Zanotowaliśmy - luty 2019r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - luty 2019r.

27 lutego 2019r. – środa, ok. godz. 7:10 na obwodnicy Kościana, kierujący Renault Premium z naczepą, 23-letni mieszkaniec woj. pomorskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Iveco Daily, którym kierował 28-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Rano otrzymaliśmy zgłoszenie, dotyczące kradzieży Peugeota 208. Samochód skradziono z posesji mieszczącej się na terenie gm. Krzywiń. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 28000zł.

Ok. godz. 9:15 w miejscowości Pelikan, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Renault, 49-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 0,42 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Na obwodnicy Kościana ok. godz. 16:25 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Kierujący Renault Master, 28-letni mieszkaniec woj. lubelskiego nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył poprzedzającego go  Iveco Daily, prowadzonego przez 25-letniego mężczyznę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Niecałą godzinę później również na obwodnicy Kościana, kierujący pojazdem Opel Corsa, 25-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył  samochodu Kia Ceed, którym kierował 35-latek z terenu naszego powiatu. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

26 lutego  2019r. – wtorek, ok. godz. 12:05 w Kościanie na Placu Wolności, kierujący VW Golfem, 71-letni mieszkaniec gm. Krzywiń nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Hyundaia, prowadzonego przez 63-letniego mężczyznę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 15:55 w Widziszewie na ul. Podgórnej, kierujący VW Caddy, 26-letni obywatel Ukrainy, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z Mercedesem Sprinterem, którym kierował 20-letni mieszkaniec gm. Śmigiel. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.  

Ok. godz. 18:05 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na terenie kompleksu leśnego w okolicy miejscowości Księginki. Wstępnie ustalono, że kierujący Quadem, 24-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego  stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzył w drzewo. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Ustalamy okoliczności tego wypadku.

24 lutego 2019r. – niedziela, ok. godz. 6:50 w Kościanie na ul. Chłapowskiego patrol zatrzymał do kontroli drogowej 62-letniego mieszkańca gm. Kościan jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 0,98 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 11:30 w Starym Luboszu patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Renault Laguną, 35-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 1,08 promila alkoholu  w organizmie kierującego.

OK. godz. 13:05na drodze wojewódzkiej W308 w miejscowości Nowy Dwór doszło do zdarzenia drogowego. Po przybyciu na miejsce ustalono, że ze nieznany kierujący Suzuki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Peugeotowi i doprowadził do zderzenia pojazdów. Mężczyzna prowadzący Peugeota nie odniósł poważnych obrażeń. Sprawca kolizji oddalił się z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętych działań w sąsiedniej miejscowości patrol ujawnił uszkodzony pojazd, który mógł uczestniczyć w zdarzeniu. Ponadto zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 36 i 37 lat, którzy mieli podróżować tym pojazdem. W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi. Zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Ustalamy, który mężczyzna w chwili zderzenia z Peugeotem prowadził pojazd.  

Ok. godz. 17:15 w miejscowości Pelikan patrol zatrzymał kierującego Peugeotem, 46-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

23 lutego 2019r. – sobota, ok. godz. 0:50 w Śmiglu na ul. Kościańskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Oplem Corsa, 38-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Badanie trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Kierująca Nissanem, 61-letnia mieszkanka gm. Śmigiel nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Hyundaiowi, prowadzonemu przez 62-letnią kobietę i doprowadziła dom kolizji pojazdów. Do zdarzenia doszło około godz. 15:30 w Śmiglu na ul. Kościuszki. Kierujące pojazdami były trzeźwe.

22 lutego 2019r. – piątek, ok. godz. 14:00 w Kościanie na ul. Szkolnej, kierująca Fordem, 60-letnia mieszkanka powiatu leszczyńskiego w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadziła do kolizji  z zaparkowanym Fordem Fiesta. Kierująca była trzeźwa.

21 lutego 2019r. – czwartek, ok. godz. 7:10  w Czaczu, kierujący Oplem Corsa, 31-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Opla Astra, prowadzonego przez 34-letniego mężczyznę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Ok. godz. 7:25 w Poninie, kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą, 58-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego  w trakcie wykonywania manewru skrętu, doprowadził do kolizji z  z innym ciągnikiem siodłowym z naczepą. Drugim zestawem kierował 35-letni mężczyzna. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

W Krzywiniu patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego dostawczym Renault, 42-letniego obywatela Ukrainy. Badanie trzeźwości wykazało 0,22 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Po południu otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży roweru z piwnicy na terenie jednego z osiedli bloków mieszkalnych w Kościanie. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę około 600zł.

20 luty 2019r.- środa, ok. 1.10 w Śmiglu, ul. Morownickiej doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem m-ki Renault Megane, 36-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. 36-latek został przetransportowany do szpitala. Policja bada przyczyny i okoliczności zdarzenia.

19 luty 2019r.- wtorek, ok. godz. 7.25 w Nowych Oborzyskach patrol drogówki zatrzymał do kontroli pojazd m-ki Ford Mondeo. Podczas kontroli ujawniono, iż 39-letni mieszkaniec powiatu śremskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został  ukarany mandatem karnym.

ok. godz. 10.00 w Śmiglu, ul. Matejki doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem m-ki Toyota, 25-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego w wyniku nagłego załamania stanu zdrowia stracił kontrolę nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w zaparkowany pojazd m-ki Seat, którego właścicielką okazała się 22-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego.

ok. 13.10 w Nowych Oborzyskach zatrzymano do kontroli rowerzystę. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u 68-latka wykazało 1,04 promila. Rowerzysta został ukarany mandatem karnym.

18 luty 2019r.- poniedziałek, ok. godz.  8.00 w Wydorowie, droga K-5 kierująca pojazdem m-ki Renault, 46-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzyła w pojazd m-ki Toyota, który prowadził 25-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego. W wyniku uderzenie Toyota uderzyła w poprzedzający ciągnik siodłowy m-ki Scania, który prowadził 31-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

ok. 13.50 w Starym Luboszu kierujący pojazdem m-ki Opel, 21-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi m-ki VW Golf, który prowadził 83-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 15.30 w Kościanie, ul. Kościuszki kierujący pojazdem m-ki Mercedes, 20-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył pojazdu m-ki Honda, którego kierowcą była 60-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 15.50 w Wydorowie, droga K-5 kierująca pojazdem m-ki Hyundai nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechała na tył samochodu m-ki Iveco, który prowadził 51-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

17.02.2019r. – niedziela, ok. godz. 11:45 w Jerce, na ulicy Śremskiej 54- letni mieszkaniec powiatu poznańskiego kierując pojazdem Renault nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z pojazdem marki Ford kierowanym przez 47- letniego mieszkańca pow. gnieźnieńskiego Uczestnicy trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem karnym.

ok. godz. 15:15 w Glińsku 46- letni mieszkaniec powiatu kościańskiego na drodze publicznej kierował rowerem będąc po użyciu alkoholu tj. 0,3 promila. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. godz. 19:00 w Jarogniewicach na ulicy Poznańskiej, 58- letni mieszkaniec pow. kościańskiego kierując pojazdem Audi przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP Kościan

ok. godz. 21:10 na drodze K-5, obwodnica miasta Kościana, 31-letni mieszkaniec pow. wągrowieckiego kierował samochodem marki BMW nie mając do tego uprawnień. Zatrzymany przez patrol WRD. Ukarany mandatem karnym. 

16.02. 2019r. – sobota, ok. godz. 21:30 w Glińsku, 39- letni mieszkaniec pow. kościańskiego jechał jako kierujący pojazdem marki Renault będąc w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,98 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

15.02.2019r.- piątek, ok. godz. 13:10 w Czaczu, 60- letni mieszkaniec pow. krotoszyńskiego,  jadąc jako kierujący samochodem m-ki VW nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na samochód m-ki VW, który prowadziła 35- letnia mieszkanka pow. poznańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. godz. 14:10 w Kościanie ul. Nacławska, 27-letni mieszkaniec pow. żnińskiego jadąc jako kierujący samochodem m-ki VW nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na samochód m-ki Dacia, który prowadził 19- letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. godz. 14:55 w Kościanie, 65-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego jadąc jako kierujący samochodem m-ki Mercedes, w sposób nieprawidłowy wykonał manewr cofania i najechał na samochód m- ki Skoda, który prowadził 64-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. godz. 18:00 w Kościanie, na ulicy Gostyńskiej 20-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego kierował samochodem marki Mazda wbrew obowiązującemu zakazowi prowadzenia pojazdów  wydanemu przez Sąd Rejonowy. Postępowanie o czyn z art. 244$1 kk prowadzi KPP w Kościanie.

ok. godz. 18:35 w Jarogniewicach zatrzymano do kontroli kierującego rowerem, mieszkańca pow. kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 2,1 promila. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

14.02.2019r. – czwartek, ok. godz. 06:50 w Kościanie, na ulicy Gostyńskiej, 43- letni mieszkaniec powiatu kościańskiego kierując samochodem marki Mazda nie udzielił pierwszeństwa przejazdu podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z kierującym samochodem marki Renault, 58 letnim mieszkańcem powiatu kościańskiego. Uczestnicy byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. godz. 14:30 w Głuchowie na drodze K-5, 26- letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego, kierując samochodem marki Mercedes nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył poprzedzającego pojazdu marki VW kierowanego przez 44-letniego mieszkańca woj. śląskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. godz. 16:00 w Kościanie, na ulicy Gostyńskiej 35- letni mieszkaniec  powiatu kościańskiego kierując samochodem marki Renault nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył poprzedzającego pojazdu marki Opel, kierowanego przez 21- letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Uczestnicy byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. godz. 19:15 w Kościanie na terenie osiedla Piastowskiego 33-letni obywatel Ukrainy, kierując samochodem marki VW wykonał nieprawidłowy manewr cofania, w wyniku którego uderzył w zaparkowany samochód marki Dacia. Kierujący był trzeźwy. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. godz. 19:20 w Kościanie, na ulicy Śmigielskiej n/n kierujący samochodem marki Hyundai, wyjeżdżając z parkingu jednego z marketów uszkodził znak drogowy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Kościan

ok. godz. 20:10 w Śmiglu, na ulicy Ogrodowej n/n kierujący samochodem marki Ford wykonał nieprawidłowy manewr cofania w wyniku którego uderzył w zaparkowany samochód marki Honda, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Kościan

13.02.2019r. – środa, ok. godz. 08:00 w Czaczu na ulicy Wielichowskiej, 38- letnia mieszkanka  powiatu kościańskiego, kierując samochodem marki Renault nie zachowała bezpiecznej odległości i uderzyła w tył poprzedzającego pojazdu marki Peugeot, kierowanego przez 21- letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. Uczestnicy byli trzeźwi. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

12 lutego 2019r. – wtorek, ok. godz. 15:35 w Poladowie patrol zatrzymał kierujące Fiatem Punto, 56-letniego mężczyznę, mieszkającego ostatnio na terenie gm. Śmigiel. Badanie trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Kierującego zatrzymano dzięki czujności świadków zdarzenia.

Wieczorem otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące uszkodzenia drzwi do domu jednorodzinnego w Kościanie. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę około 3500zł.

11 lutego 2019r. – poniedziałek, ok. godz. 13:00 w Kościanie na Oś. Piastowskim, kierująca Oplem Zafira, 36-letnia mieszkanka gm. Krzywiń, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji z Fordem Escortem prowadzonym przez 69-letniego mieszkańca Kościana. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży łodzi wiosłowej o wartości około 1000zł. Nieznany sprawca ukradł łódź pozostawioną nad zbiornikiem w Wonieściu.

10 lutego 2019r. – niedziela, przyjęliśmy zgłoszenie dotyczące włamania do garażu mieszczącego się na Os. Jagiellońskim w Kościanie. Nieznany sprawca po wejściu do wnętrza ukradł rower. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę około 2000zł.

8 lutego 2019r. – piątek, ok. godz. 9:00 w Śmiglu na ul. Leszczyńskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego motorowerem 25-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Badanie trzeźwości wykazało 0,42 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

7 lutego 2019r. – czwartek, ok. godz. 19:50 w Racocie patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem, 34-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 0,68 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

6 lutego 2019r. – środa, ok. godz. 15:35 na drodze krajowej nr 5 między Kościanem a Poninem, kierująca Fordem Focusem, 40-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym z przeciwnego kierunku ciężarowym Mercedesem z naczepą, prowadzonym przez 46-letniego mieszkańca powiatu wolsztyńskiego. Kierujący Mercedesem próbował uniknąć czołowego zderzenia i zjechał mocno na prawo, kończąc jazdę w rowie. Kierująca Fordem z urazem nogi została przewieziona do szpitala. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Utrudnienia w ruchu trwały przez kilka godzin.

5 lutego 2019r. – wtorek, ok. godz. 11:15 w Kościanie na Al. Kościuszki, kierujący Renault 34-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu , kierującej Fordem, 39-letniej mieszkańca Kościana i doprowadził do kolizji pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 16:10 w Kiełczewie na ul. Kościańskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem 56-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 0,22 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

4 lutego 2019r. – poniedziałek, ok. godz. 6:55 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Wydorowie na drodze krajowej nr 5. Na miejscu ustalono, że kierujący Citroenem, 78-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Forda, prowadzonego przez 65-letniego mieszkańca tego samego powiatu. Chwilę później w tym samym miejscu, kierujący VW Passatem, jak sam przyznał, zagapił się przejeżdżając obok pierwszej kolizji, zjechał z drogi do rowu i uderzył w przepust wodny uszkadzając pojazd. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

3 lutego 2019r. – niedziela, ok. godz. 17:15 w Jarogniewicach, kierujący Oplem Corsa, 18-letni mieszkaniec gm. Czempiń, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Toyoty, prowadzonej przez 41-letniego mieszkańca woj. dolnośląskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Ok. godz. 22:00 w Krzywiniu patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego VW Passatem, 21-letniego mieszkańca powiatu średzkiego. Podczas kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna kierował samochodem mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

2 lutego 2019r. – sobota, ok. godz. 10:40  w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący Seatem, 18-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Hyundaia, prowadzonego przez 53-letniego mieszkańca gm. Kościan. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 17:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie prowadzącym rowerem na drodze krajowej nr 5. Mężczyzna stwarzał zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu. Wysłany na miejsce patrol  zastał 49-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Z uwagi na stan upojenia alkoholowego mężczyznę przewieziono do naszej komendy i osadzono  w „policyjnym areszcie” do czasu wytrzeźwienia.

1 lutego 2019r. – piątek, po godz. 11 w Czaczu doszło do zdarzenia drogowego w którym uczestniczyły dwa pojazdy ciężarowe. Ustalano, że kierujący ciężarowym Volvo na naczepą, 22-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego, skręcając z drogi krajowej nr 5 w lewo w drogę wojewódzką 312, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo nadjeżdżającemu z przeciwka pojazdowi Iveco z naczepą i doprowadził do kolizji pojazdów. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin do czasu usunięcia z drogi uszkodzonych ciężarówek.

 Ok. godz. 22:35 w Zbęchach Pole, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem, 40-letniego obywatela Ukrainy. Badanie trzeźwości wykazało 0,86 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.