Włamywacz w rękach policji - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz w rękach policji

Data publikacji 27.04.2016

paragraf_291Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Kościanie zatrzymali włamywacza do  metalowej kasetki- wrzutnika  od drzwi wejściowych toalet mieszczących się na dworcu PKP w Kościanie. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Teraz za przestępstwo to grozimy mu do 10 lat więzienia.

W dniu 26 marca 2016 roku dyżurny KPP w Kościanie został powiadomiony przez pracownika ochrony dworca PKP  o kradzieży metalowej kasetki - wrzutnika na bilon od drzwi wejściowych toalet mieszczących się na dworcu PKP w Kościanie, wraz z jej zawartoścąa. Łączną wartość utraconego mienia  zgłaszający oszacował na kwotę co najmniej 700 zł.

Podjęte wspólne działania naszych kryminalnych z pracownikami ochrony dworca PKP w Kościanie doprowadziły do ustalenia tożsamości, a następnie  zatrzymania w dniu 25 kwietnia br. sprawcy tego przestępstwa.  

Zatrzymanym okazał się 40-letni mieszkaniec pow. kościańskiego w przeszłości wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa kradzieży z włamaniem. Podejrzany wyjaśnił,  że złodziejskiego procederu  dopuścił z uwagi na chęć szybkiego uzyskania pieniędzy, które spożytkował na alkohol, a metalową kasetkę wyrzucił do kanału                                     

Niebawem 40 –latek za swój czyn odpowie przed sądem. Za przestępstwo to grozi do 10 lat więzienia.