Zanotowaliśmy - listopad 2018r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - listopad 2018r.

30 listopada 2018r. – piątek, otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące włamania do domu jednorodzinnego w Śmiglu. Nieznany sprawca po wejściu do pomieszczeń mieszkalnych zabrał biżuterię, kosmetyki oraz pieniądze. Łączna wartość strat spowodowanych działaniem sprawcy wyniosła około 3500zł. Prowadziły działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.

Ok. godz. 18:00 w Jarogniewicach, kierująca Peugeotem 307, 25-letnia mieszkanka woj. lubuskiego, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Nissana, prowadzonego przez 29-letnią mieszkankę powiatu poznańskiego. Kierujące pojazdami były trzeźwe.

29 listopada 2018r. – czwartek, ok. godz. 13:50 w Kościanie na ul. Strzeleckiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Fiatem Punto, 30-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Mężczyzna prowadził pojazd mimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Ok. godz. 15:30 w Kościanie na ul. Sienkiewicza, kierujący Fiatem, 84-letni mieszkaniec Kościana w trakcie wykonywania manewru parkowania doprowadził do kolizji z BMW. Kierujący Fiatem był trzeźwy.

Na obwodnicy Kościana kierujący VW Touranem, 18-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, nie zachowa l bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Volvo, prowadzonego przez 41-letniego mężczyznę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Do zdarzenia doszło około godz. 18:10.

28 listopada 2018r. – środa, ok. godz. 17:45 na obwodnicy Kościana, kierująca Citroenem C5, 27-letnia mieszkanka woj. warmińsko-mazurskiego w trakcie wykonywania nieprawidłowego manewru wyprzedzania doprowadziła do kolizji z prawidłowo jadącym Peugeotem, prowadzonym przez mieszkańca Warszawy. W kolizji uczestniczył jeszcze Opel uszkodzony przez wyprzedzający pojazd. Kierująca Citroenem została ukarana mandatem karnym. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

27 listopada 2018r. – wtorek, ok. godz. 9:10 w Katarzyninie, kierująca Audi, 39-letnia mieszkanka gm. Krzywiń, nie zachowała należytej ostrożności w trakcie wyprzedzania i doprowadziła do kolizji  z koparko-ładowarką, obsługiwaną przez 35-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Nikt nie odniósł obrażeń.

Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży tablic rejestracyjnych. Według zgłaszającej nieznany sprawca dokonał kradzieży tablic z Renault zaparkowanego na ulicy w Krzywiniu.

Ok. godz. 21:00 w Racocie patrol zatrzymał do kontroli jadącą rowerem, 40-letnią mieszkankę gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie kobiety.

26 listopada 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 15:40 na drodze między Krzywiniem a Jerką,  w trakcie mijania się dwóch pojazdów z VW Passata, prowadzonego przez 26-letniego mieszkańca gm. Kościan  z autokarem, z osobowego pojazdu spadły przewożone na dachu płyty i uderzyły w szybę autokaru prowadzonego przez 64-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Szyba w autokarze pękła w wyniku uderzenia.  Kierujący VW został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 21:50 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące uszkodzenia zaparkowanego w Kościanie na ul. Okrężnej Seata należącego do mieszkańca Śmigla. Ustalamy okoliczności zdarzenia.   

25 listopada 2018r. – niedziela, ok. godz. 16:35 w Kawczynie patrol zatrzymał do kontroli, jadącą rowerem, 53-letnią mieszkankę gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,96 promila alkoholu w organizmie kobiety.

Ok. godz. 20:05 w Starym Gołębinie, kierująca Fiatem Panda, 18-letnia mieszkanka gm. Śmigiel, straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechała z drogi, uderzyła w drzewo a następnie w przydrożną figurkę. Kierująca pojazdem z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala.

24 listopada 2018r. – sobota, ok godz. 16:20 w Racocie patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Fordem Focusem, 20-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące oraz nałożono na niego mandat karny za popełnione wykroczenie.

23 listopada 2018r. – piątek, ok. godz. 11:40 w Nietążkowie na skrzyżowaniu ul. Dudycza z Arciszewskich, kierujący Oplem, 28-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu VW, prowadzonemu przez 18-letniego mieszkańca gm. Śmigiel i doprowadził do kolizji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

22 listopada 2018r. – czwartek, ok. godz. 6:25 między Czaczem a Przysieką Polską, kierująca Toyotą, 33-letnia mieszkanka Kościana nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu Seatowi, prowadzonemu przez 26-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Do szpitala z ogólnymi potłuczeniami przewieziono kierującą Toyotą oraz pasażerkę z Seata. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Kierująca Toyotą została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 12:10 w Kościanie na ul. Granicznej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 66-letniego mieszkańca Kościana. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 16:35 w Piotrowie Pierwszym, kierujący Fiatem Seicento, 57-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Renault Scenica, prowadzonego przez 42-letniego mieszkańca powiatu rawickiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 20:25 w Kościanie na ul Łąkowej patrol zatrzymał do kontroli, jadącą rowerem, 59-letnią mieszkankę Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 0,5 promila alkoholu w organizmie kobiety.

21 listopada 2018r. – środa, ok. godz. 6:40 w Kościanie na ul Sierakowskiego, kierujący VW Transporterem, 42-letni obywatel Ukrainy, skręcając z ul. Sierakowskiego na drogę krajową nr 5 w kierunku Leszna doprowadził do zderzenia z jadącym od strony Sierakowa Peugeotem, prowadzonym przez 44-letnią mieszkankę gm. Kościan. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 7:15 na drodze powiatowej między Starą Przysieką Drugą i Starą Przysieką Pierwszą, kierujący Audi, 19-letni mieszkaniec gm. Czempiń, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, zjechał z drogi do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Mężczyzna nie odniósł obrażeń.

20 listopada 2018r. – wtorek, ok. godz. 18:05 w Kościanie na ul. Nadobrzańskiej, kierujący Audi, 65-letni mieszkaniec Kościana, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z Oplem, prowadzonym przez 19-letniego mieszkańca gm. Kościan. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Wieczorem zostaliśmy powiadomieni o włamaniu do domu jednorodzinnego w Czempiniu. Nieznany sprawca z pomieszczeń mieszkalnych dokonał kradzieży pieniędzy. Trwa szacowanie strat. Prowadzimy działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy włamania.

19 listopada 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 12:30 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Wysłany na miejsce patrol zatrzymał w Czaczu, kierującego Renault Megane, 47-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Badanie trzeźwości wykazało 0,9 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 16:50 w Kościanie na ul. Berwińskiego doszło do kolizji drogowej. Kierujący VW, 67-letni mężczyzna, podczas włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Oplem, prowadzonemu przez 29-letnią mieszkankę gm. Czempiń i doprowadził do kolizji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

18 listopada 2018r. – niedziela, ok. godz. 17:15 w Kościanie na Skwerze Krimpen zgłoszono kolizję drogową. Na miejscu ustalono, że kierująca Fiatem, 50-letnia mieszkanka powiatu grodziskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu VW, prowadzonemu przez 50-letniego mieszkańca Poznania i doprowadziła do kolizji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

17 listopada 2018r. – sobota, ok. godz. 13:10 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące osoby poszkodowanej na jeziorze Wonieść. Na miejscu ustalono, że 63-letni mieszkaniec gm. Kościan podczas wędkowania na łodzi zachwiał się i wpadł do wody. Mężczyznę wciągnął do łodzi kolega z którym przebywał na jeziorze. Z uwagi na wychłodzenie wędkarza przewieziono do szpitala na badania.

16 listopada 2018r. – piątek, ok. godz. 13:35 w Śmiglu doszło do kolizji drogowej. Kierujący Renault, 67-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, podczas włączania się do ruchu na ul. Św. Wita, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z VW prowadzonym przez mieszkankę Grodziska Wielkopolskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 20:40 w Czempiniu na ul. Kościańskie Przedmieście, kierujący Seatem, 36-letni mieszkaniec gm. Czempiń, w trakcie wykonywania manewru skrętu , doprowadził do kolizji  z VW, prowadzonym przez 26-letniego mieszkańca Czempinia. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 22:05 na drodze krajowej nr 5, między Kawczynem i Jarogniewicami doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący Oplem, 66-letni mieszkaniec Poznania uderzył w przebiegającą przez jezdnię zwierzynę leśną. Kierującego przewieziono do szpitala na badania.

15 listopada 2018r. – czwartek, ok. godz. 19:05 w Kościanie na Al. Kościuszki, kierujący Fiatem Seicento, 21-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Seata, prowadzonego przez mieszkańca gm. Kościan. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

14 listopada 2018r. – środa, ok. godz. 16:25 między Jasieniem a Piotrkowicami, kierująca Fiatem, 36-letnia mieszkanka powiatu leszczyńskiego w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania  doprowadziła do zderzenia z Toyotą, prowadzoną przez 43-letnią mieszkanką Kościana. Pojazdy jechały w tym samym kierunku. Uczestnicy nie odnieśli obrażeń. Kierująca Fiatem została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 17:55 przed Podśmiglem doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący Fordem Fiesta, 18-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku Seatem, prowadzonym przez 35-letnią mieszkankę gm. Śmigiel. Do szpitala na badania przewieziono kierujących pojazdami oraz jednego pasażera z Forda. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Ok. godz. 18:10 w Śmiglu, kierująca Oplem Corsa, 47-letnia mieszkanka gm. Śmigiel skręcając z ul. Mickiewicza w Ogrodową uderzyła w tył Forda, prowadzonego przez 46-letnią mieszkankę gm. Śmigiel. Do szpitala przewieziono  pasażerkę podróżującą Fordem. Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia. Kierujące pojazdami były trzeźwe.

13 listopada 2018r. – wtorek, ok. godz. 13:00 w Starym Bojanowie na ul. Głównej doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu ustalano, że kierujący VW Polo, 19-letni mieszkaniec gm. Śmigiel stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi, gdzie samochód przewrócił się na bok na skarpę znajdującą się przy drodze. Mężczyzna prowadzący pojazd nie odniósł obrażeń. Według kierującego do zdarzenia doszło, gdy próbował ominąć pojazd wyjeżdżający z posesji. Ustalamy dokładne okoliczności kolizji.

Ok. godz. 14:20  w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierująca VW Polo, 39-letnia mieszkanka gm. Śmigiel, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Toyoty, prowadzonej przez 41-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

12 listopada 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 11:05 w Jasieniu patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Volvo, 25-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Kierujący pojazdem jechał z prędkością 112km/h, w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Na drodze między Kopaszewem a Chorynią doszło do zdarzenia drogowego. Wstępnie ustalono, że kierujący Oplem Astra, 35-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, w trakcie wymijania pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka zjechał za oś jezdni, gdzie zderzył się z Fiatem jadącym z przeciwka. Fiatem kierował 63-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Do szpitala przetransportowano kierujących pojazdami, oraz pasażera z Fiata. Uczestnicy zdarzenia doznali ogólnych potłuczeń. Kierujący Fiatem był trzeźwy. Badanie trzeźwości kierującego Oplem wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia. Informację o kolizji otrzymaliśmy około godz. 13:50.

9 listopada 2018r. – piątek, w nocy nieznany sprawca dokonał kradzieży  dwóch lamp przednich od zaparkowanego na parkingu w Kiełczewie samochodu ciężarowego Scania. Wartość strat wyniosła około 5000zł.  Ustalamy okoliczności zdarzenia i prowadzimy postępowanie zmierzające do zatrzymania sprawcy kradzieży.

OK. godz. 19:00 na drodze wojewódzkiej W308 między Bonikowem a Sepnem doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu wstępnie ustalono, że kierujący VW Jetta, 20-letni mieszkaniec gm. Kościan jadący w kierunku Kościana w trakcie wyprzedzania ciągnika siodłowego z naczepą zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku Audi, prowadzonym przez 27-letniego mieszkańca gm. Kamieniec. Do szpitala przetransportowano uczestników wypadku. Kierujący Audi w wyniku wypadku doznał złamania ręki. Droga wojewódzka była zablokowana przez rozbite pojazdy. W wyniku zderzenia do rowu zjechał również wyprzedzany zestaw. Ustalamy dokładne okoliczności wypadku. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

8 listopada 2018r. – czwartek, ok. godz. 18:20 w Kiełczewie na ul. Kościańskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego VW Polo, 58-letniego mieszkańca powiatu grodziskiego. Badanie trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży dokumentów oraz pieniędzy na terenie targowiska w Śmiglu. POszkodowany mieszkaniec gm. Śmigiel został okradziony dzień wcześniej. Ustalamy okoliczności zdarzenia.

7 listopada 2018r. – środa, ok. godz. 7:05 w Witkówkach patrol zatrzymał do kontroli jadącego rowerem 32-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Badanie trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 9:20 w Śmiglu na skrzyżowaniu ulicy Orzeszkowej z Kościuszki doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu ustalono, że kierująca Audi A4, 38-letnia mieszkanka powiatu nowosolskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi Fiat Tempra, prowadzonemu przez mieszkańca gm. Śmigiel i doprowadziła do kolizji pojazdów. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Po południu otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży roweru w Czempiniu. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 500zł.

4 listopada 2018r. – niedziela, ok. godz. 8:35 w Śmiglu na ul. Północnej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego VW Golfem, 64-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Badanie trzeźwości wykazało 0,22 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 11:15 w Śmiglu na skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza z Kilińskiego doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu ustalono, że kierujący Fiatem Punto, 80-letni mieszkaniec gm. Śmigiel nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu VW Polo, prowadzonemu przez mieszkańca Śmigla i doprowadził do kolizji pojazdów. Kierujący byli trzeźwi. Żaden uczestnik kolizji nie odniósł obrażeń.

3 listopada 2018r. – sobota, ok. godz. 9:45 na drodze 432 w pobliżu miejscowości Łuszkowo doszło do wypadku drogowego. Wstępnie ustalono, że kierująca Seatem, 45-letnia mieszkanka powiatu śremskiego wpadła w poślizg na rozlanej na drodze substancji, straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem i zderzyła się z jadącym z przeciwka BMW, prowadzonym przez 36-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Do szpitali przetransportowano łącznie pięć osób podróżujących tymi pojazdami. Badamy okoliczności wypadku.

Ok. godz. 10:55 na ul. Szczepanowskiego w Kościanie, jadący rowerem 79-letni mieszkaniec Kościana, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, prowadzonego przez 44-letnia mieszkankę Kościana. Gdy Fiat zahamował, rowerzysta uderzył w tył pojazdu. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Rowerzysta nie odniósł obrażeń.

Kilka minut później doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem rowerzysty. Tym razem w Starym Bojanowie na ul Głównej, kierujący Citroenem Berlingo, 41-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego  potrącił jadącego rowerem w tym samym kierunku 62-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Rowerzysta został przewieziony do szpitala z urazem nogi. Wstępnie ustalono, że rowerzysta wykonał manewr skrętu bez upewnienia się czy manewr jest możliwy.

Ok. godz. 18:05 w Karśnicach patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej, kierującą Citroenem Berlingo, 25-letnią mieszkankę powiatu leszczyńskiego. Kobieta przekroczyła dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h. Kierująca została ukarana mandatem karnym , a także zatrzymano jej prawo jazdy na trzy miesiące.

1 listopada 2018r. – czwartek, ok. godz. 5:05 w Czaczu, kierujący VW Polo, 32-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył  w przydrożne drzewo. Kierujący nie odniósł obrażeń.

Ok. godz. 14:35 w Nowym Dworze zatrzymano kierującego VW Polo, 61-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyznę zatrzymano dzięki informacji od świadków zdarzenia.