Zanotowaliśmy - luty 2018r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - luty 2018r.

28 lutego 2018r. – środa, ok. godz. 18:05 w Kościanie na ul. Ciszaka, kierujący Peugeotem Partnerem, 28-letni mieszkaniec woj. zachodniopomorskiego, w trakcie cofania, doprowadził do kolizji z Renault Megane, prowadzonym przez 30-letniego mieszkańca Kościana. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

26 lutego 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 11:45 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący Nissanem, 55-letni mieszkaniec gm. Kościan nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Opla Corsy, prowadzonego przez 50-letniego mężczyznę. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 13:40 w Kościanie na ul. Nadobrzańskiej, kierująca Toyotą, 24-letnia mieszkanka Kościana, w trakcie wykonywania manewru cofania, doprowadziła do kolizji z pojazdem Volvo, prowadzonym przez 54-letnią mieszkankę Kościana. Kierująca Toyotą została ukarana mandatem karnym.

25 lutego 2018r. – niedziela, ok. godz. 12:35 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z droga prowadzącą do Starych Oborzysk, kierujący Mercedesem, 38-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Toyocie Yaris, prowadzonej przez 55-letnia kobietę i doprowadził do kolizji pojazdów. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

24 lutego 2018r. – sobota, ok. godz. 11:35 w Kościanie na ul. Mickiewicza, kierujący VW Crafterem, 55-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo jadącemu Oplowi Mokka, prowadzonemu przez mieszkańca Kościana. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

23 lutego 2018r. – piątek, około godz. 12:55 w Kościanie na ul. Piłsudskiego, kierująca Citroenem, 37-letnia mieszkanka gm. Kościan nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Mercedesa, prowadzonego przez 38-letnią mieszkankę gm. Kościan. W wyniku uderzenia Mercedes przemieścił się i uderzył w Audi, którym kierowała 31-letnia kobieta. Kierująca Citroenem została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 14:15 na obwodnicy Kościana, kierująca VW Passatem, 33-letnia mieszkanka powiatu grodziskiego nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Mazdy 3, prowadzonej przez 53-letniego mężczyznę. W wyniku uderzenia Mazda przemieściła się, uszkadzając Forda C-maxa, prowadzonego przez mieszkańca powiatu poznańskiego. Kierująca VW została ukarana mandatem karnym. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Ok. godz. 16:10 na obwodnicy Kościana, kierujący VW Golfem, 65-letni mieszkaniec Poznania nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Toyoty Avensis, prowadzonej przez 44-letniego mężczyznę. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

21 lutego 2018r. – środa, ok. godz. 7:30 w Jasieniu patrol zatrzymał do kontroli 32-letniego mieszkańca Kościana jadącego rowerem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie mężczyzny,

Ok. godz. 15:40 w Kościanie na skrzyżowaniu ulicy Wyzwolenia z ulicą Śmigielską, kierujący Toyotą Verso, 62-letni mieszkaniec Kościana nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Daewoo Lanos, prowadzonemu przez 62-letniego mężczyznę. W wyniku uderzenia Lanos przemieścił się i uderzył w Citroena C3, prowadzonego przez 44-letnią kobietę. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

20 lutego 2018r. – wtorek, ok. godz. 7:35 w Czempiniu na Rynku, kierujący samochodem Iveco, 46-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, w trakcie omijania zaparkowanego pojazdu, doprowadził do kolizji z Mercedesem Sprinterem, prowadzonym przez 34-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 16:30 w Kościanie na ul. Piłsudskiego, kierujący Renault Megane, 22-letni mieszkaniec Kościana, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Mazdy, prowadzonej przez 24-letniego mieszkańca gm. Kościan. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

18 lutego 2018r. – niedziela ok. godz. 20:40 pomiędzy miejscowościami Łuszkowo – Dalewo, kierujący pojazdem Toyota Yaris, 23-letni mieszkaniec Leszna, na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do kolizji z pojazdem Honda CR-V, kierowanym przez 29-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym. 

17 lutego 2018r. – sobota na drodze krajowej nr 5 doszło do dwóch kolizji drogowych, których przyczyną było niezachowanie należytej ostrożności i nieprawidłowe wykonywanie manewru zawracania. 

Ok. godz. 18:00 na drodze krajowej nr 5, okolice Śmigla kierujący pojazdem BMW, 29 letni mieszkaniec Leszna, wykonując  nieprawidłowy manewr zawracania doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym pojazdem VW Passat kierowanym przez,  64-letniego mieszkańca Kościana. Pasażerka BMW została przewieziona do szpitala. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.  

Ok. godz. 19:20 na drodze krajowej nr 5 pomiędzy Kościanem,  a Czaczem kierujący pojazdem Mercedes GLE, 42-letni mieszkaniec Śremu nie zachował należytej ostrożności wykonując manewr zawracania i doprowadził do kolizji z pojazdem Audi A3, kierowanym przez  57-letnią mieszkankę gm. Śmigiel. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

16 lutego 2018r. – piątek ok. godz. 19:35 w Nowej Wsi kierujący pojazdem Seat Leon, 19-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego, w celu uniknięcia zderzenia z przebiegająca sarną, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Kierowca nie doznał obrażeń.

15 lutego 2018r. – czwartek ok. godz. 23:00 w Czaczu na ul. Wielichowskiej, kierujący Audi A4, 25-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzył w bariery drogowe. Badanie trzeźwości wykazało 1,64 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

14 lutego 2018r. – środa, ok. godz. 11:00 w Nowej Wsi na terenie wyrobiska podczas wyładunku piasku doszło do przewrócenia ciągnika siodłowego SCANIA wraz z naczepą, w którym przebywał 28 letni kierowca mieszkaniec Śmigla. W wyniku tego zdarzenia kierowca doznał ogólnych potłuczeń i został przewieziony do szpitala.

Ok. godz. 22:09 na drodze krajowej nr 5, 217km w kierunku Poznania, kierująca pojazdem Toyota Carolla, 28-letnia mieszkanka Poznania stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, w skutek czego wjechała do przydrożnego rowu, a następnie dachowała. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

13 lutego 2018r. – wtorek, ok. godz. 7:55 w Śmiglu na ul. Kościuszki kierujący pojazdem Renault Scenic, 26-letni mieszkaniec Śmigla nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył pojazdu Peugeot 307, którego kierowcą był 51-letni mieszkaniec Śmigla. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

ok. godz. 08:00 w Kokorzynie na ul. Kościańskiej, kierujący Nissanem Almera, 20-letni mieszkaniec gm. Kościan, nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył pojazdu VW Caravelle, którego kierowcą był 40-letni mieszkaniec Śmigla. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

ok. godz. 08:35 na drodze między Iłówcem a Czempiniem, kierujący pojazdem VW Polo, 43-letni mieszkaniec gm. Brodnica stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, w skutek czego wjechał do przydrożnego rowu. W zdarzeniu obrażenia odniosły dwie pasażerki, które zostały przewiezione do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. godz. 11:30 w Koszanowie, ul. Zjazdowa kierujący pojazdem BMW 320, 63-letni mieszkaniec gm. Kościan, nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył pojazdu Citroen C3, którego kierowcą był 48-letni mieszkaniec Śmigla. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

ok. godz. 13:10 w Kościanie na ul. Piłsudskiego, kierująca pojazdem Ford Fiesta, 22-letnia mieszkanka Kościana, nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechała na tył pojazdu marki Mercedes Sprinter, którego kierowcą był 47-letni mieszkaniec Kościana. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

ok. godz. 13:10 w Kościanie na ul. Surzyńskiego, kierujący pojazdem Honda CR-V, 66-letni mieszkaniec Kościana, wykonując manewr skrętu na parking nie zachował należytej ostrożności i uszkodził zderzak pojazdu Citroen C1, którego kierowcą była 50-letnia mieszkanka gm. Kościan. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

12 lutego 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 7:50 w Gierłachowie patrol zatrzymał 32-letniego mieszkańca powiatu śremskiego, prowadzącego DAF-a z naczepą. Mężczyzna prowadził zestaw mimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Ok. godz. 15:50 w Kościanie na Placu Paderewskiego, kierujący Citroenem Jumperem, 21-letni mieszkaniec Leszna, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu Fiatowi Seicento, prowadzonemu przez 2—letnią mieszkankę gm. Kościan i doprowadził do kolizji pojazdów. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Ok. godz. 19:05 na drodze między Śmiglem a Poladowem, kierująca Oplem Astra, 37-letnia mieszkanka gm. Śmigiel w trakcie wykonywania manewru skrętu doprowadziła do kolizji z Mazdą, prowadzoną przez 22-letniego mężczyznę. Kierująca Oplem została ukarana mandatem karnym.

11 lutego 2018r. – niedziela, ok. godz. 12:40 na zjeździe z obwodnicy Kościana na ul. Śmigielską, kierujący VW Golfem, 31-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego, zjeżdżając z obwodnicy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Daewoo Tico jadącemu w kierunku Poznania i doprowadził do zderzenia pojazdów. 72-letni kierowca Daewoo oraz osoba podróżująca tym pojazdem doznali obrażeń, które nie zagrażają ich życiu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Ok. godz. 15:40 w na drodze między Cichowem a Mościszkami, kierujący Oplem, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Po dotarciu na miejsce służb ratowniczych w pojeździe nie ujawniono żadnych osób. W wyniku podjętych działań, kierowcę oraz pasażerkę odnaleziono w Mościszkach. Obywatel Ukrainy doznał rany ciętej głowy. Badanie trzeźwości wykazało 0,9 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

10 lutego 2018r. – sobota, ok. godz. 5:00 w Krzywiniu na ul. Strzeleckiej patrol zatrzymał do kontroli 57-letnią mieszkankę gm. Krzywiń, jadącą Daewoo Lanosem. Badanie trzeźwości wykazało 0,66 promila alkoholu w organizmie kierującej.

9 lutego 2018r. – piątek, ok. godz. 10:55 w Poninie, kierujący Renault Clio, 26-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Fiata Ducato, prowadzonego przez 52-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Do kolejnej kolizji doszło przed godz. 12:00 w Kiełczewie na ul. Poznańskiej. Kierująca Daihatsu, 26-letnia mieszkanka gm. Czempiń, również najechała na tył poprzedzającego ją pojazdu Renault Trafic, prowadzonego przez 52-letniego obywatela Ukrainy. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Ok. godz. 17:25 na krajowej „piątce” za Kościanem, kierujący Fiatem Seicento, 20-letni mieszkaniec gm. Czempiń, zjechał do przydrożnego rowu, gdzie pojazd dachował. Mężczyznę przewieziono do szpitala na badania.

Wieczorem otrzymaliśmy zgłoszenie o włamaniu do dostawczego VW w Koszanowie. Sprawca z wnętrza pojazdu zabrał różnego rodzaju elektronarzędzia o łącznej wartości 2700zł. Prowadzimy postępowanie zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.

8 lutego 2018r. – czwartek, po północy, po krótkim pościgu na ul. Okrężnej w Kościanie, patrol zatrzymał, kierującą Mercedesem, 36-letnią mieszkankę Kościana. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kobiety.

Ok. godz. 8:00 w Kościanie na ul. Sienkiewicza, 57-letnia mieszkanka gm. Kościan, kierująca Renault Twingo nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu Suzuki, prowadzonemu przez 29-letnią mieszkankę Kościana i doprowadziła do kolizji pojazdów. Kierująca Renault została ukarana mandatem karnym. Uczestniczki kolizji były trzeźwe.

Rano otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży lusterek z zaparkowanego w Czempiniu Volvo XC60 na szkodę mieszkańca woj. dolnośląskiego. Prowadzimy postępowanie zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży.

Ok. godz. 20:25 w miejscowości Kurza Góra patrol zatrzymał do kontroli , 28-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 0,8 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

7 lutego 2018r. – środa, ok. godz. 8:50 w Kościanie na ul. Północnej, kierujący Kia Rio, 27-letni mieszkaniec gm. Kościan nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył VW Passata, prowadzonego przez 30-letnią mieszkankę gm. Krzywiń. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 9:10, kierujący Renault Master, 51-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego w Kościanie na ul. Moniuszki doprowadził do kolizji z Oplem Astra, prowadzonym34-letniego mieszkańca Kościana. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Przed godz. 10:00, 34-letnia mieszkanka Kościana, kierująca Hyundaiem w Kościanie na ul. Marcinkowskiego, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo jadącemu Mercedesowi, prowadzonemu przez 27-letniego mieszkańca Kościana. Kierująca Hyundaiem została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 12:55 przed miejscowością Wydorowo na drodze krajowej nr 5, kierujący Scanią z naczepą, 41-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i w trakcie hamowania i zjechał do rowu.  Naczepa blokowała dwa pasy jezdni. W uszkodzony zestaw uderzył MAN z naczepą. Scania z naczepą blokowała krajową piątkę. Drugi pojazd zjechał do przydrożnego rowu. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. Żaden uczestnik nie odniósł obrażeń. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin do czasu usunięcia uszkodzonego pojazdu blokującego drogę, a później drugi raz w trakcie wyciągania z rowu drugiego zestawu.

Ok. godz. 15:10, kierująca BMW, 46-letnia mieszkanka gm. Śmigiel w Kościanie na ul. Szpitalnej w trakcie omijania innego pojazdu , doprowadziła do kolizji z Toyotą Avensis, prowadzoną przez mieszkańca Wschowy.

Przed godz. 18:00, kierujący Oplem Vectra, 31-letni mieszkaniec Kościana, na ul. Konopnickiej w Kościanie, doprowadził do kolizji z Fiatem Punto, prowadzonym przez mieszkańca gm. Kościan. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

5 lutego 2018r. – poniedziałek, otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży Peugeota Partnera zaparkowanego na parkingu pod blokiem na jednym z osiedli w Czempiniu. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 40000zł.  

Ok. godz. 20:45 w Kościanie na ul. Konopnickiej, kierująca Peugeotem 307, 33-letnia mieszkanka gm. Czempiń, na łuku drogi straciła panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem i uderzyła w słup energetyczny. Kobieta była trzeźwa.

3 lutego 2018r. – sobota, ok. godz. 15:15 na drodze krajowej nr 5, kierujący Fordem Focusem, 30-letni mieszkaniec gm. Czempiń, w trakcie wyprzedzania innego pojazdu, doprowadził do kolizji z Daewoo Tico, prowadzonym przez 24-letnią mieszkankę gm. Czempiń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

2 lutego 2018r.  – piątek, ok. godz. 9:00 w Kościanie na ul. Północnej, patrol zatrzymał 54-letniego mieszkańca Kościana jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 0,28 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 9:30, kierujący Scanią z naczepą, obywatel Ukrainy, doprowadził do kolizji z ciągnikiem rolniczym. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 18:30 w Piotrowie patrol zatrzymał 62-letniego mieszkańca gm. Czempiń jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 0,9 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Około godz. 20:30 w Czerwonej Wsi patrol zatrzymał 59-letniego mężczyznę jadącego Oplem Corsą. Badanie trzeźwości wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

1 lutego 2018r. – czwartek, ok. godz. 10:20 na drodze krajowej nr 5 (obwodnica Kościana), kierujący Fordem Transitem, 23-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Fita Ducato, prowadzonego przez 45-letniego mężczyznę. Kierujący pojazdami zostali przewiezieni do szpitala na badania. Sprawca kolizji został ukarany mandantem karnym.

Około godz. 12:30 w Wydorowie na drodze krajowej nr 5, kierujący Scanią z naczepą, 37-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył zestawu, prowadzonego przez 37-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. W stojące pojazdy uderzyło Renault Kadjar, prowadzone przez 38-letniego mieszkańca woj. Zachodniopomorskiego. Kierujący Renault również został ukarany mandatem karnym. Na krajowej piątce przez kilka godzin trwały utrudnienia w ruchu. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.