Zanotowaliśmy - czerwiec 2018r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - czerwiec 2018r.

30 czerwca 2018r. – sobota, ok. godz. 6:55 w Kiełczewie patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego motorowerem 21-letniego mieszkańca gm. Kościan. Mężczyzna prowadził pojazd mimo sądowego zakazu

29 czerwca 2018r. – piątek, rano otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży pojazdu. Opla Movano skradziono z parkingu osiedlowego w Kościanie. Wartość samochodów z 2017r. wyceniono na kwotę około 86000zł. Ustalamy okoliczności kradzieży.

Ok. godz. 20:30 w Kościanie na Os. Sikorskiego, 26-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, kierujący Fordem Focusem w trakcie wykonywania manewru cofanie doprowadził do kolizji  z Peugeotem 308 należącym do mieszkanki Kościana. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

28 czerwca 2018r. – czwartek, ok. godz. 18:20 w Spytkówkach patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego VW Transporterem 33-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

27 czerwca 2018r. – środa, ok. godz. 6:00 w Kościanie na ul. Surzyńskiego, kierująca Chevroletem, 53-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych obywatelkę Białorusi. Piesza z urazem obojczyka i nogi została przewieziona do szpitala. Uczestniczki wypadku były trzeźwe. Ustalamy okoliczności zdarzenia.

W Bronikowie ok. godz. 7:30 patrol zatrzymał 37-letniego mieszkańca gm. Śmigiel jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 1,54 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

26 czerwca 2018r. – wtorek, w Borowie patrol zatrzymał jadącego rowerem 62-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Badanie trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Na drodze prowadzącej z Czacza do Wielichowa w pobliżu Karśnic, 29-letni mieszkaniec Wrocławia kierujący Scanią z naczepą, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył zestawu, prowadzonego przez 23-letniego mieszkańca powiatu rawickiego. W wyniku uderzenia pojazd przemieścił się i uderzył w jadącego z przeciwka dostawczego VW prowadzonego przez 41-letniego mężczyznę. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 11:50 w Kościanie na ul. Wielichowskiej, kierujący Audi A3, 19-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, potrącił przechodzącą przez jezdnię 64-letnią mieszkankę Kościana. Kobieta została przewieziona do szpitala z urazem miednicy. Kierujący Audi był trzeźwy. Ustalamy okoliczności wypadku.

25 czerwca 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 4:45 na drodze krajowej nr 5 przed Jarogniewicami, jadący w kierunku Leszna Chrysler, prowadzony przez mieszkańca powiatu szamotulskiego, uderzył w przebiegającą przez jezdnię zwierzynę leśną. Kierujący pojazdem mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci pod nadzorem Prokuratora. Ustalamy okoliczności wypadku.

24 czerwca 2018r. – niedziela, ok godz. 17:05 w Śmiglu na ul. Podgórnej, kierująca Fordem, 21-letnia mieszkanka  gm. Kościan podczas włączania się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji Oplem, prowadzonym 30-letniego mieszkańca gm. Śmigiel.

23 czerwca 2018r. – sobota, ok. godz. 2:45 na drodze Dalewo – Jerka, kierujący Mercedesem Sprinterem, 28-letni mężczyzna stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący pojazdem mężczyzna był trzeźwy.

Rano otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży pieniędzy w sklepie spożywczym działającym na terenie Kościana. Właściciel wycenił wartość strat na około 2800zł. Ustalamy okoliczności przestępstwa.

Ok. godz. 12:30 w Kościanie na Al. Kościuszki, kierująca Fordem prawdopodobnie źle zabezpieczyła pojazd po zaparkowaniu. Samochód stoczył i uderzył w zaparkowanego Citroena.

Ok. godz. 14:00 na drodze między Karmin – Wonieść, kierująca dostawczym Renault, 46-letnia mieszkanka gm. Śmigiel, straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem i doprowadziła do zderzenia z Oplem, prowadzonym przez 24-letniego mężczyznę. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W Kościanie na ul. Gostyńskiej ok. godz. 19:00 patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego motorowerem, 19-letniego mieszkańca Kościana. Mężczyzna prowadził pojazd mimo sądowego zakazu.

21 czerwca 2018r. – czwartek, ok. godz. 2:40 w Kościanie na ul. Czempińskiej patrol zatrzymał do kontroli 36-letniego mieszkańca Kościana jadącego VW. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,8 promila alkoholu  w organizmie mężczyzny.

20 czerwca 2018r. – środa, w Borowie ok. godz. 19:05 patrol zatrzymał jadącego rowerem, 33-letniego mieszkańca powiatu śremskiego. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

19 czerwca 2018r. – wtorek, ok. godz. 15:30 w Starym Bojanowie, kierujący Fiatem, 47-letni mieszkaniec Kościana, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

18 czerwca 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 11:45, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z drogą prowadzącą do miejscowości Pelikan, od ciągnika siodłowego Mercedes, prowadzonego przez 57-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego odczepiła się naczepa, blokując jeden pas jezdni „krajowej piątki”. Na czas prowadzonej akcji złączenia zestawu ruch na obwodnicy Kościana odbywał się wahadłowo. Działania jeszcze nie zostały zakończone a dyżurny odebrał kolejne zgłoszenie. Tym razem w Kawczynie na jezdnię wylał się beton przewożony pojazdem ciężarowym. Również w tym miejscu na czas oczyszczania jezdni przez strażaków na drodze krajowej nr 5 trwały utrudnienia w ruchu.

Około godz. 11:50 w Krzywiniu na ul. Leszczyńskiej, kierujący VW Golfem, 60-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Suzuki, prowadzonego przez mieszkankę Leszna. Żadna z osób uczestniczących w zdarzeniu nie odniosła obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

W Nietążkowie na ul. Leszczyńskiej, kierujący Mecedesem Actros z naczepą, 33—letni mieszkaniec gm. Śmigiel w trakcie wyprzedzania innego pojazdu doprowadził do kolizji z Fordem Transitem, prowadzonym przez 61-letniego woj. Opolskiego. Kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

OK. godz. 17:40 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, 10-letni mieszkaniec Kościana zjechał rowerem na przejście dla pieszych i uderzył w bok Toyoty, prowadzonej przez mieszkankę Kościana. Chłopiec został przewieziony do szpitala na badania.

17 czerwca 2018r. – niedziela, ok. godz. 16:50 w Starym Bojanowie, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Oplem Corsą, 49-letniego mieszkańca powiatu wolsztyńskiego. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 1,26 promila alkoholu w organizmie kierującego.

Na Placu Krimpen w Kościanie ok. godz. 19:30 zatrzymano do kontroli 39-letniego mieszkańca Kościana jadącego motorowerem. Badanie trzeźwości wykazało prawie 0,3 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

16 czerwca 2018r. – sobota, rano otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży portfela z dokumentami i pieniędzmi w kwocie około 2600zł. w Czaczu. Prowadzimy postępowanie zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży.

Ok. godz. 13:25 na drodze między Starym Bojanowem a Śmiglem, kierujący Renault, 23-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka BMW, prowadzonym przez 22-letniego mężczyznę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

15 czerwca 2018r. – piątek, ok. godz. 17:05 na drodze między Starym Gołębinem a Borowem, kierująca Renault, 32-letnia mieszkanka gm. Czempiń, uderzyła w stojącego na poboczu Seata z przyczepką. Seat należał do mieszkańca gm. Krzywiń. Kierująca Renault została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 23:00 w Głuchowie patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego VW Passatem, 22-letniego obywatela Ukrainy. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

14 czerwca 2018r. – czwartek, ok. godz. 6:30  na drodze wojewódzkiej prowadzącej do Grodziska Wielkopolskiego za miejscowością Bonikowo, kierujący Oplem Corsą, 61-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego doprowadził do kolizji  z Forem Focusem, prowadzonym przez 30-letnią kobietę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 8:30 na ul. Śmigielskiej w Kościanie, kierujący BMW, 41-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego  nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Toyoty, prowadzonej przez 50-letnią mieszkankę gm. Śmigiel. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

W Czempiniu ok. godz. 17:00 patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Peugeotem, 29-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Mężczyzna prowadził pojazd mimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Do kolejnej kolizji doszło w Kościanie na Placu Paderewskiego. Kierująca Renault, 22-letnia mieszkanka gm. Śmigiel, najechała na tył Citroena C3, prowadzonego przez mieszkańca Kościana. Kierująca Renault została ukarana mandatem karnym.

Wieczorem zostaliśmy powiadomieni o kradzieży pieniędzy i biżuterii z mieszkania na terenie wsi w gm. Kościan. Łączna wartość skradzionych rzeczy wyniosła ponad 6000zł. Ustalamy okoliczności kradzieży.

13 czerwca 2018r. – środa, po południu zostaliśmy powiadomieni o kradzieży pieniędzy oraz dwóch portfeli z dokumentami z pomieszczeń biurowcyh firmy działającej na terenie Kościana. Prowadzimy postępowanie zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży. Straty wyceniono na kwotę blisko 1000zł.

Po godz. 18 dyżurny został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w Czempiniu na placu Zielony Rynek. Wstępnie ustalono, że 10-letni chłopiec jadący rowerem zjechał z chodnika na jezdnię i został potrącony przez ciągnik siodłowy z naczepą. Zestaw prowadził 58-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Ranny chłopiec został przetransportowany śmigłowcem LPR-u do szpitala w Poznaniu.

12 czerwca 2018r. – wtorek, ok. godz. 6:50 na drodze między Kościanem a Racotem, kierujący Peugeotem, 27-letni mieszkaniec gm. Kościan na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna nie odniósł obrażeń.

11 czerwca 2018r. – poniedziałek, nieznany sprawca  z terenu gospodarstwa działającego na terenie gm. Śmigiel dokonał kradzieży 100 litrów oleju napędowego. Ustalamy okoliczności zdarzenia.

Ok. godz. 7:30 w Gniewowie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Fiatem, 62-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Badanie trzeźwości wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

W Jarogniewicach patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Mercedesem Sprinterem, 29-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Mężczyzna prowadził pojazd mimo sądowego zakazu. Przypominamy, że czyn ten jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

10 czerwca 2018r. – niedziela, ok. godz. 14:50 na drodze między Czempiniem a Borowem, kierujący Oplem, 28-letni mieszkaniec gm. Czempiń, stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna prowadzący pojazd został przewieziony do kościańskiego szpitala z urazem klatki piersiowej oraz kolana.

Ok. godz. 19:15 na obwodnicy Kościana, kierujący Renault Scenic, 67-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Hyundaia i30, prowadzonego przez 45-letniego mężczyznę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

9 czerwca 2018r. – sobota, ok. godz. 8:50 w miejscowości Nowy Dębiec patrol zatrzymał kierującego rowerem 62-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 0,66 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Kolejny kierujący, który zdecydował się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu został zatrzymany w Kokorzynie około godz. 17:40. Tym razem mundurowi zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu grodziskiego jadającego motorowerem. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Dodatkowo kierujący odpowie za prowadzenie pojazdu mimo sądowego zakazu.

8 czerwca 2018r. - piątek, ok. godz. 20:20 w Kościanie na ul. Św. Ducha patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego motorowerem, 19-letniego mieszkańca Kościana. Mężczyzna prowadził pojazd mimo sądowego zakazu.

7 czerwca 2018r. – czwartek, ok. godz. 4:00 na drodze między Gryżyną a Nielęgowem, kierujący Nissanem, 62-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Podróżując z nim pasażerka została przewieziona do szpitala z urazem nogi. Ustalamy okoliczności wypadku. 

Ok godz. 16:20 na obwodnicy Kościana przed rondem w Kiełczewie, kierujący Fordem, 27-letni mieszkaniec gm. Kościan, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Mitsubishi, prowadzonego przez 29-letniego mieszkańca gm. Kościan. W wyniku uderzenia pojazd przemieścił się i uderzył  w Audi, prowadzone przez mieszkańca powiatu grodziskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.  

6 czerwca 2018r. – środa, ok. godz. 7:50 na drodze Czempiń – Iłówiec doszło do zdarzenia drogowego. Wstępnie ustalono, że kierujący Fordem, 26-letni mężczyzna prawdopodobnie nie upewnił się przed wykonaniem manewru skrętu, czy nie jest wyprzedzany przez innych pojazd. W skręcającego Forda uderzył jadący w tym samym kierunku ciężarowy Man, prowadzony przez 53-letniego mężczyznę. Do szpitala przewieziono kierowcę i pasażera z Forda. Mężczyźni doznali ogólnych potłuczeń. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia.

5 czerwca 2018r. – wtorek, ok. godz. 16:15  w Kościanie na ul. Bączkowskiego patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego motorowerem 34-letniego mieszkańca gm. Kościan. Mężczyzna prowadził pojazd mimo sądowego zakazu.

4 czerwca 2018r. – poniedziałek, otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące włamania do VW zaparkowanego na jednym z kościańskich osiedli. Nieznany sprawca z wnętrza zabrał radio z nawigacją oraz telefon komórkowy. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 1600zł.

Ok. godz. 15:55 w Kościanie na Skwerze Krimpen patrol WRD zatrzymał do kontroli kierującego Skodą Rapid, 52-letniego mieszkańca powiatu kaliskiego. Badanie trzeźwości wykazało 0,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 20:00 w Bielawach, kierujący Audi, 29-letni mieszkaniec gm. Śmigiel w trakcie wykonywania manewru skrętu do posesji, nie uprawnił się, czy może bezpiecznie wykonać manewr i doprowadził do kolizji z Citroenem, prowadzonym przez 31-letnią mieszkankę gm. Śmigiel. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

3 czerwca 2018r. – niedziela, ok. godz. 15:00, na drodze między Śmiglem a Morownicą, kierujący Seatem, 60-letni mieszkaniec gm. Śmigiel  nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu  i najechał na tył Mecedesa, prowadzonego przez 66-letniego mieszkańca powiatu śremskiego. Pasażerowie podróżujący Seatem doznali ogólnych potłuczeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

2 czerwca 2018r. – sobota, ok. godz. 7:55 w Gryżynie patrol WRD zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Oplem, 38-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Badanie trzeźwości wykazało 0,52 promila alkoholu w organizmie kierującego.

Zaledwie 10 min później w tym samym miejscu patrol zatrzymał kolejnego kierującego, który zdecydował się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Tym razem był to 57-letni mieszkaniec gm. Czempiń prowadzący dostawczego VW. W tym przypadku badanie trzeźwości wykazało 0,54 promila alkoholu  w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 13:50 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierująca Mazdą, 65-letnia mieszkanka Kościana podczas parkowania uderzyła w zaparkowanego Citroena.

Ok. godz. 14:30  na dodze między Brońskiem a Kotuszem, kierujący Oplem, 25-letni obywatel Rumunii stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi, gdzie samochód dachował. Do szpitala przewieziono pasażerów podróżujących pojazdem.  Obrażeń twarzy doznała  35-letnia obywatelka Ukraniny. Kobietę przewieziono do szpitala w Poznaniu. Kierujący Oplem był trzeźwy.

Ok. godz. 22:20 w Poladowie, Kierujący Oplem, 19-letni mieszkaniec Kościana, w trkacie wyprzedzania innego pojazdu, doprowadził do Kolizji z Fordem, prowadzonym przez 22-letniego mieszkańca powiatu Leszczyńskiego. Żadna z osób uczestniczących w zdarzeniu nie odniosła obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

1 czerwca 2018r. – piątek, ok. godz. 12:50 w Kiełczewie na ul. Poznańskiej, kierująca Oplem, 34-letnia mieszkanka Kościana nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu, Fordowi, prowadzonemu przez 29-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego i doprowadziła do kolizji pojazdów. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Kierująca Oplem została ukarana mandatem karnym.

W Witkówkach, kierujący Oplem Corsą, 22-letni mieszkaniec woj. Dolnośląskiego stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna nie odniósł obrażeń.

Ok godz. 20:05 w Piotrkowicach patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Renault, 45-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Badanie trzeźwości wyvkazało ponad 1 promil alkaoholu w organizmie mężczyzny.