Podsumowanie działań „Kaskadowy pomiar prędkości” - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

Podsumowanie działań „Kaskadowy pomiar prędkości”

W sobotę policjanci ruchu drogowego na terenie całego kraju przeprowadzili akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania mają na celu egzekwowanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza tych dotyczących ograniczeń prędkości.

W sobotę policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania podczas których skontrolowali 43 pojazdy. W tracie kontroli 28 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi. W działaniach udział wzięło 8 policjantów ruchu drogowego z naszej komendy.

Dla 26-latka z powiatu leszczyńskiego pędzącego swoim audi przez Choryń, kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące, oraz mandatem karnym za popełnione wykroczenie. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h.

Warunki drogowe w ciągu kilku dni uległy znacznemu pogorszeniu. Piękna, letnia pogoda zmieniła się w deszczową aurę. Dzień jest coraz krótszy i padający deszcz może utrudniać jazdę. Pamiętajmy o tym wyruszając w podróż. Mimo trudniejszych warunków bądźmy życzliwi dla innych uczestników ruchu drogowego. Wtedy wszystkim będzie łatwiej przetrwać pochmurne dni.