Zanotowaliśmy - kwiecień 2018r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - kwiecień 2018r.

30 kwietnia 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 6:55 w Kawczynie, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Peugeotem Boxerem, 34-letniego obywatela Ukrainy, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie trzeźwości wykazało 0,8 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 12:55 na drodze krajowej nr 5 między Poninem a Czaczem, kierujący Dafem z naczepą, 52-letni mieszkaniec Poznania nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Fiata Punto, prowadzonego przez 41-letnią kobietę. W wyniku uderzenia Punto przemieściło się i uderzyło w jadącego przed nim VW Passata, prowadzonego przez 49-letnia kobietę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

29 kwietnia 2018r. – niedziela, ok. godz. 14:30 w Jarogniewicach, patrol zatrzymał 35-letniego mieszkańca Głogowa, kierującego motocyklem. Mężczyzna prowadził pojazd mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

OK. godz. 22:25 patrol ruchu drogowego w miejscowości Jarogniewice zatrzymał do kontroli, kierującego Skodą Superb, 28-letniego mieszkańca woj zachodniopomorskiego. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h. Sprawcy wykroczenia zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące.

28 kwietnia 2018r. – sobota, ok. godz. 7:50 na drodze krajowej nr 5 między Jarogniewicami a Głuchowem, kierujący VW Tiguanem, 62-letni mieszkaniec woj. Podkarpackiego, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka Fordem Focusem, prowadzonym przez mieszkańca powiatu poznańskiego. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Żadna z osób uczestniczących w zdarzeniu nie odniosła obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

27 kwietnia 2018r. – piątek, ok. godz. 9:10 w Czempiniu na ul. Kolejowej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Peugeotem Boxerem, 52-letniego mieszkańca Poznania. Badanie trzeźwości wykazało 0,44 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 10:00 w Kobylnikach, funkcjonariusze zatrzymali 65-letniego mieszkańca gm. Kościan, kierującego ciągnikiem rolniczym. W tym przypadku badanie trzeźwości wykazało 0,58 promila alkoholu w organizmie kierującego.

26 kwietnia 2018r. – czwartek, ok godz. 7:45  na drodze krajowej nr 5 w rejonie ronda w Kiełczewie, kierująca VW, 23-letnia mieszkanka gm. Kościan nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu Renault, prowadzonemu przez 42-leniego mieszkańca powiatu poznańskiego i doprowadziła do kolizji pojazdów. Kierująca VW została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 13:20 w Śmiglu na Placu Wojska Polskiego, kierująca Renault Scenic, 39-letnia mieszkanka gm. Śmigiel nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu Audi 80, prowadzonemu przez 78-letniego mieszkańca Śmigla i doprowadziła do kolizji pojazdów. Kierująca Renault została ukarana mandatem karnym.

25 kwietnia 2018r. – środa, ok. godz. 15:45 w Racocie na ul. Szkolnej patrol zatrzymał do kontroli, kierującego Renault, 57-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 0,66 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

24 kwietnia 2018r. – wtorek, ok. godz. 9:20 w Kościanie na ul. Piłsudskiego, kierujący Toyotą Yaris omijając inny pojazd doprowadził do kolizji z Fordem. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 14:40 na drodze krajowej nr 5 za obwodnicą Śmigla w kierunku na Leszno, 44-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, kierujący ciągnikiem siodłowym Iveco z naczepą najechał na tył Renault Laguny, prowadzonej przez 30-letniego mieszkańca powiatu wolsztyńskiego. W wyniku uderzenia, Renault zjechało do przydrożnego rowu. Kierujący samochodem osobowym oraz pasażerka zostali zabrani do szpitala z ogólnymi potłuczeniami.

Ok. godz. 23:15 na rondzie w Kiełczewie po informacji od innego uczestnika ruchu, zatrzymano 55-letniego mieszkańca gm. Śmigiel, kierującego Oplem. Badanie trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

23 kwietnia 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 9:45 w Kościanie na ul. Bączkowskiego, kierujący VW Golfem, 81-letni mężczyzna najechał na zaparkowaną Toyotę Corollę, należącą do mieszkanki Łodzi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

22 kwietnia 2018 r. – niedziela ok. godz. 16:20 na drodze rowerowej Kościan - Racot, kierujący pojazdem Fiat Marea, 37-letni mieszkaniec gminy Kościan nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu rowerzyście i doprowadził do zderzenia z kierującym rowerem, 35-letnim mieszkańcem gminy Kościan. Rowerzysta została przewieziona do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

ok. godz. 17:00  na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Czacz zatrzymano do kontroli kierującego rowerem, 54-letnigo mężczyznę mieszkańca gminy Kościan,  który kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Wynik badania wskazał 1,42 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.   

ok. godz. 18:55 w miejscowości Jarogniewice na drodze krajowej nr 5 kierujący pojazdem Renault Talisman, 34-letni mieszkaniec Bydgoszczy, nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył pojazdu Fiat Punto, którego kierowcą był 53-letni mieszkaniec Poznania. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

20 kwietnia 2018 r. – piątek ok. godz. 08:50 w Gryżynie, zatrzymano do kontroli, 63-letniego obywatela Węgier kierującego Toyotą Hillux będącego w stanie nietrzeźwości. Wynik badania wskazał 0,80 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

ok. godz. 16:40 pomiędzy miejscowościami Krzywiń – Czerwona Wieś, kierujący pojazdem Mercedes Sprinter, obywatel Chin podczas wyprzedzania ciągnika rolniczego marki Zetor nie zachował należytych środków ostrożności i doprowadził do kolizji z w/w pojazdem kierowanym przez 55-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. godz. 18:10 w Januszewie zatrzymano do kontroli drogowej 43- letniego mieszkańca powiatu kościańskiego, który kierował  motorowerem marki YiYing będąc w stanie nietrzeźwości. Wynik badania wskazał 1,30 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

19 kwietnia 2018r. – czwartek, ok godz. 8:40 w miejscowości Jasień, kierujący Fiatem Ducato z przyczepą, mieszkaniec gm. Kościan doprowadził do kolizji z Kią Ceed. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Ok. godz. 10:20 w Kościanie na ul. Gostyńskiej doszło do kolejnej kolizji. Kierujący  Oplem Vectra, 35-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Peugeota 307, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Peugeota prowadziła mieszkanka Międzychodu. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

18 kwietnia 2018r. – środa, ok. godz. 8:25 na drodze krajowej nr 5, w pobliżu Śmigla, kierujący ciągnikiem siodłowym MAN z naczepą, 20-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego, rozpoczął manewr wyprzedzania innego pojazdu, w momencie, gdy był już wyprzedzany przez Mazdę 6, prowadzoną przez 34-letnią kobietę. Kierująca samochodem osobowym zjechała do rowu, gdzie pojazd dachował. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Kobieta nie odniosła obrażeń.

Ok. godz. 9:40 w Krzywiniu, patrol zatrzymał do kontroli, kierującego Peugeotem 306, 40-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. Badanie trzeźwości wykazało 0,56 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 23:20 w Kościanie na ul. Kościelnej, patrol zatrzymał jadącego rowerem, 21-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

17 kwietnia 2018r. – wtorek, ok. godz. 9:35 w Starym Bojanowie na ul. Głównej, doszło  do potrącenia 8-letniej dziewczynki. Wstępnie ustalono, że kierująca Fordem, 43-letnia mieszkanka gm. Śmigiel, potrąciła przechodzącą przez jezdnię dziewczynkę. Ustalamy w jakich okolicznościach doszło do potrącenia. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Ok. godz. 12:25 w Jerce na ul. Kościańskiej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej , jadącego rowerem, 70-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie mężczyzny.

16 kwietnia 2018r. – poniedziałek,  ok. 4.40 w miejscowości Betkowo doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem m-ki Iveco, 36-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego najechał na tył unieruchomionego pojazdu ciężarowego m-ki Scania. Uczestnik zdarzenia był trzeźwy. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. godz. 14.45 w Kościanie na ul. Grodziskiej doszło do kolizji trzech pojazdów. Kierujący pojazdem m-ki Opel Signum, 60-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w prawidłowo jadący pojazd m-ki Opel Astra, który prowadziła 25-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. W wyniku uderzenia Opel Astra przemieścił się i uderzył w kolejny pojazd poprzedzający m-ki Ford Fokus, który prowadził 60-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie uczestników zdarzenia na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u kierującego samochodem m-ki Opel Signum wykazało 2,5 promila. Pozostali uczestnicy trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

 

ok. 20.25 w Śmiglu na ul. Mickiewicza doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem m-ki Fiat Cinquecento, 51-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego potrącił będącego na przejściu dla pieszych 72-letniego mieszkańca Śmigla. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Ustalamy okoliczności wypadku.

15 kwietnia 2018r. - niedziela, około 9.20 w Śmiglu zatrzymano do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki Daewoo Lanos. Przeprowadzane badanie na zawartość alkoholu kierowcy, 28-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego wykazało 0,74 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 17.40 w Kościanie, ul. Kosynierów kierujący pojazdem m-ki Skoda Fabia, 47-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego podczas nieprawidłowego manewru cofania doprowadził do kolizji z pojazdem Fiat Seicento, którego kierowcą był 18-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

14 kwietnia 2018r. - sobota, około godz. 8.55 w Lubiniu doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem Renault Megane, 48-letni mieszkaniec gminy Krzywiń podczas włączania się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu dwóm rowerzystom z powiatu gostyńskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. 13.30 w miejscowości Nowy Lubosz zatrzymano do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki Opel Vectra. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu kierowcy, 49-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego wykazało 0,82 promila. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 15.15 na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Glińsko doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż jadący z kierunku Leszna pojazd m-ki Ford C-max, który prowadził 57-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego z nieustalonej na tą chwilę przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem m-ki Hyundai, którego kierowcą był 62-letni mieszkaniec powiatu Mysłowice. W zdarzeniu brał także udział Peugeot 207,jadący w kierunku Poznania, który prowadził 26-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Pasażerowie dwóch pojazdów m-ki Ford i Hyundai zostali przetransportowani do szpitali. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

13 kwietnia 2018r. - piątek, około godz. 10.05 w Kiełczewie zatrzymano do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki Fiat Seicento. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 47-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego wykazało 0,36 promila.

ok. 17.30 w Kościanie, Os. Konstytucji 3-go Maja, 41-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego, kierująca pojazdem m-ki Mercedes Sprinter w trakcie wykonywania nieprawidłowego manewru cofania doprowadziła do zdarzenia drogowego z prawidłowo zaparkowanym samochodem m-ki Opel Corsa. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

12 kwietnia 2018r. – czwartek, ok. godz. 9:00 w Kościanie patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Mercedesem Sprinterem, 34-letniego mieszkańca województwa podkarpackiego. Mężczyzna prowadził pojazd mimo sądowego zakazu.

Ok. godz. 10:35 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący Fiatem Punto, 76-letni mieszkaniec Kościana w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania , doprowadził do kolizji z  Fiatem Cinquecento, prowadzonym przez 80-letniego mężczyznę. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Przed godz. 14 otrzymaliśmy zgłoszenie o utrudnieniach w ruchu na drodze krajowej nr 5 w pobliżu ronda w Kiełczewie. Na miejscu ustalono, że w trakcie jazdy zaczął się palić ładunek przewożony samochodem ciężarowym z przyczepą. Strażacy ugasili pożar. Kierujący zestawem, 61-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego nie odniósł obrażeń.

11 kwietnia 2018r. – środa, ok. godz. 18:50 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierująca VW, 59-letnia mieszkanka Kościana, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście i doprowadziła do kolizji. Kierująca samochodem została ukarana mandatem karnym. Mężczyzna jadący rowerem nie odniósł obrażeń.

11 kwietnia 2018r. – środa, ok. godz. 18:50 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierująca VW, 59-letnia mieszkanka Kościana, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście i doprowadziła do kolizji. Kierująca samochodem została ukarana mandatem karnym. Mężczyzna jadący rowerem nie odniósł obrażeń.

10 kwietnia 2018r. – wtorek, ok. godz. 8:20 patrol zatrzymał do kontroli, kierującego Oplem, 24-letniego mieszkańca Kościana. Mężczyzna prowadził pojazd, mimo sądowego zakazu.

Ok. godz. 10:20 w Kościanie na ul. Łąkowej,23-letni mieszkaniec Poznania,  kierujący pojazdem Iveco, w trakcie wykonywania manewru cofania, uderzył  w stojącego VW. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

7 kwietnia 2018r. – sobota, ok. godz. 5:20 na obwodnicy Śmigla, kierujący Fordem Transitem, mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego uderzył w przebiegającego przez drogę dzika. Uszkodzeniu uległ pojazd. Kierujący nie odniósł obrażeń.

Ok. godz. 15:10  w Kościanie na ul. Gostyńskiej, patrol zatrzymał do kontroli jadącego rowerem 57-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 0,22 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 23:00 w Czempiniu na ul. Kolejowej, kierująca Fordem 36-letnia mieszkanka gm. Czempiń, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Hondą Civic, 20-letniemu mieszkańcowi powiatu śremskiego i doprowadziła do kolizji pojazdów. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

5 kwietnia 2018r. – czwartek, ok. godz. 22:30 w Nietążkowie na skrzyżowaniu ulicy Leśnej z Leszczyńską, kierująca Audi, 38-letnia mieszkanka powiatu grodziskiego, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu Chevroletowi, prowadzonemu przez 48-letnią mieszkankę powiatu leszczyńskiego  i doprowadziła do zderzenia pojazdów. Kierująca Audi została ukarana mandatem karnym. Uczestniczki zdarzenia były trzeźwe.

4 kwietnia 2018r. – środa, ok. godz. 10:30 w Śmiglu na ul. Słowackiego, kierująca VW, 32-letnia mieszkanka gm. Śmigiel na skrzyżowaniu ulicy Iwaszkiewicza i Słowackiego, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącym pojazdom i doprowadziła do kolizji z Oplem Zafirą, prowadzonym przez 19-letnią kobietę i pojazdem Mitsubishi Colt, prowadzonym przez 30-letnią kobietę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Nikt nie odniósł obrażeń.

3 kwietnia 2018r. – wtorek, ok. godz. 6:20 w Piotrowie Pierwszym patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego skuterem, 40-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Badanie trzeźwości wykazało 0,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

2 kwietnia 2018r. – poniedziałek,  ok. godz. 13:30 na drodze krajowej nr 5 w Głuchowie, kierujący Fordem Mondeo, 52-letni mieszkaniec Wrocławia, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Volvo XC60, którym kierował mieszaniec powiatu poznańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

1 kwietnia 2018r. – niedziela, ok. godz. 11:45 w Kościanie na Os. Jagiellońskim, kierująca Toyotą, 59-letnia mieszkanka Kościana doprowadziła do kolizji  z zaparkowanym BMW. Nikt nie odniósł obrażeń.

Ok. godz. 17:00 w Jasieniu, kierujący Seatem Ibizą, 19-letni mieszkaniec gm. Kościan, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i na łuku drogi zjechał z drogi i wpadł do przydrożnego rowu. W pojeździe, oprócz kierowcy podróżowały jeszcze dwie osoby. Nikt z uczestników nie odniósł obrażeń. Kierowca Seata był trzeźwy.

Ok. godz. 23:00 w Kościanie na ul. Polnej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Fordem Fiestą, 19-letniego mieszkańca Kościana, który prowadził pojazd mimo sądowego zakazu.