Zanotowaliśmy - wrzesień 2018r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - wrzesień 2018r.

30 września 2018r. – niedziela, ok. godz. 20:30 w Kiełczewie na ul. Kościańskiej, kierujący ciężarowym Volvo z naczepą, 21-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego w trakcie omijania zaparkowanego pojazdu , uszkodził Toyotę Yaris. Kierujący Volvo był trzeźwy.

29 września 2018r. – sobota, ok. godz. 4:20 w Chełkowie, patrol zatrzymał do kontroli, kierującego Fiatem, 42-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Badanie trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

W Śmiglu zatrzymano do kontroli drogowej, kierującego VW, 45-letniego obywatela Ukrainy. Badanie trzeźwości wykazało 0,76 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące uszkodzenia maszyny budowlanej pracującej na terenie modernizowanej linii kolejowej. Straty spowodowane działaniem sprawcy właściciel wycenił na kwotę około 5000zł. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.

Ok. godz. 13:40  w Racocie na ul. Dworcowej, kierujący Fiatem, 27-letni mieszkaniec gm. Krzywiń w trakcie wyprzedzania innego pojazdu doprowadził do kolizji z Toyotą , prowadzoną przez 47-letnią kobietę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Ok. godz. 23:40 w Nietążkowie patrol zatrzymał jadącego rowerem 19-letniego mieszkańca Śmigla. Badanie trzeźwości wykazało 0,92 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

28 września 2018r. – piątek, ok. godz. 16:25 w Kościanie na ul. Poznańskiej, kierująca Oplem, 32-letnia mieszkanka gm. Kościan, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechała na tył Peugeota, prowadzonego przez 45-letnią kobietę. Kierujące pojazdami były trzeźwe.

27 września 2018r. – czwartek, ok. godz. 16:30 w Kościanie na ul. Skłodowskiej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Skodą, 62-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Po południu otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące włamania do domu jednorodzinnego w Kościanie. Nieznany sprawca po wejściu do wnętrza ukradł pieniądze, biżuterię oraz inne przedmioty będące na wyposażeniu domu. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę ponad 7000zł. Prowadzimy postępowanie zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.

26 września 2018r. – środa, ok. godz. 14:15 w Widziszewie, 64-letnia mieszkanka gm. Kościan, kierująca Peugeotem 208 w trakcie wykonywania manewru skrętu, doprowadziła do kolizji  z Fordem Transitem, prowadzonym przez 21-letniego mężczyznę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.  

25 września 2018r. – wtorek, ok. godz. 5:40 na drodze krajowej nr 5 między Poninem a Kościanem doszło do wypadku drogowego. Wstępnie ustalono, że kierująca Chevroletem, 51-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego, chcąc uniknąć zderzenia z przebiegającym przez jezdnię lisem odbiła w lewo, zjechała z drogi na pole, gdzie pojazd dachował. Samochodem podróżowały cztery osoby. Trzy doznały ogólnych potłuczeń. Czwarta pasażerka doznała złamań rąk. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Ok. godz. 16:55 na ul. Maya w Kościanie, kierująca Citroenem , 35-letnia mieszkanka Kościana doprowadziła do kolizji z BMW, prowadzonym przez 35-letniego mężczyznę. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

24 września 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 13:40 w Rogaczewie Małym, kierujący Seatem Ibizą, 18-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wpadł w poślizg, zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

W Kościanie na ul. Grodziskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego motorowerem, 34-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Mężczyzna kierował pojazdem, mimo sądowego zakazu. Do zdarzenia doszło około godz. 15:00.

Ok. godz. 16:40 w Racocie, kierujący Volvo, 28-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i zjechał do rowu. Kierujący był trzeźwy.

Do kolejnego zdarzenia na drodze doszło około godz. 17:10 w Kościanie. Kierująca Renault Trafic, 30-letnia mieszkanka gm. Śmigiel, podczas włączania się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu Hondzie, prowadzonej przez 21-letniego mieszkańca gm. Śmigiel i doprowadziła do kolizji pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Przed godz. 18 na Placu Paderewskiego w Kościanie, kierujący Volvo, 23-letni mieszkaniec Kościana, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu  i najechał na tył Peugeota 307, prowadzonego przez 26-letniego mężczyznę. W wyniku uderzenia Peugeot przemieścił się  i uderzył w Skodę Fabię, prowadzoną przez 43-latka. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.  

23 września 2018r. – niedziela, ok. godz. 7:35 w Borówku Starym patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem, 32-letniego mieszkańca Czempinia. Badanie trzeźwości wykazało 0,2 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 13:05 w Jerce, patrol zatrzymał kierującego VW, 39-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 0,25 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży roweru w Czempiniu. Nieznany sprawca ukradł jednoślad z terenu parkingu przy dworcu PKP. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 1500zł.

22 września 2018r. – sobota, ok. godz. 11:45 w Kawczynie doszło do zderzenia trzech pojazdów. Na miejscu ustalono, że kierująca Citroenem, 57-letnia mieszkanka Poznania, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Nissana, prowadzonego przez 47-letniego mieszkańca Poznania. W Wyniku uderzenia pojazd przemieścił się i najechał na tył Fiata, prowadzonego przez 37-latka. Wszystkie pojazdy poruszały się w kierunku Leszna. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

21 września 2018r. – piątek, ok. godz. 9:50 w Pianowie, kierujący Citroenem, 69-letni mieszkaniec gm. Kościan, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo jadącemu BMW, prowadzonemu przez 27-letniego mieszkańca Kościana i doprowadził do kolizji pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Żadna osoba nie odniosła obrażeń.

Ok. godz. 18:30 w miejscowości Nowy Dębiec, 73-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, kierując Renault, w trakcie wykonywania manewru cofania  nie zachował ostrożności i najechał na zaparkowaną Lancię należącą do mieszkańca powiatu poznańskiego. Kierujący Renault był trzeźwy.

18 września 2018r. – wtorek, ok. godz. 7:45 na drodze Czerwona Wieś – Kąty, kierująca Fordem Fiesta, 32-letnia kobieta, straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechała z drogi, gdzie pojazd dachował. Kierująca była trzeźwa. Nie odniosła obrażeń.

W Czempiniu na ul. Północnej, kierująca Hondą Jazz, 59-letnia mieszkanka gm. Czempiń, nie dostosowała prędkości do panujących warunków, zjechała z drogi i uderzyła w elewację budynku mieszkalnego. Do zdarzenia doszło ok. godz. 13:40. Kobieta nie odniosła obrażeń.

Ok. godz. 15:10 w Jerce, kierująca Hondą Acord, 38-letnia mieszkanka gm. Krzywiń w wyniku wykonania nieprawidłowego manewru uderzyła w bramę wjazdową na teren posesji. Kobieta nie odniosła obrażeń.

15 września 2018r. – sobota, ok. godz. 14:40 w Przysiece Polskiej, jadący rowerem, 56-letni mieszkaniec gm. Śmigiel zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu, gdzie otarł się o jadący z przeciwka samochód osobowy, prowadzony przez 33-letniego mieszkańca Kościana. Rowerzysta został przewieziony do szpitala na badania z ogólnymi potłuczeniami. Kierujący samochodem był trzeźwy. Badanie trzeźwości rowerzysty wykazało 2,3 promila alkoholu w jego organizmie.

14 września 2018r. – piątek, ok godz. 17:30 w Piotrowie, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem, 42-letniego obywatela Ukrainy. Badanie trzeźwości wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Pół godziny później, również w Piotrowie zatrzymano kolejnego mężczyznę jadącego rowerem. Ty razem mundurowi zatrzymali 23-latka. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

13 września 2018r. – czwartek, ok. godz. 7:15 w Kopaszewie, kierujący Citroenem, 58-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu  i najechał na tył Daewoo, prowadzonego przez 22-letnią mieszkankę gm. Krzywiń. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Ok. godz. 9:30 w Kościanie na ul. Bocznej, kierujący Renault Premium, 27-letni mieszkaniec Piły w trakcie wykonywania manewru cofania, doprowadził do kolizji z VW Golfem, prowadzonym przez 76-letnią mieszkankę Kościana. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Ok. godz. 9:40 w Wydorowie, kierujący Nissanem, 46-letni mieszkaniec Poznania nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Hyundaia, prowadzonego przez 38-letniego mężczyznę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

W Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący Renault, 60-letni mieszkaniec Kościana, w trakcie wykonywania manewru skrętu, doprowadził do kolizji z Toyotą, prowadzoną przez 35-letnią kobietę. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Do zdarzenia doszło około godz. 15:15.

12 września 2018r. – środa, ok. godz. 10:05 w Śmiglu na ul. Leszczyńskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego BMW, 27-letniego mieszkańca powiatu grodziskiego. Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym.

11 września 2018r. – wtorek, ok. godz. 17:05 na obwodnicy Kościana, kierująca VW Golfem, 40-letnia mieszkanka gm. Czempiń, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu  i najechała na Hondę CRV, prowadzoną przez 60-letnią kobietę. Kierująca VW została ukarana mandatem karnym.

Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży ciągnika siodłowego marki Daf z naczepą typu wanna. Samochód skradziono z posesji na terenie gm. Czempiń. Łączna wartość strat wyniosła około 320000zł. Prowadzimy działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży.

Ok. godz. 17:25 w Czempiniu na ul. Popiełuszki, kierujący Oplem,  23 letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Fiata należącego do mieszkańca Czempinia. W Wyniku uderzenia pojazd przemieścił się i uderzył w tył Audi, należącego również do mieszkańca Czempinia.  Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

10 września 2018r. – poniedziałek, rano otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące uszkodzenia Renault Trafica zaparkowanego na osiedlowym parkingu w Kościanie. Użytkownik pojazdu wycenił wstępnie wartość strat na kwotę 1700zł.  Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.

9 września 2018r. – niedziela, rano otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące uszkodzenia dostawczego Renault. Samochód stał zaparkowany na parkingu na Os. Konstytucji 3 Maja. Łączna wartość strat wyniosła około 400zł. Ustalamy okoliczności zdarzenia.  

8 września 2018r. – sobota, w Kościanie na ul. Szczepanowskiego, kierująca Audi, 24-letnia mieszkanka Kościana, w trakcie wykonywania manewru cofania , doprowadziła do kolizji ze Skodą, prowadzoną przez 49-letniego mężczyznę. Do kolizji doszło około godz. 15:05. Uczestnicy byli trzeźwi.

Ok. godz. 16:15 w Nowym Luboszu, kierująca Renault, 68-letnia mieszkanka gm. Kościan, podczas omijania pojazdu, doprowadziła do kolizji z Volvo, prowadzonym przez 65-letniego mieszkańca powiatu śremskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

7 września 2018. – piątek, ok. godz. 15:20 w Kościanie na ul. Kruszewskiego, kierujący Fiatem, 22-letni mieszkaniec Kościana, podczas włączania się do ruchu nie ustąpi ł pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z motocyklem Kawasaki, prowadzonym przez 33-letniego mężczyznę. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

6 września 2018r. – czwartek, ok. godz. 15:10 w Kawczynie, kierujący Oplem, 44-letni mieszkaniec Kościana w trakcie wykonywania manewru cofania, doprowadził do kolizji z zaparkowanym Fordem. Kierujący Oplem był trzeźwy. Nikt nie odniósł obrażeń.

Ok. godz. 21:30 na drodze krajowej nr 5, między miejscowościami Kościan i Kawczyn doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczyły dwa pojazdy. Wstępnie ustalono, że kierujący Oplem, 23-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym  z przeciwka ciągnikiem siodłowym marki Renault, prowadzonym przez 41-letniego mężczyznę. W wyniku zderzenia, śmierć na miejscu poniósł mężczyzna kierujący Oplem. Droga krajowa przez ponad 4 godziny była zablokowana. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora.  Ustalamy dokładne okoliczności tego wypadku.

5 września 2018r. – środa, ok. godz. 18:10 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierująca Skodą Octavią, 37-letnia mieszkanka gm. Kościan, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Forda, prowadzonego przez 47-letnia kobietę. Kierująca Skodą została ukarana mandatem karnym. Kierujące pojazdami były trzeźwe.  

3 września 2018r. – poniedziałek, rano zostaliśmy powiadomieni o kradzieży paliwa, akumulatorów oraz lamp ostrzegawczych z maszyn budowlanych w Kościanie. Do kradzieży prawdopodobnie doszło w weekend. Właściciel sprzętu wycenił wartość strat na kwotę ponad 7500zł. Prowadzimy działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.

Na drodze krajowej nr 5 w Poninie, kierujący ciągnikiem siodłowym Scania z naczepą, 41-letni mieszkaniec powiatu międzychodzkiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Renault Mastera, prowadzonego przez 44-letniego mężczyznę. W wyniku uderzenia dostawczy pojazd przemieścił się i uderzył w tył VW Golfa, prowadzonego przez mieszkańca powiatu poznańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

2 września 2018r. – niedziela, ok. godz. 1:05 w Zbęchach patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego VW Golfem, 19-letniego obywatela Ukrainy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Godzinę później dyżurny został powiadomiony o niebezpiecznie poruszającym się pojeździe na obwodnicy Kościana. Wysłany na miejsce patrol w Kawczynie zatrzymał kierującego VW Passatem, 23-letniego obywatela Ukrainy mieszkającego w Poznaniu. Badanie trzeźwości wykazało 1,48 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

Ok. godz. 14:55 w Nietążkowie patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego BMW, 27-letniego mieszańca gm. Śmigiel. Badanie trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

W Srocku Wielkim, kierujący VW Passatem, 67-letni mieszkaniec gm. Czempiń w trakcie włączanie się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidło jadącej Scani z naczepą, prowadzonej przez 27-letniego mieszkańca gm. Czempiń i doprowadził do kolizji pojazdów. Badanie trzeźwości wykazało 1,76 promila alkoholu w organizmie sprawcy kolizji. Do zdarzenia doszło około godz. 22:15.

1 września 2018r. – sobota, otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące uszkodzenia pojazdu zaparkowanego w Kurowie. Nieznany sprawca uszkodził lusterka oraz porysował elementy lakierowane pojazdu. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę około 1500zł. Ustalamy okoliczności zdarzenia.