Debaty społeczne

Debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na to wpływ”

We wtorek (21.03) w sali konferencyjnej odbyła się debata społeczna zatytułowana: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu udział wzięło 60 osób.

Debaty społeczne weszły już na stałe do kalendarza wydarzeń każdej jednostki Policji. Dzięki spotkaniom tego typu, mamy możliwość poznania dręczących społeczeństwo problemów, często też możemy natychmiast odpowiedzieć na nurtujące mieszkańców pytania.

Zebranych na sali przywitał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie – podinsp. Przemysław Mieloch. W debacie uczestniczył również Komendant Straży Miejskiej – Maciej Szymczak oraz Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym „STOP ŚMIERCI” – Tomasz Dąbrowski.

Na wstępnie Naczelnik Wydziały Prewencji – podinsp. Romuald Chudziński omówił funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako nowego narzędzia do zgłaszania problemów i zagrożeń w środowisku zamieszkania. Wspomniano również o aplikacji na urządzenia mobilne „Moja Komenda”, które umożliwia w łatwy i przystępny sposób znaleźć najbliższą jednostkę Policji, oraz dane teleadresowe do wszystkich dzielnicowych.

Komendant Straży Miejskiej poruszył kwestie związane  ze spalaniem śmieci przez mieszkańców, ponadto zapowiedział że strażnicy miejscy będą przeprowadzać kontrole jeśli otrzymają sygnały, że w jakimś domu spalane są śmieci.

Prezes Stowarzyszenia „STOP ŚMIERCI” omówił zasady poruszania się rowerem po Kościanie. Swoją wypowiedź poparł materiałem filmowym pokazującym właściwe zachowanie się rowerzysty na ścieżkach rowerowych w Kościanie.

Mieszkańcy, którzy wzięli udział w spotkaniu mieli możliwość poznania dzielnicowych, którzy opiekują się ich dzielnicą.

Na zakończenie każda osoba, która odpowiedziała na nasze zaproszenie otrzymała elementy odblaskowe, ulotki opracowane przez Straż Miejską oraz informacje o wszystkich dzielnicowych.