Zanotowaliśmy - październik 2019r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - październik 2019r.

31 października 2019r.- ok. 11.50 w Krzywiniu na parkingu jednego ze sklepów doszło do kolizji pojazdów. Kierująca pojazdem m-ki Kia Soul, 64-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego wykonując w sposób nieprawidłowy manewr skrętu w lewo doprowadziła do zderzenia z pojazdem m-ki Opel Insignia, który prowadził 68-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

ok. 13.15 w Kościanie, ul. Bączkowskiego kierujący pojazdem m-ki Renault Midium, 33-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego w sposób nieprawidłowy wykonał manewr omijania i doprowadził do zderzenia z pojazdem m-ki VW Polo, który prowadził 68-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 18.05 w Śmiglu, ul. Podgórna doszło do kolizji pojazdów. Kierujący pojazdem m-ki Opel Vectra, 36-letni mieszkaniec powiatu śremskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z pojazdem m-ki VW Passat, który prowadziła 33-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. 18.45 w Pelikanie doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierująca pojazdem m-ki Seat Leon, 21-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i dachowała. Najprawdopodobniej przyczyną utraty panowania nad pojazdem było wybiegnięcie dzikiej zwierzyny na drogę. Uczestnicy zdarzenia bez obrażeń. Kierująca była trzeźwa.

ok. 19.40 w Czarkowie kierująca pojazdem m-ki Fiat Punto, 19-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego w trakcie omijania zaparkowanych pojazdów m-ki VW Lupo oraz VW Passat nie zachowała bezpiecznej odległości, w wyniku czego uderzyła w ich lusterka. Kierująca była trzeźwa. Została ukarana mandatem karnym.

30 października 2019r.- ok. 13.05 w Czaczu, na drodze K-5 kierujący pojazdem m-ki BMW, 29-letni mieszkaniec powiatu śremskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze doprowadzając do zderzenia z autobusem, który prowadził 64-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 15.50 w Kościanie, Rondo Solidarności kierująca pojazdem m-ki Fiat Seicento, 26-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie zachowała bezpiecznej odległości między pojazdami, doprowadzając do kolizji z Daewoo Matiz, który prowadził mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

ok. 19.05 w Piotrowie Pierwszym doszło do kolizji. Kierująca pojazdem m-ki Opel Corsa, 25-letnia mieszkanka powiatu słupeckiego nie zachowała bezpiecznej odległości między pojazdami i doprowadziła do kolizji z pojazdem m-ki Mercedes, który prowadził 35-letni mieszkaniec powiatu legnickiego.  Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

29 października 2019r.- ok. 10.50 w Bieżyniu zatrzymano do kontroli rowerzystę. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,36 promila. 37-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego został ukarany mandatem karnym.

ok. 16.30 w Nowym Luboszu zatrzymano do kontroli drogowej kolejnego rowerzystę. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,36 promila. 60-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego został ukarany mandatem karnym.

ok. 18.15 w Kościanie, ul. Przemysłowa doszło do kolizji pojazdów. Kierujący pojazdem m-ki VW Polo, 35-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem m-ki Mercedes Vito, który prowadził 33-letni mieszkaniec  powiatu grodziskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 19.00 w Kiełczewie, ul. Ogrodowa kierujący pojazdem m-ki Mercedes Benz, 38-letni obywatel Turcji nie zachował należytej ostrożności i odległości od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego najechał na tył pojazdu m-ki Ford Focus, który prowadziła 28-letnia mieszkanka powiatu polkowickiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

26 października 2019r.- ok. 6.55 w Wydorowie kierujący pojazdem m-ki Audi Q5, nie dostosował prędkości do warunków ruchu doprowadzając do zderzenia z pojazdem m-ki BMW, który prowadził 25-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego. Sprawca kolizji, 65-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego został ukarany mandatem karnym.

ok. 14.25 w miejscowości Łuszkowo doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż najprawdopodobniej kierujący pojazdem m-ki Mercedes Sprinter, 30-letni obywatel Mołdawii nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi m-ki VW Passat, który prowadził 46-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. W Mercedesie znajdowało się 6 osób. W wyniku zderzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, 55-letnia obywatelka Mołdawii. Pozostałe osoby z Mercedesa Sprintera oraz kierowca Passata zostali przetransportowani do szpitali w Śremie, Kościanie oraz Lesznie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 23.50 w Jarogniewicach zatrzymano do kontroli drogowej rowerzystę, 50-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,96 promila.

25 października 2019r.- ok. 23.15 w Śmiglu zatrzymano do kontroli rowerzystę. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,98 promila. 30-letni obywatel Ukrainy został ukarany mandatem karnym.

22 października 2019r.- ok. 6.40 na drodze W-432, odcinek Jerka-Krzywiń kierująca pojazdem m-ki Fiat punto, 22-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego wykonując manewr nieprawidłowego wyprzedzania spowodowała zderzenie trzech prawidłowo jadących pojazdów z naprzeciwka. VW Golf, który prowadziła 26-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego uderzył w VW Passata, który prowadziła 28-letnia mieszkanka powiatu żnińskiego. WV Passat natomiast uderzył w WV Golfa, który prowadził 51-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Sprawczyni kolizji został ukarana mandatem karnym.

ok. 18.00 w Racocie, na ul. Kościańskiej policjanci WRD w związku z popełnionym wykroczeniem- przekroczenie prędkości o 45 km/h zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki Renault Megane, którego kierowcą okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. W trakcie przeprowadzonej kontroli ujawniono, iż 22-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Został ukarany mandatem karnym. W pojeździe znajdowała się pasażerka, która posiadała uprawnienia do kierowania pojazdami. 19-latka została także ukarana mandatem karnym za dopuszczenie jako użytkownik do kierowania osoby, która nie posiadała wymaganych uprawnień.

21 października 2019r.- ok. 8.40 w Śmiglu, na parkingu jednego z marketów kierujący zestawem pojazdów- Man wraz z naczepą podczas manewru ruszania najechał na będący w ruchu pojazd m-ki Nissan, który prowadził 68-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji, 28-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego został ukarany mandatem karnym. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

ok. 10.50 w Starym Bojanowie 48-letni rowerzysta, mieszkaniec powiatu kościańskiego podczas skrętu w lewo wymusił pierwszeństwo jadącemu pojazdem m-ki Ford Focus, który prowadził 63-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

20 października 2019r.- ok. 20.30 w Kościanie, ul. Śmigielska doszło do kolizji pojazdów. Kierujący pojazdem m-ki VW Touran, 34-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi m-ki BMW, który prowadził 27-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 21.10 w Koszanowie kierujący pojazdem m-ki Skoda Octavia, 36-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego wykonując nieprawidłowo manewr cofania dokonał zderzenia z pojazdem m-ki Honda Civic, który prowadził 37-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. 22.10 w Kiełczewie, droga K-5 kierujący pojazdem m-ki Renault Kangoo, 35-letni obywatel Ukrainy doprowadził do zderzenia poprzez najechanie na tył poprzedzającego pojazdu m-ki VW Passat, który prowadził 26-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u 35-latka wykazało 2,16 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

19 października 2019r.- ok. 14.00 w Kościanie, na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Koszewskiego kierujący pojazdem m-ki Toyota Yaris, 51-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego wymusił pierwszeństwo prawidłowo jadącemu pojazdowi m-ki Renault Megane, który prowadził 39-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. 16.50 w Kościanie, ul. Północna kierujący pojazdem m-ki BMW, 59-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego nieprawidłowo zmienił pas ruchu i tym samym uszkodził prawidłowo jadący pojazd m-ki Renault Scenic, który prowadził 29-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 22.40 w Śmiglu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki Renault Trafic, który prowadził 32-letni obywatel Ukrainy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 2,10 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

18 października 2019r.- ok. 21.45 dyżurny KPP w Kościanie został powiadomiony, że w Starych Oborzyskach świadkowie zabrali kluczyki od pojazdu w celu udaremnienia dalszej jazdy, gdyż najprawdopodobniej kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze na miejscu przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które u 22-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego wykazało 2,06 promila. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

16 października 2019r.- środa, ok. 9.50 w Czempiniu, ul Kolejowa kierujący pojazdem m-ki Toyota nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi m-ki Mazda, który prowadził 36-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Doszło do zderzenia. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 11.30 w Kościanie, ul. Śmigielska kierujący pojazdem m-ki Ford Focus nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do bocznego zderzenia z pojazdem m-ki Ford Focus, którego kierowcą był 35-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

15 października 2019r.- wtorek, ok. 19.40 w Koszanowie doszło do kolizji pojazdów. Kierujący pojazdem m-ki Skoda Fabia, 25-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego najechał na tył Toyoty Avensis, który prowadził 43-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego. Uczestnicy kolizji trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem karnym.

14 października 2019r- poniedziałek, ok. 8.40 w Czaczu, na drodze K-5 kierujący pojazdem m-ki VW Golf, 23-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu przez oznaczone przejście dla pieszych, w wyniku czego potrącił 71-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Pieszy został przewieziony do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 13.00 w Kościanie, na ul. Poznańskiej kierująca pojazdem m-ki Polonez nie ustąpiła pierwszeństwa przechodzącemu przez oznaczone przejście dla pieszych, w wyniku czego potrąciła 59-letnią mieszkankę powiatu kościańskiego. Piesza doznała ogólnych potłuczeń. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

ok.13.10 w Łuszkowie, droga W-432 kierujący pojazdem m-ki Peugeot Partner, 41-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego jadąc w stronę Jerki najprawdopodobniej podjął nieprawidłowy manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego m-ki Ursus, który prowadził 68-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. W wyniku tego doprowadził do kolizji i wjechał do przydrożnego rowu. Kierujący Peugeotem został przewieziony do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok.15.40 w Kościanie, ul. Północna, na terenie jednej ze stacji benzynowych  doszło do kolizji pojazdów. Kierujący pojazdem m-ki Ford Focus, 64-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego wyjeżdżając spod dystrybutora zahaczył o pojazd m-ki Audi, który prowadził 29-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 15.40 w miejscowości Karśnice patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki BMW, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 57 km/h. Sprawca wykroczenia, 30-letni powiatu kościańskiego został ukarany mandatem karnym. Zatrzymano prawo jazdy.

ok.20.50 w Kiełczewie, ul. Kościańska kierujący pojazdem m-ki Citroen, 28-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył pojazdu m-ki Peugeot Boxer, który prowadził 36-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. W wyniku uderzenia Peugeot przemieścił się i uderzył w pojazd stojący przed nim VW Tiguan, który prowadził 47-letni mieszkaniec powiatu trzcianeckiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

12 października 2019r.- sobota, ok. 4.20 w Racocie na drodze W-308 doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący pojazdem m-ki Alfa Romeo, 32-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z pojazdem m-ki Daewoo Lanos, który prowadził 25-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 13.45 w Kościanie, ul. Traugutta kierujący pojazdem m-ki Ford Transit, 65-letnimieszkaniec powiatu kościańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem, 17-letniemu mieszkańcowi powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. 16.00 w miejscowości Zadory patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki Opel, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 51 km/h. Sprawca wykroczenia, 38-letni obywatel Ukrainy został ukarany mandatem karnym. Zatrzymano prawo jazdy.

11 października 2019r.- piątek, ok. 9.20 w Czaczu na drodze K-5 kierujący pojazdem m-ki Renault Master, 48-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył Renault Megane, który prowadził 36-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. 14.10 w Wyskoci kierujący pojazdem m-ki Citroen C3, 67-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył samochodu m-ki Skoda Octavia, który prowadził 31-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

ok. 18.30 w Kiełczewie, ul. Poznańska kierujący pojazdem m-ki Opel Astra, 20-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami doprowadzając do kolizji z pojazdem m-ki Skoda Octavia, który prowadził 49-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. W wyniku uderzenia Skoda przesunęła się, najeżdżając na VW Golf, którego kierowcą była 21-letnia mieszkanka powiatu górowskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 20.45 w Kościanie, ul. Północna kierujący pojazdem m-ki Volvo, 44-letnimieszkaniec powiatu śremskiego podczas wykonywania nieprawidłowego manewru cofania doprowadził do kolizji z pojazdem m-ki VW Golf, który prowadziła 47-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

10 października 2019r.- czwartek, około 17.05 w Krzywiniu, ul. Kościańska kierujący pojazdem m-ki Ford Focus, 53-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego podczas nieprawidłowego manewru cofania doprowadził do kolizji z unieruchomionym pojazdem m-ki Renault Scenic. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

9 października 2019r.- środa, około godz. 15.45 w Kościanie, ul. Sienkiewicza kierujący pojazdem m-ki VW Transporter, 24-letni obywatel Ukrainy, mieszkaniec powiatu leszczyńskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z pojazdem m-ki Mazda, który prowadziła 59-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

7 października 2019r.- poniedziałek, około godz. 7.10 w miejscowości Spytkówki doszło do kolizji pojazdów. Kierujący pojazdem m-ki Renault, 60-letni mieszkaniec powiatu śremskiego wykonał nieprawidłowy manewr wymijania doprowadzając do kolizji z pojazdem m-ki Skoda Fabia, który prowadził 40-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

6 października 2019r.- niedziela, ok. 13.55 w Śmiglu, ul. Kościańska kierujący pojazdem m-ki Mercedes Benz, 61-letni mieszkaniec powiatu bialskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z pojazdem m-ki MAN, który prowadził 35-letni obywatel Ukrainy. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. 15.05 w Śmiglu, ul. Kilińskiego kierujący pojazdem m-ki BMW, 28-letni mieszkaniec Ukrainy nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył samochodu m-ki BMW, który prowadził 48-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

5 października 2019r.-sobota, około 9.30 w Wydorowie, droga K-5 kierujący pojazdem m-ki Mercedes Sprinter, 29-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z pojazdem m-ki Peugeot 206, który prowadził 51-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 12.00 w Kościanie, ul. Poznańska kierująca pojazdem m-ki Fiat Altea, 32-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, wpadła w poślizg i uderzyła w tył pojazdu m-ki Skoda Octavia, który prowadził 44-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

4 października 2019r.-piątek, około godz. 11.00 w Kościanie, ul. Poznańska doszło do kolizji trzech pojazdów. Kierująca pojazdem m-ki Ford C-Max, 43-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzyła w tył pojazdu m-ki Fiat Punto, który prowadził 25-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. W wyniku uderzenia Fiat uderzył w BMW, który prowadziła 25-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

ok. 16.30 w Kościanie, ul. Północna kierująca pojazdem m-ki Ford Focus, 32-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu w wyniku czego doprowadziła do kolizji z pojazdem m-ki Opel Meriva, który prowadził 46-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji trzeźwi, nie odnieśli obrażeń.

ok. 16.35 na drodze K-5 policjanci WRD zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki Seat Alhambra, który prowadził 31-letni mieszkaniec powiatu koszalińskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,62 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 20.55 w miejscowości Kąty policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki Lexus, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 52 km/h. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym. Zatrzymano prawo jazdy.

3 października 2019r. – czwartek, ok. godz. 7:44 w Piotrowie Pierwszym, kierujący fordem, 45-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył pojazdu ciężarowego MAN, którym kierował 37-latek z gminy Kościan. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 9:10 w Czempiniu na ul. Kościańskie Przedmieście, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego volkswagenem 53-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Badanie trzeźwości wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Kolejne zdarzenie drogowe odnotowaliśmy ok. godz. 18:20 w Kawczynie. Kierujący ciężarowym MAN-em, 51-letni mieszkaniec woj. pomorskiego w trakcie wykonywania manewru skrętu doprowadził do kolizji z fordem, którym kierował mieszkaniec Poznania. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

1 października 2019r. – wtorek, ok. godz. 12:50 w Poladowie doszło do zderzenia zaprzęgu konnego z fiatem panda. Na miejscu ustalano, że konie spłoszyły się i doszło do zderzenia z fiatem, prowadzonym przez 18-letnią mieszkankę powiatu wolsztyńskiego. Do szpitala przetransportowano 67-letniego woźnicę. Ustalamy okoliczności zdarzenia.

OK. godz. 18:40na skrzyżowaniu ulicy Śmigielskiej z droga prowadzącą do Czarkowa doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu ustalono, że kierujący citroenem, 71-letni mieszkaniec Poznania, podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się audi i doprowadził do zderzenia. Do szpitala na badania przetransportowano osoby podróżujące pojazdami. Kierujący citroenem został ukarany mandatem karnym.