„Noc zawodowców”- my też tam byliśmy! - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

„Noc zawodowców”- my też tam byliśmy!

W piątek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie odbyła się już druga edycja „Nocy zawodowców”. W tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć Policji. Funkcjonariusze kościańskiej komendy zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji. Ponadto szerzyli profilaktykę w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Narkotyki i dopalacze zabijają, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie PaToklimaty”.

Piątkowa impreza łączyła w sobie promocję kształcenia zawodowego oraz targi pracy. Organizatorem przedsięwzięcia było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie. Patronatem honorowym wydarzenie objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Na „młodych ludzi” czekało wiele atrakcji. Na naszym stoisku można było obejrzeć różnorodne umundurowanie oraz wyposażenie jakim dysponują policjanci w codziennej służbie. Dość duże zainteresowanie wzbudzał motocykl wykorzystywany przez policjantów z ruchu drogowego. Nie zabrakło pytań o warunki i kryteria jakie musi spełnić kandydat do służby.

Z uwagi na spore uczestnictwo młodzieży policjanci wykorzystali okazję i przestrzegali przed zagrożeniami związanymi z zażywaniem narkotyków, dopalaczy i innych środków odurzających w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Narkotyki i dopalacze zabijają, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie PaToklimaty”. Przestrzegano przed konsekwencjami zdrowotnymi, społecznymi i prawnymi. Poruszano także kwestie uzależnień od nikotyny, a także uświadamiano o HIV oraz Aids. Funkcjonariusze rozdawali ulotki tematyczne oraz adresy, gdzie można skorzystać z pomocy.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie. To dla nas bardzo ważne przedsięwzięcie.

  • Policjanci KPP w Kościanie oraz uczestnicy "Nocy zawodowców" podczas rozmów o zagrożeniach.
  • Uczestnicy "Nocy zawodowców" oraz policjanci KPP w Kościanie
  • Młodzież zainteresowana "sprzętem policyjnym" oraz funkcjonariusz KPP w Kościanie.
  • Naczelnik Wydziału Prewencji oraz uczeń zainteresowany motocyklem.
  • Stoisko profilaktyczne Policji oraz zainteresowana młodzież.
  • Stoisko profilaktyczne KPP w Kościanie.