Zanotowaliśmy - sierpień 2019r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - sierpień 2019r.

31 sierpnia 2019r. – sobota, w Czerwonej Wsi ok. godz. 13:30, kierujący renault megane, 69-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego w trakcie wykonywania manewru skrętu, nie zachował ostrożności i doprowadził do kolizji z renault scenic, którym kierował 63-letni mężczyzna. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

30 sierpnia 2019r. – piątek, ok. godz. 15:30 na obwodnicy Kościana, kierujący dostawczym renault, 55-letni mieszkaniec Kościana, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył poprzedzającego go mitsubishi, którym kierował mieszkaniec gm. Kościan. W wyniku uderzenia pojazd przemieścił się i uderzył w volkswagena, którym kierował mieszkaniec woj. zachodniopomorskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Kilkaset metrów dalej od wcześniejszego zdarzenia doszło o kolejnej kolizji. 33-letni mężczyzna, kierujący renault, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na fiata, którym kierował 20-latek. Również w tym przypadku żaden uczestnik nie odniósł obrażeń. Sprawca kolizji został ukarana mandatem karnym. Uczestnikami zdarzenia byli mieszkańcy powiatu poznańskiego.  

29 sierpnia 2019r. – czwartek, ok. godz. 16:30  w Widziszewie na ul. Podgórnej patrol zatrzymał do kontroli drogowej obywatela Korei, kierującego Renault, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 58km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

28 sierpnia 2019r. – środa, otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży dwóch rowerów na terenie Kościana. Jednoślady skradziono sprzed bloku. Właścicielka wyceniła ich wartość na łączną kwotę 1400zł. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.

Ok. godz. 16:25 w Kościanie na ul. Reymonta, kierująca BMW, 31-letnia mieszkanka gm. Czempiń w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadziła do kolizji  z Fordem, którym kierował 43-letni mieszkaniec Poznania. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Kierująca BMW została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 19:50 w Kościanie na ul. Granicznej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem, 39-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

28 sierpnia 2019r. – środa, otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży dwóch rowerów na terenie Kościana. Jednoślady skradziono sprzed bloku. Właścicielka wyceniła ich wartość na łączną kwotę 1400zł. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.

Ok. godz. 16:25 w Kościanie na ul. Reymonta, kierująca BMW, 31-letnia mieszkanka gm. Czempiń w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadziła do kolizji  z Fordem, którym kierował 43-letni mieszkaniec Poznania. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Kierująca BMW została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 19:50 w Kościanie na ul. Granicznej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem, 39-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

27 sierpnia 2019r. – wtorek, wieczorem otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży oleju napędowego  z zaparkowanego ciągnika siodłowego. Właściciel wyceniła wartość strat na kwotę 440zł. Do kradzieży miało dojść na terenie Kościana kilka dni temu.

26 sierpnia 2019r. – poniedziałek, ok. godz. 16:05 na drodze krajowej nr 5, na tymczasowym objeździe  w rejonie Śmigla, kierujący ciężarowym Manem, 41-letni mieszkaniec Wrocławia, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Scanii, którą kierował 44-letni mężczyzna. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 19:00 w Starym Gołębinie zatrzymano 57-letniego mieszkańca gm. Kościan jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 0,8 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

24 sierpnia 2019r. – sobota, ok. godz. 14:30  w Kościanie na ul. Skłodowskiej Curie, kierujący Fiatem, 64-letni mieszkaniec Kościana, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się Fordowi, którym kierowała 21-letnia mieszkanka Kościana i doprowadził do kolizji. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 14:40 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 5. Na miejscu ustalono, że kierująca Peugeotem, 29-letnia mieszkanka gm. Śmigiel najechała na tył unieruchomionego Volkswagena. Do szpitala na badania przetransportowano siedzące  w VW dziecko, a także kierującą Peugeotem kobietę. PO badaniach okazało się, że osoby nie odniosły poważnych obrażeń.

23 sierpnia 2019r. – piątek, ok. godz. 15:50 w Kościanie na ul. Północnej, kierujący Fiatem, 78-letni mieszkaniec Kościana, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Subaru, którym kierował 44-letni mieszkaniec gm. Krzywiń. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Na drodze krajowej nr 5 doszło do kolejnego zdarzenia. Ok. godz. 16:10 w okolicy Ponina, kierujący Kia Ceed, 62-letni mieszkaniec gm. Śmigiel najechał na tył Volkswagena, którym kierował 49-letni mieszkaniec gm. Kościan. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

22 sierpnia 2019r. – czwartek, ok. godz. 8:10 w Czempiniu patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Fiatem Ducato, 38-letniego mieszkańca Łodzi. Badanie trzeźwości wykazało 0,4 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

20 sierpnia 2019r. – wtorek, ok. godz. 10:10 w Kościanie na ul. Konopnickiej, 41-letnia mieszkanka gm. Kościan, kierująca Seatem, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Skody, którą kierował 81-letni mieszkaniec Kościana. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 15:20 w Wydorowie, kierujący Oplem Movano, 23-letni mieszkaniec Krakowa, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał tył Opla Movano, którym kierował obywatel Ukrainy. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

19 sierpnia 2019r. – poniedziałek, ok. godz. 10:45 w Kościanie na ul. Skłodowskiej-Curie, 20-letnia mieszkanka Kościana, kierująca Fiatem nie dostosowała prędkości do panujących warunków i uderzyła w zaparkowany pojazd marki Kia.  Kierująca Fiatem była trzeźwa.

Ok. godz. 16:15 w Kościanie na Os. Piastowskim, kierujący dostawczym Mercedesem, 42-letni mieszkaniec woj. lubuskiego w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadził do kolizji z zaparkowanym Fordem. Sprawca był trzeźwy.

Ok. godz. 20:00 w Smiglu na skrzyżowaniu ulicy Św. Wita z Lipową , kierujący motorowerem, 65-letni mieszkaniec gm. Czempiń  nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi i doprowadził do kolizji z Hondą, którą kierowała 39-letnia mieszkanka Śmigla.

Do kolejnego zdarzenia w Śmiglu doszło kilka minut przed godz. 23, 18-letni mieszkaniec Śmigla kierujący Mercedesem, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi uszkadzając znak drogowy oraz ogrodzenie posesji.

18 sierpnia 2019r. – niedziela, ok. godz. 15:45 w Nowym Luboszu patrol zatrzymał do kontroli, jadącego rowerem, 26-letniego mężczyznę. Badanie trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie rowerzysty.

17 sierpnia 2019r. – sobota, ok. godz. 17:00 w Spytkówkach patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Volkswagenem, 31-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 0,42 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.  

Ok. godz. 20:55 w Kościanie na ul. Gostyńskiej patrol zatrzymał 33-letniego mieszkańca gm. Kościan jadącego Chevroletem. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h. Oprócz utraty prawa jazdy na trzy miesiące, musi również zapłacić mandat karny.

14 sierpnia 2019 r. – czwartek ok. godz. 20:40 w Bielewie zatrzymano do kontroli drogowej 37-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego, który kierował samochodem osobowym marki Hyundai będąc w stanie nietrzeźwości wynik badania wskazał 0,52 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

13 sierpnia2019r., około 15.05 w miejscowości Choryń kierujący pojazdem m-ki Renault Megane, 19-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego wyjeżdżając z drogi gruntowej na drogę twardą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Daewoo Matiz, który prowadził 22-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. W związku z tym Daewoo Matiz dachował. Kierujący pojazdem Ranault Megane oddalił się z miejsca zdarzenia. Po ustaleniach policjantów, sprawcy zatrzymano prawo jazdy za spowodowanie zdarzenia drogowego i oddalenie się z miejsca bez udzielenia pomocy. Sprawa trafi do sądu.

12 sierpnia 2019r., około 7.40 w Czaczu, ul. Wielichowska patrol WRD zatrzymał do kontroli drogowej pojazd m-ki Citroen Jumper, który prowadził 53-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego . Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,56 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

11 sierpnia 2019r., niedziela, około godz. 11.50 w miejscowości Głuchowo, ul. Kościańska doszło do kolizji. Kierujący pojazdem m-ki Renault Scenic, 41-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył motocykla m-ki BMW, którego kierowca był 36-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

godz. 15.05 w Czempiniu, ul. Zielony Rynek kierujący pojazdem m-ki Audi A-4, 29-letni mieszkaniec powiatu tureckiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na unieruchomiony pojazd m-ki Opel Meriva, którego kierowca był 36-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. W wyniku uderzenia Opel Meriva przemieścił się i najechał na samochód m-ki Opel Corsa, który prowadziła 56-letnia mieszkanka powiatu gostyńskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. 18.00 w Kurzej Górze zatrzymano do kontroli drogowej rowerzystę, 47-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,36 promila. Rowerzysta został ukarany mandatem karnym.

ok. 20.00 w Jarogniewicach, droga K-5 zatrzymano do kontroli drogowej pojazd m-ki Renault Scenic, którego kierowca był 35-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,34 promila. W trakcie kontroli ujawniono również, iż mężczyzna prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

10 sierpnia 2019r., sobota, około godz. 1.25 w miejscowości Zbęchy- Pole policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki Peugeot 206, który prowadził 24-letni obywatel Ukrainy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,1 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 8.35 w miejscowości Piotrowo, droga K-5 kierująca pojazdem m-ki A-4, 28- letnia mieszkanka powiatu poznańskiego nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechała na tył pojazdu m-ki Opel Corsa, który prowadziła 25-letnia mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego. W wyniku uderzenia Opel Corsa uderzył w samochód Seat Leon, który prowadził 56-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

9 sierpnia 2019r.- piątek, około 10.15 w Starym Bojanowie, ul. Szkolna kierujący pojazdem m-ki Renault Kangoo wykonał nieprawidłowy manewr wyprzedzania w wyniku czego doprowadził do zderzenia z pojazdem m-ki Audi, który prowadził 50-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Sprawca kolizji, 34-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego kierował samochodem, nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi.

ok. 10.50 w Nielęgowie zatrzymano do kontroli drogowej motorowerzystę. W wyniku kontroli ujawniono, iż kierujący, 62-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego prowadził pojazd wbrew zakazowi prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Kościanie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 11.30 w Kościanie, ul. Chłapowskiego doszło do kolizji pojazdów. Kierujący pojazdem m-ki Nissan Micra, 47-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego podczas nieprawidłowego manewru skrętu doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym pojazdem m-ki VW UP, który prowadził 57-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

8 sierpnia 2019r.- czwartek, około 22.10 w Wydorowie, droga K-5 w pojeździe m-ki VW Golf, który prowadził 19-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego odkręciło się koło i uderzyło w jadący z przeciwnego kierunku pojazd m-ki Renault, który prowadził 65-latek, mieszkaniec Niemiec. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

06.08.2019r.- wtorek, około 12.50 w Darnowie policjanci WRD zatrzymali do kontroli drogowej 53-letniego motorowerzystę. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,32 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 13.05 na drodze K-5 kierujący pojazdem m-ki Peugeot, 32-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w tył samochodu m-ki Alfa Romeo, który prowadził 33-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego. W wyniku kontroli funkcjonariusze ujawnili, iż 32-latek prowadził pojazd, pomimo wydanej decyzji starosty inowrocławskiego o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. W związku z tym zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie. Za spowodowanie kolizji mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

ok. 19.00 w Czempiniu, ul. Zielony Rynek doszło do kolizji pojazdów. Kierująca pojazdem m-ki Opel, 21-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji z pojazdem m-ki BMW, który prowadził 32-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

05.08.2019r.- poniedziałek, około godz. 17.20 w Kościanie, ul. Gostyńska, kierujący pojazdem m-ki Fiat Ducato podczas wykonywania manewru cofania doprowadził do kolizji z zaparkowanym pojazdem m-ki Peugeot Boxer. Sprawca kolizji, 26-letni obywatel Ukrainy został ukarany mandatem karnym.

4 sierpnia 2019r.- niedziela, około 12.40 w Kościanie na ul. Poznańskiej doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem m-ki Citroen, 60-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu skuterem, 47-letniemu mieszkańcowi powiatu średzkiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

3 sierpnia 2019r.- sobota, około 9.05 w Starym Luboszu zatrzymano do kontroli drogowej rowerzystę. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,38 promila. 57-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego został ukarany mandatem karnym.

2 sierpnia 2019r.- piątek, około 13.30 w Kościanie, na terenie parkingu jednego z marketów kierujący pojazdem m-ki Renault podczas wykonywania manewru cofania doprowadził do zderzenia z zaparkowanym pojazdem m-ki Mazda. Sprawca kolizji, 63-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego został ukarany mandatem karnym.

ok. 15.25 w Kościanie, ul. Baraniaka policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,44 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 19.00 w Jarogniewicach zatrzymano do kontroli rowerzystę. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,28 promila. 66-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego został ukarany mandatem karnym.

1 sierpnia 2019r.- czwartek, około 11.00 kierujący pojazdem m-ki Iveco, 28- letni obywatel Ukrainy nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu , w wyniku czego najechał na tył pojazdu m-ki Seat Altea, który prowadziła 38-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. godz. 13.20 w Kościanie, ul. Poznańska kierująca pojazdem m-ki VW Jetta, 60-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego wykonując nieprawidłowo manewr skrętu uderzyła w pojazd m-ki Opel Vectra, który prowadził 29-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.