Zanotowaliśmy - marzec 2018r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - marzec 2018r.

 

31 marca 2018r. – sobota, ok. godz. 7:30 w Kiełczewie patrol zatrzymał 68-letniego mieszkańca gm. Kościan, kierującego Citroenem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 0,38 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 12:15 w miejscowości Nowy Dębiec patrol zatrzymał 35-letniego mieszkańca Kościana, kierującego VW. Badanie trzeźwości wykazało 0,3 promila alkoholu w organizmie kierującego.

30 marca 2018r. – piątek, ok. godz. 15:35 w Kościanie na ul. Mickiewicza, kierująca Skodą Fabią, 37-letnia mieszkanka powiatu leszczyńskiego  nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji  z Fiatem Bravo, prowadzonym przez 56-letnią mieszkankę gm. Kościan. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca Skodą została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 19:20 w Słoninie patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem, 59-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Badanie trzeźwości wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

28 marca 2018r. – środa, ok godz. 21.25 w Czempiniu na ul. Przedszkolnej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego Seatem, 56-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Badanie trzeźwości wykazało 1,72 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Również w środę otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży dwóch klimatyzatorów z budynku mieszczącego się w Kościanie na Al. Kościuszki. Straty wyceniono na kwotę 3000zł. Prowadzimy działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców kradzieży.

27 marca 2018r. – wtorek, ok. godz. 5:35 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący Oplem Astra, 23-letni mężczyzną potrącił przechodzącą przez jezdnię kobietę, która z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia.

Około godz. 7:55 w Pianowie doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem pieszego. Kierujący Daewoo, 77-letni mężczyzna, potrącił przechodzącą przez jezdnię kobietę. Po przewiezieniu na badanie okazało się, że doznała ogólnych potłuczeń. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Ok. godz. 21:05 w Kościanie na ul. Surzyńskiego patrol zatrzymał do kontroli jadącego rowerem, 40-letniego mieszkańca Kościana. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 0,92 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

25 marca 2018r. – niedziela, ok. godz. 8:20 w Czempiniu na ul. Poznańskie Przedmieście, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej, 38-letniego mieszkańca gm. Czempiń, jadącego Fordem Focusem. Badanie trzeźwości wykazało 0,74 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 17:10 na drodze krajowej nr 5, przed rondem w Kiełczewie, kierujący BMW, 19-letni mieszkaniec Śmigla, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył  Opla Corsy, prowadzonego przez 65-letniego mieszkańca Kościana. W Wyniku uderzenia Opel przemieścił się  i najechał na tył Seata, prowadzonego przez 32-letnią mieszkankę Poznania. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

Ok. godz. 20:15 w Starym Bojanowie, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadacego rowerem, 50-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 2,1 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

24 marca 2018r. – sobota, ok. godz. 17:30 w Kościanie na ul. Poznańskiej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem 55-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

23 marca 2018r. – piątek, - ok. godz. 9:30 w Czempiniu na ul. Północnej, kierujący Fiatem Ducato, 67-letni mieszkaniec Poznania, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi, uderzył w krawężnik i słup energetyczny. Mężczyzna nie odniósł obrażeń.

Ok. godz. 14:15 w Kościanie na ul. Piłsudskiego, kierujący samochodem Kia, 42-letni mieszkaniec gm. Kościan, najechał na tył poprzedzającego do Audi, prowadzonego przez, 37-letniego mieszkańca Kościana. Nikt nie odniósł obrażeń.

Ok. godz. 17:40 w Kościanie na ul. Poznańskiej, kierująca Skodą, w trakcie wykonywania manewru cofania uderzyła  w VW Jettę, prowadzonego przez mieszkańca powiatu grodziskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Kierująca Skodą została ukarana mandatem karnym.   

22 marca 2018r. – czwartek, ok. godz. 19:20 na drodze krajowej nr 5 w Kawczynie, kierujący Peugeotem, 25-letni mieszkaniec gm. Kościan, chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka zjechał do rowu i uderzył  w ogrodzenie. Mężczyzna nie odniósł obrażeń.

20 marca 2018r. – wtorek, ok. godz. 15:45 w Jasieniu patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Hondą, 57-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Badanie trzeźwości wykazało 0,42 promila alkoholu w organizmie mężczyzny,

18 marca 2018r. – niedziela, ok. godz. 18:30 w Jerce, kierujący VW Passatem, 28-letni mieszkaniec gm. Krzywiń w trakcie wykonywania manewru cofania uderzył w zaparkowanego Opla, należącego do 53-letniego mieszkańca gm. Krzywiń.

17 marca 2018r. – sobota, ok godz. 5:35 w Kopaszewie, kierujący Fiatem Punto, 29-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył BMW, prowadzonego przez 21-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Nikt nie odniósł obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 9.45 w Starym Bojanowie na ul. Krętej, kierujący Renault, 20-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego, doprowadził do kolizji z Fordem, prowadzonym przez 43-letniego mieszkańca gm. Śmigiel, oraz z e Skodą, prowadzoną przez 53-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 13:55 w Bielewie, kierujący Fiatem Punto, 18-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego w trakcie wyprzedzania innego pojazdu doprowadził do kolizji z Hyundaiem, prowadzonym przez 58-letniego mieszkańca Krzywinia. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

16 marca 2018r. – piątek, ok. godz. 9:20 w Czempiniu na ul. Ogrodowej, kierujący Hyundaiem, 69-letni mieszkaniec podczas manewru cofania doprowadził do kolizji z zaparkowanym Audi A4. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 19:05 na drodze między Nowym Dębcem a Gryżyną, kierujący Renault, 20s-letni mieszkaniec gm. Kościan, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna nie odniósł obrażeń.

Ok. godz. 22:00 na drodze prowadzącej z Kościana do Racotu, kierujący Audi A3, 24-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, w celu uniknięcia zderzenia ze zwierzyną lesną, która wybiegła na jezdnię, wykonał gwałtowny manewr, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Kościanie z urazem nogi.

Przed północą w Kościanie na ul. Piłsudskiego, kierujący Seatem, 21-letni mieszkaniec Kościana, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Forda, prowadzonego przez 32-letnią kobietę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

14 marca 2018r. – środa, ok. godz.11:45 w Pianowie na ul. Kwiatowej, kierujący Mercedesem, 32-letni mieszkaniec Kościana, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z BMW, prowadzonym przez 34-letniego mieszkańca Kościana. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 16:20 w miejscowości Pelikan na ul. Wielichowskiej, kierujący Scanią z naczepą, 45-letni obywatel Ukrainy, doprowadził do kolizji z Citroenem Nemo, prowadzonym przez 23-letniego mieszkańca Kościana. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

13 marca 2018r. – wtorek, ok. godz. 7:40 na drodze krajowej nr 5 między Poninem a Czaczem, z przyczepy pojazdu ciężarowego, prowadzonego przez 50-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego na nawierzchnie drogi rozsypały się drobne kamienie, które uszkodziły 8 pojazdów przemieszczających się na tym odcinku. Na czas usunięcia z drogi rozsypanego ładunku zorganizowano objazd.

Ok. godz. 14:40 na obwodnicy Kościana, przed rondem w Kiełczewie, kierujący VW Golfem, 22-letni mieszkaniec gm. Kościan, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Chevroleta, prowadzonego przez 37-letniego mieszkańca Piły. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

12 marca 2018r. – poniedziałek, ok. godz.  6:20 za miejscowością Pelikan, kierujący Oplem Vectra, 25-letni mieszkaniec gm. Kościan, chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną, zjechał na pobocze, gdzie pojazd dachował. Kierujący Oplem mężczyzna był trzeźwy.

10 marca 2018r. – sobota, ok. godz. 11:15 w Kościanie na skrzyżowaniu ulicy Wielichowskiej, Kaźmierczaka i Piaskowej, kierujący Skodą, 58-letni mieszkaniec Kościana, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z Renault Megane, prowadzonym przez 32-letnią mieszkankę Poznania. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

9 marca 2018r. – piątek, ok. godz. 11:30 Na remontowanym odcinku trasy kolejowej Poznań – Wrocław, między Przysieką Polską a Starym Bojanowem, kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą, 33-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, gdzie doszło do zderzenia z pociągiem osobowym, jadącym w kierunku Poznania. Kierujący cięgnikiem został przetransportowany przez LPR do szpitala w Puszczykowie z uwagi na bardzo ciężkie warunki dojazdu na miejsce. Linia kolejowa była zablokowana kilka godzin. Ustalamy okoliczności zdarzenia.

7 marca 2017r. – środa, ok. godz. 7:50 w Kobylnikach, kierujący VW Golfem, 20-letni mieszkaniec gm. Kościan, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzył w słup energetyczny. Mężczyzna prowadzący samochód był trzeźwy.

Ok. godz. 13:20 w Starym Tarnowie, 39-letnia mieszkanka Poznania, kierująca Toyotą Prius, nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze , straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem i doprowadziła do zderzenia z VW Golfem, prowadzonym przez 66-letnią kobietę. Uczestniczki kolizji były trzeźwe. Kierująca Toyotą została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 17:50 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierująca Fordem Fiesta, 25-letnia mieszkanka Śmigla potrąciła przechodzącego przez przejście dla pieszych 80-letniego mieszkańca Kościana. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono złamanie nogi.  Kierująca Fordem była trzeźwa.

6 marca 2018r. – wtorek, ok. godz. 20:05 w Kościanie na ul. Kaźmierczaka, patrol zatrzymał 18-letniego mieszkańca gm. Kościan, jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

5 marca 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 10:55 w Przysiece Polskiej, kierująca Renault Megane, 18-letnia mieszkanka, gm. Kościan, straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechała z drogi i zatrzymała samochód na polu. Do szpitala w Kościanie przetransportowano 20-letnia pasażerkę pojazdu. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Ok. godz. 15:45, w Kościanie na ul. Wielichowskiej (skrzyżowanie z obwodnica Kościana), kierująca Peugeotem 206, 20-letnia mieszkanka Kościana, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, jadącemu drogą krajową nr 5 pojazdowi Audi A6, prowadzonemu, przez 43-letniego mieszkańca gm. Kościan i doprowadziła do kolizji. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Kierująca Peugeotem została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 23:50 w Bielewie, kierujący Oplem Corsą, 25-letni mieszkaniec Kościana, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, wpadł w poślizg i samochód dachował. Z mężczyzna podróżowało dwóch 16-latków z Kościana. Jeden z nich została przewieziony do szpitala na badania.

2 marca 208r. – piątek, ok. godz. 16:50 w Śmiglu na ul. Kilińskiego, kierująca Fordem, 46-letnia mieszkanka Śmigla, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się pojazdowi i doprowadziła do kolizji z Fiatem, prowadzonym przez 21-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Mieszkanka Śmigla została ukarana mandatem karnym.

1 marca 2018r. – czwartek, ok. godz. 8:50 w Śmiglu, na ul. Kościuszki, kierujący Peugeotem, 23-letni mieszkaniec gm. Śmigla, potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 39-letniego mieszkańca Śmigla. Pieszy został przewieziony do szpitala z ogólnymi potłuczeniami. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Ok. godz. 12:00 w Śmiglu na ul. Mickiewicza, kierujący Fordem Transitem, 22-letni obywatel Ukrainy, w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo, doprowadził do kolizji z Kią, prowadzoną przez 49-letnią mieszkankę powiatu leszczyńskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.