Złodzieje cielaków w rękach policji - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje cielaków w rękach policji

Data publikacji 30.06.2016

krowa_6Policjanci  z KPP w Kościanie zatrzymali dwóch mężczyzn. Jednemu z nich postawiono zarzuty kradzieży bydła-cieląt, a drugiemu zarzuty paserstwa. Za przestępstwo kradzieży i paserstwa grozi do  5 lat więzienia. 

Praca operacyjna policjantów Wydziału Kryminalnego KPP w Kościanie pozwoliła wytypować i zatrzymać w ubiegłym tygodniu pasera i sprawcę kradzieży bydła hodowlanego – cielaków, które to skradziono na terenie pow. kościańskiego, śremskiego i grodziskiego od lutego do lipca 2014 roku. Jak ustalono złodzieje skradli 12 cieląt  o łącznej  wartości kilkunastu tysięcy złotych.

Zatrzymani to dwaj mężczyźni w wieku 42 i 37 lat mieszkańcy pow. poznańskiego w przeszłości notowani przez policję. Dalsze czynności śledcze w tej sprawie doprowadziły do ustalenia, iż złodziei było trzech  i działali w różnych grupach.  Skradzione łup wywozili samochodem osobowym lub Busem, a następnie przekazywali go znanemu im rolnikowi. Ten wiedząc skąd pochodzi zakupione bydło hodował je we własnym gospodarstwie rolnym.

Podejrzani przyznali się do przedstawionych im zarzutów. W dalszym ciągu w sprawie tej trwają czynności  śledcze zmierzające do ustalenia, czy zatrzymani nie dopuścili się innych przestępstw

Teraz sprawcom  kradzieży i paserstwa grozi do 5 lat więzienia.