Półtoraczyk odczytał rozkaz personalny o  objęciu obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie przez mł. insp. Andrzeja Zakrzewskiego.

Nowy Komendant w Policji służy od 1990 roku. Pracował w różnych jednostkach, gdzie przeszedł wiele szczebli kariery zawodowej. W latach 1990-2003 realizował zadania służbowe w KMP w Lesznie. W latach 2003-2006 była Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego w KPP we Wschowie. W 2006 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Policach, a z początkiem lutego br. przejął obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Świnoujściu.

{galeria}GALERIE/Nowy komendant{/galeria}