Zanotowaliśmy - wrzesień 2019r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - wrzesień 2019r.

30 września 2019r. – poniedziałek, ok. godz. 9:50 w Czempiniu, kierujący oplem, 42-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył renault, którym kierował mieszkaniec powiatu grodziskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

29 września 2019r. – niedziela, ok. godz. 15:30 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny kierującego oplem. Zgłaszający uniemożliwił dalszą jazdę 32-letniemu obywatelowi Ukrainy. Do zdarzenia doszło w KOścianie na ul. Łąkowej.  Badanie trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 18:10 w Kościanie na ul. Maya, kierująca toyotą, 31-letnia mieszkanka Kościana, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji z prawidłowo poruszającym się suzuki, którym kierowała 33-letnia kobieta. Uczestniczki kolizji były trzeźwe.

28 września 2019r. – sobota, ok. godz. 3:30na obwodnicy Kościana doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu ustalono, że kierujący dostawczym renault, 25-letni mieszkaniec woj. lubuskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył peugeota, prowadzonego przez mieszkańca powiatu poznańskiego. Do szpitala przetransportowano dwie osoby podróżujące peugeotem. Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia.

Ok. godz. 10:00 w Krzywiniu na ul. Kościańskiej, kierujący fordem, 58-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, podczas włączania się do ruchu doprowadził do kolizji z citroenem, prowadzonym przez 29-latka z Krzywinia. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

27 września 2019r. – piątek, ok. godz. 15:40 w Kościanie na ul. Bączkowskiego, kierujący dacią, 44-letni mieszkaniec Kościana, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył VW, którym kierował 54-latek. W wyniku uderzenia pojazd przemieścił się i uderzył  w tył peugeota, prowadzonego przez 40-letnia kobietę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 20:45 w Poninie, kierujący jaguarem, mieszkaniec woj. śląskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył toyoty, prowadzonej przez mieszkańca Słupska. W wyniku uderzenia pojazd przemieścił się i uderzył w lancię, znajdującą się przed toyotą. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

26 września 2019r. – czwartek, ok. godz. 8:15 w Kawczynie, kierujący skodą, 34-letni mieszkaniec Poznania, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył forda, prowadzonego przez 36-latkę z powiatu kościańskiego. Żaden uczestnik nie odniósł obrażeń.

Ok. godz. 9:30 w Kościanie na ul. Gostyńskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącą rowerem 45-letnią mieszkankę Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 0,58 promila alkoholu w organizmie kobiety.

25 września 2019r. – środa, ok. godz. 13:20  w drodze krajowej nr 5 w okolicy Czacza, kierująca fordem, 32-letnia mieszkanka gm. Śmigiel nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, zjechała na pobocze i uderzyła w znak drogowy. Kierująca była trzeźwa i nie odniosła żadnych obrażeń.

Ok. godz. 15:05  w Kościanie na ul. Sienkiewicza, kierujący Iveco, 38-letni mieszkaniec woj. śląskiego nie zastosował się do znaku STOP i doprowadził do kolizji z fordem, którym kierował mieszkaniec Kościana. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Kilka minut później w Racocie, na drodze prowadzącej do Gryżyny, kierująca skodą, 40-letnia mieszkanka Kościana, nie zachowała bezpiecznej odległości i najechała na tył poprzedzającego ją opla, którym kierował 42-l,atek z powiatu leszczyńskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca skodą została ukarana mandatem karnym.

23 września 2019r., około 9.55 w Koszanowie, ul. Zjazdowa doszło do kolizji pojazdów. Kierujący pojazdem m-ki Seat, 64-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego podczas ruszania nie zachował należytej ostrożności nad pojazdem i stoczył się do tyłu uszkadzając pojazd m-ki Audi, którego kierowca była 55-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

ok. 10.35 w Kościanie, ul. Składowa doszło do kolizji pojazdów. Kierujący samochodem m-ki Peugeot, 55-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego najechał na unieruchomiony pojazd m-ki Opel, którego właścicielem okazał się 54-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Nie odnieśli obrażeń.

ok. 12.30 na drodze K-5 w Kiełczewie doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem m-ki Iveco, 53-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego jadąc od strony Leszna w kierunku Poznania nie zauważył stojącego na jego pasie przed nim pojazdu m-ki Skoda i najechał na jego tył. W wyniku tego Skoda przemieściła się na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w pojazd wraz z naczepa m-ki Man, którego kierowcą był 36-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Kierowca Skody, 43-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego został zabrany do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 13.10 w Czaczu, ul. wielichowska doszło do kolejnej kolizji. Kierujący pojazdem m-ki VW, 59-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego wykonując manewr zawracania uderzył w pojazd m-ki Mazda, który prowadził 76-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 16.20 w Wydorowie kierujący pojazdem m-ki Skoda, 39-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył Hondy, którego kierowca był 49-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

22 września 2019r. – niedziela, ok. godz. 11:50  otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w Łuszkowie. Na miejscu policjanci ujawnili renault w rowie. Niedaleko miejsca zdarzenia znajdował się 60-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, który w chwili zdarzenia mógł znajdować się w pojeździe. Badanie trzeźwości wykazało 2,4 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Z uwagi na uraz klatki piersiowej, został przetransportowany do szpitala. Ustalamy dokładne okoliczności i przebieg zdarzenia.

Ok. godz. 16:10 na drodze krajowej nr 5 za Jarogniewicami w kierunku na Poznań, kierujący nissanem, , 28-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania doprowadził do kolizji z motocyklem BMW, którym kierował 56-latek z Kościana. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

21 września 2019r. – sobota, ok. godz. 8:10 na obwodnicy Kościana doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący toyotą, 59-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył seata, prowadzonego przez 37-letnia kobietę.Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Po południu otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące uszkodzenia mienia w Kościanie na ul. Wrocławskiej. Nieznany sprawca uszkodził ogrodzenie. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę około 2000zł.

Wieczorem otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące włamania do domu jednorodzinnego na terenie gm. Czermpiń. Nieznany sprawca po wejściu do pomieszczeń mieszkalnych ukradł około 500zł. Prowadzimy działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy.

Ok. godz. 21:20 w Czempiniu na ul. Kościelnej, kierujący pojazdem rover, 72-letni mieszkaniec gm. Czempiń, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się renault, którym kierowała 34-letnia mieszkanka gm. Czempiń i doprowadził do kolizji pojazdów. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

20 września 2019r. – piątek, ok. godz. 2:40 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży zagęszczarki kołowej. Maszynę skradziono z budowy w okolicy Czacza. Straty wyceniono na kwotę około 20000zł.

Rano otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży paliwa oraz elektronarzędzi na szkodę mieszkańca gm. Śmigiel. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 3000zł.

Ok. godz. 17:35 w Czempiniu na ul. Kolejowej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego skodą, 36-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Mężczyzna w terenie zbudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 57km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto został ukarany mandatem karnym.

19 września 2019r. – czwartek, na drodze krajowej nr 5 między Czaczem a Poninem, kierujący citroenem, 43-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył BMW, którym kierował 33-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło ok. godz. 13:30. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

16 września 2019r. – poniedziałek, ok. godz. 17:10 w Czempiniu na ul. Kolejowej patrol WRD zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego motocyklem, 36-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Badanie trzeźwości wykazało 0,44 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Kierujący odpowie również za prowadzenie pojazdu mimo sądowego zakazu.

15 września 2019r. – niedziela, ok. godz.13:40 w Wonieściu, kierujący fordem focusem, 30-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania doprowadził do kolizji  z hondą, którą kierował 83 letni mężczyzna. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

14 września 2019r. – sobota, ok. godz. 11:45 w Pianowie, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego fordem focusem, 32-letniego mieszkańca gm. Kościan. Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące.

Ok. godz. 21:30 w Kościanie na ul. Nacławskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego oplem, 62-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

13 września 2019r. – piątek, ok. godz. 10:45  w Krzywiniu, kierujący motorowerem, 81-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i zjechał z drogi do rowu. Mężczyznę przetransportowano do szpitala na badania.

Ok. godz. 11:00 w Kościanie na ul. Wielichowskiej, kierujący renault kangoo, 63-letni mieszkaniec powiatu rawickiego, w trakcie włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się renault megane, którym kierowała 50-letnia mieszkanka gm. Śmigiel i doprowadził do zderzenia pojazdów. Do szpitala przetransportowano pasażera podróżującego drugim pojazdem.

Ok. godz. 14:40 w Donatowie, kierujący ciągnikiem rolniczym, 63-letni mieszkaniec gm. Czempiń w trakcie wykonywania manewru skrętu, doprowadził do kolizji z hondą, którą kierowała 31-letnia kobieta. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

12 września 2019r. – czwartek, ok. godz. 18:50 w Głuchowie, kierujący oplem, 74-letni mieszkaniec gm. Czempiń, w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadził do kolizji z innym oplem, którym kierował 27-letni mężczyzna. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

11 września 2019r. – środa, ok. godz. 16:15 w Kościanie na ul. Nacławskiej, kierująca fiatem panda, 51-letnia mieszkanka powiatu grodziskiego w trakcie wykonywania manewru cofania  doprowadziła do kolizji z zaparkowaną mazdą. Kierująca fiatem była trzeźwa.

Ok. godz. 18:35 w Czempiniu na ul. Kasztanowej, kierujący citroenem, 65-letni mieszkaniec gm. Czempiń, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

10 września 2019r. – wtorek, ok. godz. 8:45 w Nietążkowie na ul. Leszczyńskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego dostawczym renault, 65-letniego mieszkańca woj. kujawsko-pomorskiego. Badanie trzeźwości wykazało 1,28 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 15:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym  w Kiełczewie na ul. Poznańskiej. Na miejscu ustalono, że kierujący motorowerem, 35-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania doprowadził do zderzenia z fiatem, którym kierował 31-latek z powiatu grodziskiego. Kierującego motorowerem z urazem barku przetransportowano do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Do kolejnego zdarzenia doszło około godz. 17:10 w Kawczynie. Wstępnie ustalono, że kierujący nissanem, 65-letni mieszkaniec Kościana w trakcie włączania się na drogę krajową nr 5 z drogi podporządkowanej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocyklowi BMW, którym kierował 52-latek z gm. Kościan i doprowadził do zderzenia pojazdów. Motocyklistę przetransportowano do szpitala  z urazem dłoni i raną ciętą nogi. Ustalamy dokładne okoliczności wypadku. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

8 września 2019r. – niedziela, ok. godz. 0:45 w Wydorowie, kierująca peugeotem, 21-letnia mieszkanka gm. Śmigiel nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył dostawczego renault, którym kierował 21-letni obywatel Ukrainy. Kierująca peugeotem została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 13:00 w Gryżynie patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego peugeotem 44-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 19:15 w Kawczynie patrol ruchu drogowego zatrzymał jadącego rowerem, 50-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

7 września 2019r. – sobota, ok. godz. 10:25 w Choryni, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego audi, 26-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Kierujący pojazdem w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Dodatkowo został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 10:55 na kościańskim rynku, kierujący fordem, 49-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego w doprowadził do kolizji z audi, którym kierowała mieszkanka Kościana. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Do kolejnego zdarzenia doszło około godz. 12:05 w Kościanie na ul. Gostyńskiej. Kierująca audi, 27-letnie mieszkanka Kościana w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania doprowadziła do kolizji z toyotą, którą kierowała 42-letnia kobieta.

Kolejną kolizję zgłoszono po południu w Kościanie na ul. Poznańskiej. Na miejscu ustalono, że kierująca renault, mieszkanka Kościana w trakcie włączania się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu oplowi jadącemu drogą z pierwszeństwem przejazdu i doprowadziła do zderzenia pojazdów. Oplem kierowała mieszkanka gm. Krzywiń. Kierujące pojazdami były trzeźwe.

3 września 2019r. – wtorek, ok. godz. 16:35 w Piechaninie, kierujący peugeotem, 27-letni mieszkaniec powiatu obornickiego w wyniku nieprawidłowego manewru cofania doprowadził do zderzenia z fordem, którym kierowała 45-letnia mieszkanka gm. Kościan. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

W Kościanie na Placu Wolności patrol zatrzymał do kontroli drogowej 37-letniego mieszkańca miasta jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Do zdarzenia doszło ok. godz. 17:50.

2 września 2019r. – poniedziałek, ok. godz. 14:30 w Kościanie na ul. Marcinkowskiego, kierujący oplem, 19-letni mieszkaniec Kościana, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył toyoty, którą kierował 42-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

1 września 2019r. – niedziela, ok. godz. 15:50 w Donatowie kierujący fordem, 59-letni mieszkaniec gm. Czempiń w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadził do kolizji z volkswagenem, którym kierowała 38-letnie mieszkanka powiatu śremskiego. Badanie trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu w organizmie sprawcy zdarzenia.