Zanotowaliśmy - lipiec 2016r. - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zanotowaliśmy - lipiec 2016r.

Data publikacji 01.07.2016

p1

 

31 lipca 2016r. - niedziela ok. godz.8.30 w Głuchowie na drodze K-5 policjanci WRD zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem m-ki Citroen Xsara  Picasso 3, 38-letniego mieszkańca  pow. poznańskiego, będącego w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,60 promila alkoholu w organizmie kontrolowanego.

Ok. godz. 8.50 w Głuchowie na drodze K-5 policjanci WRD zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem m-ki VW Golf, 33-letniego mieszkańca pow. poznańskiego będącego w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie kontrolowanego.

Ok. godz. 15.33 na drodze K-5 ( obwodnicy Kościana) jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący samochodem m-ki Seat Alhambra, 43 letni mieszkaniec pow. kościańskiego jadąc z kierunku Poznania na prostym odcinku drogi z nieustalonej przyczyny zjechał na lewe pobocze drogi, a następnie dachował. W wyniku tego zdarzenia drogowego  obrażeń ciała doznali kierowca oraz jego pasażerowie tj. 42 letnia kobieta oraz dzieci  w wieku  16, 14, 11, 9, 6  lat Wszyscy mieszkańcy pow. kościańskiego. rannych przetransportowano do szpitala w Kościanie i w Poznaniu. 14 latek został przetransportowany śmigłowcem Pogotowia Lotniczego do Poznania. Kierowca był trzeźwy. Teraz ustalamy dokładne przyczyny tego zdarzenia drogowe. 

30 lipca 2016r. - sobota ok. godz. 11.30 w Kościanie na ul. Piłsudskiego kierujący samochodem m-ki Daewoo Tico, 22-letni mieszkaniec pow. kościańskiego  uderzył  w tył jadącego w tym samym kierunku samochodu m-ki VW Passat kierowany przez mieszkańca pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK.

Ok. godz. 14.16 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w miejscowości Żelazno z terenu działki rekreacyjnej nieznany sprawca w dniach od 17 do 30 lipca br. skradł łódź (kol. białego). Zgłaszający wartość utraconego mienia oszacował na kwotę ok. 1500 zł. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży.

Ok. godz. 21.42 w Śmiglu na skrzyżowaniu ulic Leszczyńska-Północna kierująca samochodem m-ki Audi A3, 19-letnia mieszkanka  pow. leszczyńskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji drogowej  z kierującą samochodem m-ki peugeot 206 kierowany przez 24 letnia mieszkankę pow. kościańskiego. Kierujące były trzeźwe. Teraz wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Ok. godz. 22.23 w Kiełczewie na ul. Kościańskiej kierujący samochodem m-ki Seat Cordoba, 24-letni mieszkaniec pow. kościańskiego uderzył w płot posesji. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało ponad 1 promil alkoholu w jego organizmie. Teraz wyjaśniamy okoliczności  tego zdarzenia drogowego.

Ok. godz. 23.15 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w Czerwonej Wsi na parkingu w dniu 30 lica br. w godz. od 17.58 do 18.50 nieznany sprawca z wnętrza otwartego samochodu m-ki Skoda Fabia skradł skórzaną torebkę wraz z jej zawartości w której znajdowały się pieniądze, dokumenty tożsamości oraz kartę bankomatową. Zgłaszająca wartość utraconego mienia oszacowała na kwotę ok. 420 zł.Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży.  

29 lipca 2016r. - piątek, ok. godz.10.10 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w gm. Krzywiń z terenu działki budowlanej od dnia 26 do 28 lipca br. nieznany sprawca skradł elektronarzędzia w postaci szlifierki kątowej i wiertarki oraz dwie chłodnice aluminiowe. Zgłaszający wartość utraconego mienia oszacował na kwotę ok. 2000 zł. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży. 

Ok. godz. 10.50 w Śmiglu na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego-Mickiewicza kierująca samochodem m-ki Audi A4 mieszkanka pow. kościańskiego nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji drogowej z samochodem m-ki Ford Mondeo kierowany przez mieszkańca pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi.  Sprawczynie kolizji drogowej  ukarana MKK.

Ok. godz.17.12 w Kościanie na skrzyżowaniu ulic Sierakowskiego-Dąbrowskiego kierująca samochodem m-ki Opel Astra, 19-letnia mieszkanka pow. grodziskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji drogowej z samochodem m-ki VW Jetta kierowany przez 33-letniego mieszkańca pow. kościańskiego. W wyniku uderzenia vw jetta przemieścił się i uderzył w samochód m-ki Citroen Berlingo kierowany przez 47-letniego mieszkańca pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawczynie kolizji  drogowej ukarano MKK.

Ok. godz. 18.20 w Robaczynie policjanci z PP w Śmiglu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym 36-letniego mieszkańca pow. kościańskiego, będącego w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazał ponad 0,50 promila alkoholu w organizmie kontrolowanego.

28 lipca 2016r. – czwartek, ok. godz. 22:20 w Śmiglu na ul. Polnej kierujący Citroenem C5, 51-letni mieszkaniec gm. Śmigiel doprowadził do kolizji z Jaguarem prowadzonym przez mieszkańca tej samej gminy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego Citroenem.

 

26 lipca 2016r.- wtorek, ok godz. 12:25 otrzymaliśmy zgłoszenie o kolizji w Czaczu na ul. Wielichowskiej. Jak ustalono, kierujący Peugeotem Expertem, 70-letni mieszkaniec Wrocławia nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Jelcz, którym kierował  33-letni mieszkaniec Śmigla i doprowadził do kolizji pojazdów. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

25 lipca 2016r. - poniedziałek, zostaliśmy powiadomieni o kradzieży 10 szt. pojemników różnego przeznaczenia. na szkodę firmy działającej na terenie gm. Czempiń. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę około 4000zł. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży. 

24 lipca 2016r. – niedziela, ok. godz. 22:20 otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży paliwa na jednej z kościańskich stacji paliw. Kierujący Audi zatankował olej napędowy o wartości ponad 230 zł i odjechał ze stacji nie płacąc.

23 lipca 2016r. – sobota, ok. godz. 3:30 w Machcinie patrol zatrzymał kierującego Renault Modus, 20-letniego mieszkańca Kościana. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,72 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego. Mężczyzna doprowadził też do uszkodzenia betonowego płotu od posesji.

Ok. godz. 7:40 w Czempiniu na ul. Spółdzielców, kierująca Daewoo Matizem, 69-letnia mieszkanka Poznania, na parkingu osiedlowym podczas parkowania samochodem doprowadziła do uszkodzenia dwóch zaparkowanych pojazdów.

Ok. godz. 9:40 na rondzie w Kiełczewie, kierująca VW Scirocco, 33-letnia mieszkanka powiatu grodziskiego nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i doprowadziła do kolizji z Renault Trafic, którym kierował 57-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego. W wyniku uderzenia Renault przemieścił się i uderzył w kolejny pojazd marki Mercedes Vito, prowadzony przez 39-letniego mężczyznę. Kierujący pojazdami byli trzeźwi,

Ok. godz. 15:30 w Kościanie na ul Surzyńskiego na przejściu dla pieszych, 77-letnia mieszkanka Kościana przeprowadzając rower, została potrącona przez przejeżdżającego VW Golfa, którym kierował 28-letni mieszkaniec gm. Kościan. Pomimo podjętych działań ratunkowych, kobieta zmarła w szpitalu. Ustalamy dokładne okoliczności wypadku.

Ok. godz. 22:00 na drodze prowadzącej do Turwii, kierujący Audi A6, 32-letni mieszkaniec Leszna na łuku drogi wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżował tylko kierujący. Mężczyzna był trzeźwy.

Ok. godz. 23:30 w Kościanie na ul. Gostyńskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Fordem Focusem 43-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,66 promila alkoholu w organizmie kierującego.

22 lipca 2016r. – piątek, ok. godz. 9:00 na drodze krajowej nr 5, kierujący VW Passatem, 59-letni mieszkaniec Leszna,  w miejscowości Głuchowo zjechał na pobocze i uderzył w znak drogowy. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Ok. godz. 13:40 w Gryżynie, kierujący Toyotą Corollą, 63-letni mieszkaniec Kościana nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi Honda Civic, którym kierował 29-letni mieszkaniec Celestynowa. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym,

 

19 lipca 2016r. – wtorek, ok. godz. 16.45 w Kościanie na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza z Sierakowskiego, kierująca Volvo, 42-letnia mieszkanka gm. Śmigiel nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Fiat Panda, który prowadził 18-letni mieszkaniec Kościana i doprowadziła do kolizji pojazdów. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

18 lipca 2016r. – poniedziałek, otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży telefonu o wartości 2000zł z pomieszczeń biurowych jednej z firm działających na terenie Śmigla.

Ok. godz. 16.25  w Kościanie na ul. Surzyńskiego patrol zatrzymał do kontroli jadącego rowerem, 20-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,38 promila alkoholu w organizmie rowerzysty.

Również w tym samym miejscu skontrolowaliśmy drugiego rowerzystę, 35-letniego mieszkańca Kościana. W tym przypadku przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,52 promila alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzysty.

 

17 lipca 2016r. – niedziela, ok. godz. 15:50 w Jerce patrol zatrzymał kierującą Audi A6, 22-letnią mieszkankę gm. Krzywiń, która w terenie zabudowanym przekroczyła dopuszczalna prędkość o ponad 50km/h. Kierującej zatrzymano prawo jazdy.

16 lipca 2016r. – sobota, ok. godz. 7:10 w Głuchowie patrol zatrzymał do kontroli drogowej 53-letniego mieszkańca Legnicy kierującego Mazdą 323F. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,3 promila alkoholu w organiźmie mężczyzny.

Ok. godz. 7:45 w tym samym miejscu zatrzymaliśmy 41-letniego mieszkańca Osiecznej prowadzącego Fiata Seicento. W tym przypadku przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 0,24 promila alkoholu w organiźmie mężczyzny.

Ok. godz. 7:55 w Jarogniewicach zatrzymaliśmy kierującego Mercedesem Sprinterem, 44-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,98 promila alkoholu w organiźmie kierującego.

Ok. godz.. 8:20 w Głuchowie zatrzymaliśmy kolejnego kierowcę prowadzącego Mercedesa w stanie po użyciu alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości u 32-letniego mężczyzny wykazało 0,36 promila alkoholu w organizmie kierującego.

Ok. godz. 16:20 w miejscowości Nowy Dębiec zatrzymaliśmy do kontroli drogowej, kierującego Peugeotem Expertem, 48-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,84 promila alkoholu  w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Ok. godz. 21:20  w miejscowości Pelikan patrol zatrzymał do kontroli drogowej 34-letniego mieszkańca gm. Kościan jadącego rowerem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto odpowie on za jazdę wbrew orzeczonemu wobec niego sadowego zakazu prowadzenia pojazdów.

15 lipca 2016r. – piątek, ok. godz. 10.30 w Kościanie na ul. Poznańskiej, kierujący Honda Civic, 21-letni mieszkaniec gm. Kościan w wyniku wykonania nieprawidłowego manewru skrętu doprowadził do kolizji z Renault Koleos prowadzonym przez 47-letnią mieszkankę Kościana. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Wieczorem otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży komina ze stali kwasoodpornej z budynku w Czaczu. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę około 8000zł.

13 lipca 2016 roku - środa ok. godz. 9.12 w Czarkowie kierujący ciągnikiem siodłowym m-ki MAN wraz z naczepą, 56-letni mieszkaniec  pow. rawickie wykonując manewr cofania  uderzył w samochód m-ki Skoda Fabia kierowany przez 38-letnią mieszkankę pow. kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia  trzeźwi. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.

Ok. godz. 12.13 w Gorzycach policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 32-letniego mieszkańca pow. kościańskiego, który kierował samochodem m-ki Opel vectra wbrew decyzji Starosty o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Ok. godz. 16.13 na drodze K-5 w Wydorowie w rejonie skrzyżowania z drogą prowadzącą do miejscowości Sierpowo kierująca samochodem m-ki Seat Cordoba, 57-letnia mieszkanka pow. leszczyńskiego nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji drogowej z samochodem m-ki Opel Meriva kierowany przez 22-letnią mieszkankę  pow. kościańskiego. Kierujące były trzeźwe. Sprawczynie kolizji  drogowej ukarano MKK.

12 lipca 2016 roku - wtorek ok. godz. 0.10 w Śmiglu na ul. Leszczyńskiej policjanci z Posterunku Policji w Śmiglu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem m-ki Kia Rio będącego w stanie nietrzeźwości oraz wbrew obowiązującemu  zakazowi kierowania pojazdami mechanicznymi. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,70 promila alkoholu w organizmie kontrolowanego.

Ok. godz. 12.55 w Kościanie na ul. Północnej kierujący samochodem m-ki Mercedes -Benz 190, 35-letni mieszkaniec pow. kościańskiego nie zachował bezpiecznej odległości  i uderzył  tył autobusu m-ki Renault kierowany przez mieszkańca pow. kościańskiego. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK.

Ok. godz. 15.51 w Nielęgowie policjanci WRD zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem, 21-letniego mieszkańca pow. kościańskiego będącego w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie kontrolowanego. 

Ok. godz. 17.13 w Kościanie na ul. Nacławskiej doszło do kolizji drogowej w której kierujący motocyklem m-ki Yamaha, 59-letni mieszkaniec pow. kościańskiego jadąc ul. Nacławską od strony Ronda Solidarności w celu uniknięcia zderzenia z włączającym się do ruchu pojazdem m-ki Renault Laguna, kierowanym przez 43-letniego mieszkańca  pow. kościańskiego, w czasie jazdy położył motocykl  na jezdnię doznając  urazu kolana. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK.

11 lipca 2016 roku - poniedziałek w Kościanie kierujący samochodem m-ki Opel Corsa 88-letni mieszkaniec pow. kościańskiego w rejonie skrzyżowania ul. Składowej z ul. Północną wykonał nieprawidłowo manewr skrętu w prawo doprowadzając do kolizji drogowej z samochodem m-ki Renault Clio kierowany przez 37-letniego mieszkańca pow. kościańskiego Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji drogowej ukarany MKK.

Ok. godz. 17.26 w Kościanie na ul. Surzyńskiego kierujący samochodem m-ki Peugeot 407, 28-letni mieszkaniec pow. rawickiego w trakcie wykonywania nieprawidłowego manewru cofania uderzył w znak drogowy C-9 ( nakaz jazdy z prawej strony) i go uszkodził. Kierujący był trzeźwy. Został ukarany MKK.

Ok. godz. 21.40 na drodze W-308 w Sepienku kierujący ciągnikiem siodłowym m-ki Man wraz z naczepą, 55-letni mieszkaniec  Nowego Tomyśla nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze  w wyniku czego zjechał na pobocze, a następnie do rowu. Kierujący był trzeźwy. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK. 

10 lipca 2016r. – niedziela, kilka minut po północy na drodze pomiędzy Kościanem a Widziszewem, kierująca Seatem Ibiza, 19-letnia mieszkanka Kościana jadąc w kierunku Widziszewa zjechała do przydrożnego rowu i dachowała. Samochodem podróżowało pięć osób. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Wieczorem otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z pomieszczeń biurowych jednej z firm działających na terenie Przysieki Polskiej. Właściciel wycenił straty na kwotę ponad 6000zł. Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.

9 lipca 2016r. – sobota, ok. godz. 16:16 w Turwii, kierujący Fordem Mondeo, 57-letni mieszkaniec gm. Kościan  zjechał na pobocze i uderzył w zaparkowanego VW Golfa oraz uderzył w ogrodzenie i bramę garażową. Pasażerkę podróżującą Fordem przewieziono do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

8 lipca 2016r. – piątek, ok. godz. 13:00, kierujący Nissanem Primera, 25-letni mężczyzna w rejonie ronda w Kiełczewie nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Fiata Doblo prowadzonego przez 33-letniego kierowcę. W wyniku uderzenie Fiat przemieścił się i uderzył  w samochód marki Rover prowadzony przez 25-letnia kobietę. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym,

 
06 lipca 2016r.- środa ok. godz. 12.06 w Kościanie na ul. Łąkowej kierujący samochodem m-ki Opel Meriva, 56-letni mieszkaniec pow. kościańskiego podczas nieprawidłowego manewru skrętu w  lewo doprowadził do kolizji drogowej z samochodem m-ki BMW kierowanym przez  62-letniego mieszkańca pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK.
 
Ok. godz. 12.21 na drodze Bieczyny-Pecna kierująca samochodem m-ki Opel Astra mieszkanka pow. kościańskiego z nieustalonych przyczyny straciła panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem w wyniku czego uderzyła w przydrożne drzewo. Pasażerami tego samochodu była czwórka dzieci w wieku od 2 do 8 lat. Doznali ogólnych potłuczeń-bez poważnych obrażeń ciała.  Kierująca była trzeźwa. Teraz wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia drogowego.
 
Ok. godz.14.25 w Karminie  kierująca samochodem m-ki Ford Fiesta  24 letnia obywatelka Ukrainy  nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji drogowej z samochodem m-ki Iveco wraz z przyczepą lekką, kierowany przez 26-letniego mieszkańca pow. śremskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawczynie kolizji drogowej ukarano mandatem karnym 
 
05 lipca 2016r. - wtorek ok. godz. 17.05 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w dniach od 04 do 05 lipca br. w Kościanie na ul. Czempińskiej z zaparkowanego samochodu m-ki VW Sharan nieznany sprawca skradł katalizator z częścią układu wydechowego. Zgłaszający wartość skradzionego mienia oszacował na kwotę ok. 2500 zł.
 
04 lipca 2016r. - poniedziałek ok. 14.46 w Czempiniu na ul. Długiej kierujący samochodem m-ki Audi A-3, 31-letni mieszkaniec pow. kościańskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w tył samochodu m-ki m-ki Audi Q5 kierowany przez 32-letnią mieszkankę pow. kościańskiego. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.
 
Ok. godz. 19.00 w Kościanie kierujący rowerem 15-letni mieszkaniec pow. kościańskiego jadąc ul. Koszewskiego  w kierunku ul. M.C. Skłodowskiej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ul. Koszewskiego z  ul. Sierakowskiego i uderzył w bok samochodu  m-ki Toyota Yaris kierowany przez 40-letniego mieszkańca  pow. kościańskiego. Kierującego rowerem w wyniku tego zdarzenia przewieziono do szpitala. Wstępnie bez poważnych obrażeń ciała.   
 
02 lipca 2016r. - sobota o. godz. 9.43 w Głuchowie kierujący samochodem m-ki Opel Astra, 40-letni mieszkaniec Poznania jadąc ul. Siernicką nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą K-5 pojazdowi m-ki BMW kierowany przez 61-letniego mieszkańca Niemiec. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.
 
Ok. godz. 23.50 w Zbęchach policjanci z WRD zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem m-ki Opel Vectra, 61-letniego   mieszkańca pow. kościańskiego, będącego w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0.58 promila alkoholu w organizmie kontrolowanego.
 
01 lipca 2016r. - piątek ok. godz. 9.05 kościańscy policjanci na drodze K-5 w miejscowości Kobylniki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem m-ki Simson 38-letniego mieszkańca pow. kościańskiego będącego w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie kontrolowanego.