Zanotowaliśmy - sierpień 2018r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - sierpień 2018r.

31 sierpnia 2018r. – piątek, ok. godz. 18:55 na drodze między Kobylnikami a Starym Białczem doszło do zdarzenia drogowego. Niespełna 19-letni mieszkaniec Kościana, kierujący Oplem na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi, gdzie pojazd dachował na polu. Oplem podróżowało łączenie 5 osób w wieku od 16 do 20 lat. Wszystkie osoby zostały przewiezione do szpitala z ogólnymi potłuczeniami. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy , które zdobył zaledwie kilka miesięcy temu. Mężczyzna prowadzący Opla był trzeźwy.

W Kościanie na skrzyżowaniu ul. Kruszewskiego z Ciszaka, kierujący VW, 21-letni mieszkaniec Kościana nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerowi, prowadzonemu przez 17-letniego mieszkańca gm. Kościan i doprowadził do zderzenia pojazdów. Do kolizji doszło około godz. 21:45. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

30 sierpnia 2018r. – czwartek, ok. godz. 7:20 w Kościanie na ul. Broniewskiego patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem, 54-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 0,76 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Między Wydorowem a Radomickiem doszło do kolizji 3 pojazdów. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący Nissanem Primerą, 42-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Lexusa, prowadzonego przez 26-letniego mężczyznę. W wyniku uderzenia pojazd przemieścił się i uderzył w tył Peugeota, prowadzonego 53-letniego mężczyznę. Do szpitala z ogólnymi potłuczeniami przewieziono pasażera podróżującego Nissanem. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Do kolizji doszło około godz. 15:30.

OK. godz. 20:10 na ul. Baraniaka w Kościanie, kierujący Renault Clio, 18-letni mieszkaniec Kościana, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka Fordem, prowadzonym przez 34-letniego mężczyznę. Pasażerka z Renault  z urazem twarzy została przewieziona do szpitala. Mężczyzna prowadził pojazd bez wymaganych uprawnień do kierowania.

29 sierpnia 2018r. – środa, ok. godz. 15:20 w miejscowości Wyskoć Mała patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli jadącego motorowerem 13-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Chłopak prowadził motorower bez uprawień.

Kolejny kierujący bez uprawnień został zatrzymany  w Kościanie na ul. Nadobrzańskiej. Ok. godz. 17:20 patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Oplem Astra, 29-letniego mieszkańca Kościana. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

OK. godz. 18:35  na drodze krajowej nr 5 na obwodnicy Kościana, kierująca Fiatem, 21-letnia mieszkanka Kościana nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył ciągnika siodłowego z naczepą, prowadzonego przez 28-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

28 sierpnia 2018r. – wtorek, otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży roweru damskiego, z terenu przy dworcu PKP w Kościanie. Wartość start wyceniono na kwotę 2000zł. Prowadzimy działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży.

27 sierpnia 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 11:15 w Kościanie, kierujący Fiatem, 88-letni mieszkaniec gm. Kościan dojeżdżając do Ronda Solidarności nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z jadącym po rondzie Mercedesem, prowadzonym przez 23-letnią mieszkankę Kościana. W stojącego Fiata uderzył dostawczy Fiat, prowadzony przez 50-letniego mieszkańca powiatu grodziskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

26 sierpnia 2018r. – niedziela, rano otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące włamania do apteki działającej na terenie Kościana. Nieznany sprawca z pomieszczenia zabrał 150 złotych. Prowadzimy działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.

Ok. godz. 14:00 w Jarogniewicach patrol zatrzymał 37-letniego mieszkańca gm. Kościan jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 0,98 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

25 sierpnia 2018r. – sobota, ok. godz. 00:45 w Śmiglu na ul Rudnickiego, patrol zatrzymał, jadącego rowerem48-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Badanie trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

24 sierpnia 2018r. – piątek, ok. godz. 11:35 w Przysiece Polskiej, kierujący Manem z naczepą, 44-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Renault Master, prowadzonemu przez 36-letniego mieszkańca woj. dolnośląskiego i doprowadził do kolizji pojazdów. Kierujący byli trzeźwi. 

W Kopaszewie, kierująca VW Passatem, 22-letnia mieszkanka gm. Krzywiń w trakcie wykonywania manewru cofania uderzyła  w zaparkowany motorower, należący do 15-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Kierująca VW była trzeźwa.

Ok. godz. 16:40 w Kościanie na ul. Piłsudskiego , 49-letni mężczyzna zatoczył się i upadł na jezdnię  uderzając w przejeżdżający samochód. Pieszy został przetransportowany do szpitala z ogólnymi potłuczeniami. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 22:40 ma skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z drogą prowadzącą  do Kurowa, kierująca Skodą Octavią, 21-letnia mieszkanka gm. Kościan nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Renault Premium i doprowadziła do kolizji pojazdów. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

23 sierpnia 2018r. – czwartek, ok. godz. 18:05 w Kawczynie na drodze krajowej nr 5, kierujący ciężarowym Iveco, 44-letni obywatel Ukrainy, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył ciągnika siodłowego z naczepą, prowadzonego przez 52-letniego mężczyznę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Żadna osoba uczestnicząca w zdarzeniu nie odniosła obrażeń.

22 sierpnia 2018r. – środa, ok. godz. 19:40 w Kościanie na Al. Kościuszki, kierujący motorowerem, 27-letni mieszkaniec gm. Czempiń nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadzi do kolizji z Nissanem Note, prowadzonym przez 33-letnią mieszkankę gm. Kościan. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. 

21 sierpnia 2018r. – wtorek, Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży telefonu komórkowego o wartości 500zł. Ustalamy okoliczności zdarzenia.

20 sierpnia 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 9:20 w Czaczu, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Fiatem, 39-letniego mieszkańca powiatu grodziskiego. Mężczyzna prowadził pojazd mimo cofniętych uprawnień do kierowania.

W Spławiu , kierujący Peugeotem Boxerem, 20-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Peugeota prowadzonego przez 40-letnią mieszkankę gm. Śmigiel. Do zdarzenia doszło ok. godz. 15:50. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

19 sierpnia 2018r. – niedziela, ok. godz. 14:30 na rondzie w Kiełczewie, kierujący VW Touranem, 75-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego jadąc drogą krajową nr 5 od strony Leszna, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu  i najechał na tył VW Polo, prowadzonego przez 43-letnią kobietę. W wyniku uderzenia samochód przemieścił się i najechał na tył Forda, prowadzonego przez 37-letniego mężczyznę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

OK. godz. 23:05 w Śmiglu na ul. Morownickiej patrol zatrzymał kierującego Fordem, 35-letniego obywatela Ukrainy. Badanie trzeźwości wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.  

18 sierpnia 2018r. – sobota, rano otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące włamania do domu będącego w budowie w Śmiglu. Nieznany sprawca zabrał z budowy różnego rodzaju narzędzia. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 2000zł.

Ok. godz. 13:00 na drodze  między Starym Bojanowem a Spławiem, kierujący Peugeotem, 19-letni mieszkaniec gm. Śmigiel  najechał na tył poprzedzającego go Audi A4, prowadzonego przez 23-letniego mężczyznę. W wyniku uderzenia Audi przemieściło się na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się z jadącym z przeciwka BMW, prowadzonym przez 18-latka. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

17 sierpnia 2018r. – piątek, w Kościanie na ul. Nacławskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Nissanem, 64-letniergo mieszkańca gm. Śmigiel. Mężczyzna prowadził samochód mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Ok. godz. 16:50 na drodze krajowej nr 5  w Poninie doszło do wypadku drogowego. Wstępnie ustalono, że kierujący BMW, 49-letni mieszkaniec woj. zachodniopomorskiego, jadąc w kierunku Leszna, zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku ciągnikiem siodłowym marki Mercedes z naczepą, prowadzonym przez 54-letniego mężczyznę. Zestaw po zderzeniu przewrócił się. W wypadku brał udział jeszcze trzeci pojazd – Ford Mondeo, którym podróżowały dwie osoby z powiatu rawickiego. Ford uderzył w leżącą naczepę. Kierujący BMW, mimo podjętej reanimacji zmarł. Do szpitala przetransportowano dwie osoby podróżujące Fordem. Kierujący ciągnikiem siodłowym doznał ogólnych potłuczeń i otarć. Pasażerka podróżująca BMW została opatrzona na miejscu. Na miejscu wypadku przez kilka godzin pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Droga została odblokowana około godz. 21:00. Ustalamy okoliczności wypadku.

Chwilę później na tej samej drodze, między Czaczem a Poninem doszło do kolejnego zdarzenia, w którym uczestniczyły trzy pojazdy. Jadący w kierunku Poznania, 33-letni mieszkaniec Opola, kierujący Oplem Astra, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Toyoty , prowadzonej przez 21-latka. Toyota w wyniku uderzenia przemieściła się i uderzyła w tył Opla Vivaro, prowadzonego przez 42-letniego mężczyznę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

16 sierpnia 2018r. – czwartek, ok. godz. 7:20 w Kościanie na Placu Wolności patrol zatrzymał jadącego Mazdą 3, 35-letniego mieszkańca woj. lubelskiego. Badanie trzeźwości wykazało 0,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

15 sierpnia 2018r. – środa, ok. godz. 20:30 w Czempiniu na ul. Strumykowej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego motorowerem 28-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Badanie trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

13 sierpnia 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 13:05 w Koszanowie na ul. Zjazdowej, kierujący ciężarowym Volvo, 22-letni mieszkaniec  woj. mazowieckiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Renault, prowadzonego przez 31-letniego mężczyznę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Ok. godz. 13:25 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z ul. Wielichowską doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący Citroenem Berlingo, 72-letni mieszkaniec powiatu wągrowieckiego  nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu drogą z pierwszeństwem przejazdu autokarowi, prowadzonemu przez 28-letniego obywatela Ukrainy i doprowadził do kolizji. Żadna z osób uczestniczących w zdarzeniu nie odniosła obrażeń.

Do kolejnej kolizji doszło w Gryżynie ok. Godz. 16:40. Kierujący Audi, 21-letni mieszkaniec gm. Czempiń nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się Audi, prowadzonemu przez 19-letniego kierowcę i doprowadził do kolizji pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Ok. godz. 22:20 w Lubiniu patrol zatrzymał, kierującego motocyklem 43-letniego obywatela Ukrainy. Badanie trzeźwości wykazało 1,76 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

12 sierpnia 2018r. – niedziela, ok. godz. 7:40  w Śmiglu na ul. Kilińskiego patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Peugeotem, 40-letniego mieszkańca Leszna. Badanie trzeźwości wykazało 0,38 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Pół godz. później w tym samym miejscu zatrzymano 66-letniego mieszkańca gm. Śmigiel, kierującego motorowerem. Badanie trzeźwości w tym przypadku wykazało 0,44 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

11 sierpnia 2018r. – sobota, ok. godz. 8:10 w miejscowości Kurza Góra, patrol zatrzymał do kontroli, 40-letniego mieszkańca gm. Kościan jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 0,79 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

10 sierpnia 2018r. – piątek, ok. godz. 1:45 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z drogą prowadzącą do Czempinia doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący Mercedesem Sprinterem, 29-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego jadąc od strony Czempinia przejechał przez skrzyżowanie z drogą krajową, zjechał z drogi uszkadzając ogrodzenie i zatrzymał się na budynku. Kierujący pojazdem został przewieziony do szpitala z urazem ręki. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaśnięcie kierowcy.

Ok. godz. 10:50 na drodze krajowej nr 5 między Czaczem a Glińskiem doszło do wypadku drogowego. Czołowo zderzyły się dostawczy Renault Master jadący w kierunku Poznania z Oplem Astrą jadącym w kierunku Leszna. Do szpitala przewieziono kierującego Oplem, 55-letniego mieszkańca gm. Śmigiel  ze złamaniami kończyn i urazem miednicy. Pogotowie zabrało z miejsca wypadku pasażera dostawczego pojazdu z ogólnymi potłuczeniami. Masterem kierował 51-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Ustalamy okoliczności wypadku.

Pół godziny później na obwodnicy Śmigla doszło do kolejnego wypadku.  Wstępnie ustalono, że kierujący ciężarowym MAN-em, 26-letni mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył kolejnego MAN-a. W wyniku uderzenia pojazd ciężarowy przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z przeciwka pojazdem ciężarowym. Do szpitala śmigłowcem LPR-u przetransportowano 26-latka ze złamaniem ręki oraz urazem nogi. Karetka zabrała z miejsca wypadku również kierowcę uderzonego w tył pojazdu.

Ok. godz. 16:15 w Gryżynie, kierujący Saabem, 59-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu  i doprowadził do kolizji z Fiatem Bravo, prowadzonym przez 60-letniego mieszkańca Poznania. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

9 sierpnia 2018r. – czwartek, ok. godz. 22:55 na Skwerze Krimpen w Kościanie, kierująca Nissanem, 40-letnia mieszkanka Poznania w trakcie wykonywania manewru cofania uderzyła w zaparkowanego Forda. Nikt nie odniósł obrażeń.

8 sierpnia 2018r. – środa, ok. godz. 16:45 w Starym Luboszu patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem 57-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 0,76 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Wieczorem otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży pojazdu. Samochód skradziono z parkingu mieszczącego w pobliżu lokalu hotelowo-gastronomicznego w Kościanie. Wartość Toyoty Land Cruiser zgłaszający wycenił na kwotę 150 tyś. zł.

Ok. godz. 20:00 w miejscowości Nowy Dębiec patrol zatrzymał do kontroli drogowej 69-letniego mieszkańca Kościana jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu w organizmie mężczyzny.

Kolejny rowerzysta został zatrzymany w tym samy czasie w Nietążkowie. Badanie trzeźwości przeprowadzone u 18-letniego mieszkańca Śmigla wykazało 0,32 promila alkoholu w jego organizmie.

7 sierpnia 2018r. – wtorek, ok. godz. ok. godz. 16:05 w Krzywiniu na ul. Chłapowskiego, kierująca Volvo, 38-letnia mieszkanka gm. Krzywiń, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Fiata, prowadzonego przez 50-letnią kobietę. Kierującą Fiatem przewieziono do szpitala.

W miejscowości Nowy Dębiec patrol zatrzymał do kontroli jadącego rowerem 29-letniego mieszkańca Leszna. Badanie trzeźwości wykazało 0,32 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

5 sierpnia 2018r. – niedziela, ok. godz. 2:50 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Spławiu. Na miejscu ujawniono Citroena Berlingo, którego kierowca prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, zjechał na pobocze i zakończył jazdę w stawie, uszkadzając jeszcze barierę ochronną. Po przyjeździe służb na miejsce w samochodzie nikogo nie było. W związku z tą sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia.

4 sierpnia 2018r. – sobota, ok. godz. 16:15 w miejscowości Kurza Góra na ul. Słonecznej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem 59-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 0,34 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 18:55 w Kościanie na ul. Gostyńskiej patrol ruchu drogowego zatrzymał jadącego motorowerem, 29-letniego mieszkańca gm. Kościan. Mężczyzna kierował skuterem mimo sądowego zakazu.

W Przysiece Polskiej patrol zatrzymał do kontroli, 55-letniego mieszkańca gm. Śmigiel jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 2,36 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Do zdarzenia doszło około godz. 20:20.

3 sierpnia 2018r. – piątek, na drodze między Nową Wsią a Żegrowem, kierujący Renault Megane, 18-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, chcąc uniknąć zderzenia z przebiegającą zwierzyną leśną wykonał gwałtowny manewr skrętu w prawo. Prowadzony przez mężczyznę pojazd zjechał z drogi  i dachował. Kierujący był trzeźwy. Do zdarzenia doszło około godz. 22:10.

2 sierpnia 2018r. – czwartek, ok. godz. 17:20 w Kościanie na ul. Nacławskiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty oraz kierującego pojazdem. Wstępnie ustalono, że kierujący Fiatem, 19-letni mieszkaniec Kościana w trakcie wyprzedzania jadącego rowerem 58-letniego mężczyzny potrącił go. Rowerzysta został przetransportowany do szpitala z urazem klatki piersiowej.

1 sierpnia 2018r. – środa, ok. godz. 9:15 w Śmiglu na skrzyżowaniu ulic Południowej z Polną, kierujący Fordem, 71-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Seatowi, prowadzonemu przez 24-letniego mieszkańca powiatu wolsztyńskiego i doprowadził do zderzenia. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Przed południem otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące włamania do sklepu odzieżowego w Kościanie. Nieznany sprawca z pomieszczeń sklepowych zabrał kilkaset złotych. Prowadzimy działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.

Ok. godz. 17:30 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierujący renault Master, 29-letni mieszkaniec powiatu śremskiego w trakcie wykonywania manewru cofania uderzył w stojący za nim Renault Megane. Sprawca kolizji był trzeźwy.

W Kościanie na ul Traugutta patrol zatrzymał do kontroli jadącego rowerem 30-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 2,7 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Do zdarzenia doszło ok. godz. 22:05.