Zanotowaliśmy - grudzień 2017r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - grudzień 2017r.

31 grudnia 2017r. – niedziela, ok. godz. 13:50 w Kurowie patrol zatrzymał 64-letniego mieszkańca gm. Kościan jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 0,98 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Ok. godz. 14:50, w Kościanie na ul. Ciszaka, 37-letnia mieszkanka Kościana jadąca Mercedesem, w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadziła do kolizji z Oplem Astrą, prowadzonym przez 26-latka. Kierująca Mercedesem została ukarana mandatem karnym.

 

30 grudnia 2017r. – sobota, ok. godz. 8:30 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, patrol zatrzymał 40-letniego mieszkańca gm. Kościan jadącego rowerem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Wieczorem dyżurny został powiadomiony o włamaniu do domu na terenie gm. Śmigiel. Nieznany sprawca z pomieszczeń mieszkalnych zabrał pieniądze i biżuterię. Właściciel wycenił wartość strat na ponad 1000zł.

 

29 grudnia 2017r. – piątek, ok. godz. 12:30 w Kościanie na Al. Kościuszki, kierujący VW Golfem, 57-letni mieszkaniec Kościana nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Chevroleta, prowadzonego przez 34-letnią kobietę.

Ok. godz. 16:20 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, patrol zatrzymał do kontroli, 61-letniego mieszkańca Kościana jadącego Fiatem Punto. Badanie trzeźwości wykazało 0,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Ok. godz. 19:15 w Jarogniewicach patrol zatrzymał jadącego Mercedesem Sprinterem, 20-letniego mieszkańca gm. Kościan. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

 

28 grudnia 2017r. – czwartek, ok. godz. 14:05 w Kościanie na Al. Kościuszki, kierujący Nissanem Micra, 60-letni mieszkaniec gm. Czempiń, w trakcie wykonywania manewru cofania uderzył w Renault Lagunę, prowadzoną przez 39-letniego mieszkańca Kościana. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

26 grudnia 2017r. - wtorek, ok. godz. 13:10 w Kościanie na Os. Jagiellońskim, kierujący Oplem Meriva, 37-letni mieszkaniec Kościana w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadził do kolizji z zaparkowanym Renault Megane. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.


25 grudnia 2017r. - poniedziałek, ok. godz. 10:05 w Kościanie na skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza z Marcinkowskiego w Kościanie, kierująca Renault Scenic , 51-letnia mieszkanka gm. Kościan, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu VW, prowadzonemu przez 59-letniego miezkańca Kościana. Kierujący VW doznał ogólnych potłuczeń.
Ok. godz. 15:20 w Śmiglu na ul. Kościuszki, 58-letni mężczyzna pojazdem marki VW na terenie podwórza uszkodził bramę wjazdową do garazu oraz zaparkowany wewnątrz pojazd. Wysłany na miejsce patrol zatrzymał mieszkańca gm. Smigiel. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.


24 grudnia 2017r. - niedziela, ok. godz. 14:50 na drodze Jerka - Śrem, kierująca Audi 80, 23-letnia mieszkanka powiatu śremskiego zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobietę przewieziono do szpitala w Lesznie. Ustalamy okoliczności zdarzenia.


23 grudnia 2017r. - sobota, ok. godz. 9:30 dyżurny został powiadomiony o znalezieniu w Piechaninie pocisku artyleryjskiego prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Na miejsce wezwano patrol saperski z jednostki wojskowej z Poznania, który zabezpieczył pocisk i zabrał celem unieszkodliwienia. Znalezisko nie zagrażało mieszkańcom miejscowości.
Ok. godz. 16:25 na drodze między Turwia a Rąbiniem, kierujący Fiatem Punto, 59-letni mieszkaniec gm. Krzywiń stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierujacy pojazdem był trzeźwy.
Ok. godz. 18:10 w Kiełczewie, kierujący Audi A6, 27-letni mieszkaniec gm. Kościan, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z Renault Trafic, prowadzonym przez mieszkańca Śmigla. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.
ok. godz. 18:15 w Śmiglu na ul. Orzeszkowej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego rowerem, 56-letniego mieszkańca Śmigla. Badanie trzeźwości wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

22 grudnia 2017r. - piątek, ok. godz. 16:15 w Jarogniewicach patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego BMW, 44-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Mężczyzna prowadził pojazd mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.
Ok. godz. 16:20 na skrzyżowaniu ulicy Skłodowskiej z Sierakowakiego w Kościanie, kierujący Skodą Fabią, 27-letni mieszkaniec gm. Kościan nie udzielił pierwszeństwa przejazdu Renault Megane prowadzonemu przez 24-letniego mieszkańca Kościana i doprowadził do zderzenia pojazdów. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

19 grudnia 2017r. - wtorek, ok. godz. 15:30 w Kościanie na ul. Nacławskiej, kierujący Renault Modus, 74-letni mieszkaniec gm. Kościan w trakcie wykonywania manewru zawarcania doprowadził do kolizji z Seatem Altą, prowadzonym przez 46-letniego mieszkańca Kościana. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.
Ok. godz. 18:35 w Kościanie na Al. Kościuszki, kierująca Renault Scenic w trakcie wykonywania manewru cofania, uderzyła w zaparkowanego Opla Insygnię. Kierująca Renault została ukarana mandatem karnym.

18 grudnia 2017r. - poniedziałek, ok. godz. 15:40 w Kościanie na ul. Wyszyńskiego nieznany sprawca uszkodził innym pojazdem zaparkowanego na parkigu Fiata Seicento, należącego do 21-letniej mieszkanki gm. Śmigiel.

17 grudnia 2017r. - niedziela, ok. godz. 16:50 w Kościanie na ul. Targowej, kierująca Mercedesem, 37-letnia mieszkanka Kościana, podczas wykonywania manewru cofania uszkodziła zaparkowanego Hyundaia należącego do mieszkańca gm. Kościan. Kierująca Mercedesem była trzeźwa. Została ukarana mandatem karnym.
Ok. godz. 19:05 w Jargoniewicach, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadacego rowerem, 59-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

16 grudnia 2017r. - sobota, ok. godz. 7:50 w Śmiglu na drodze dojazdowej do obwodnicy Śmigla , kierujący ciągnikiem rolniczym Valtra z dwoma przyczepami, 41-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego jedna z przyczep przewróciła się. Nikt nie odniósł obrazeń. Kierujący ciągnikiem był trzeźwy.
Po południu zostaliśmy powiadomieni o kradzieży roweru Giant zaparkowanego przy dworcu kolejowym w Czempiniu. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę około 1200zł.

15 grudnia 2017r. - piątek, ok godz. 6:50 na drodze Morownica - Śmigiel, kierujący Renault Scenic, 54-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, stracił panowanie nad prowadzon ym pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Następnie pojazd przemieścił się na drugą stronę drogi. Do szpitala przewieziono pasażera skarżącego się na ból w okolicy klatki piersiowej. Kierujący pojazdem był trzeźwy.
Ok. godz. 11:35  na obwodnicy Kościana, kierujący Mercedesem, 20-letni mieszkaniec  Kościana dojeżdżając do ronda w Kiełczewie, stracił panowanie nad pojazdem, przejechał wysepke i uderzył w Nissana prowadzonego przez 32-letnią kobietę. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany madatem karnym.

Ok. godz. 16:10 w Kościanie na ul. Marcinkowskiego, kierujący Oplem Astra, 23-letni mieszkaniec gm. Kościan, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych, 68-letnią mieszkankę Kościana. Piesza z urazem nogi została przewieziona do kościańskiego szpitala.


14 grudnia 2017r. - czwartek, przed godz. 7:00 otrzymalismy zgłoszenie o włamaniu do sklepu spożywczego  na terenie jednego z osiedli w Kościanie. Sprawca z pomieszczeń gopspodarczych zabrał około 2000zł.
Przed godz. 8.00 dyzurny został powiadomiony o kolejnym włamaniu do sklepu z artykułami drogeryjnymi na terenie Kościana. W tym przypadku włamywacz z pomieszczeń zabrał około 400zł.
Ok. godz. 17:50 na obwodnicy Kościana, kierujący Mercedesem, 31-letni obywatel Ukrainy nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Fiata, prowadzonego przez 44-letnią mieszkankę Poznania. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
Ok. godz. 200:00 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierujący Oplem Astra, 53-letni mieszkaniec Kościana, potrącił przechodząca przez przejście dla pieszych , 37-letnia mieszkankę Kościana. Piesza została przewieziona do szpitala z ogólnymi potłuczeniami.

13 grudnia 2017r.- środa, około godz. 5.50 w Kościanie na ul. Chłapowskiego kierujący pojazdem m-ki VW Golf, 63-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego najechał na tył pojazdu m-ki VW Polo, którego kierowcą była 39-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Sprawca został ukarany mandatem karnym.
ok. godz. 16.00 w Starej Przysiece Drugiej doszło do kolizji drogowej. Kierujący samochodem ciężarowym m-ki MAN w trakcie wykonywania nieprawidłowego manewru omijania doprowadził do zderzenia z prawidłowo zaparkowanym pojazdem m-ki Peugeot Boxer. Sprawca został ukarany mandatem karnym.
ok. godz. 16.20 w Kościanie na ul. Gostyńskiej zatrzymano do kontroli drogowej pojazd m-ki Mercedes Vito, którego kierowcą okazał się 35-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli ustalono, iż kierowca posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.
ok. 17.20 w Kościanie, ul. Sierakowskiego doszło do kolizji trzech pojazdów. Kierujący pojazdem m-ki Mazda, 27-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego najechał na tył poprzedzającego pojazdu m-ki Ford Focus, którego kierowcą był 33-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. W skutek uderzenia kierujący tym pojazdem uderzył w kolejny samochód m-ki Ford Focus, którego kierowcą była 45-letnia mieszkanka powiatu wrocławskiego. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

12 grudnia 2017r.- wtorek, około godz. 7.15 w Śmiglu na ul. Sienkiewicza, kierująca pojazdem m-ki Skoda Fabia, 50-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji z pojazdem m-ki Seat Altea, który prowadziła 39-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.
11 grudnia 2017r.- poniedziałek, około 10.20 w Kościanie na ul. Sierakowskiego, kierujący pojazdem m-ki VW Transporter,24-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego  podczas wykonywania manewru skrętu nie zachował należytej ostrożności od pojazdu Renault Scenic, którego kierowcą był 39-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, w wyniku czego doszło do zderzenia bocznego obu pojazdów. Sprawcę ukarano mandatem karnym.
ok. godz. 10.40 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący pojazdem m-ki Opel Astra, 53-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem m-ki Fiat Stilo, 33-letniemu mieszkańcowi powiatu poznańskiego. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

10 grudnia 2017r. - niedziela, ok. godz. 15:40 otrzymaliśmy zgłoszenie o uszkodzeniu pojazdu zaparkowanego na Placu Paderewskiego w Kościanie przez inny samochód. Ustalamy sprawcę zdarzenia.
9 grudnia 2017r. - sobota, ok. godz. 14:15 otrzymaliśmy zgłoszenie o przywłąszczeniu laptopa z torbą o wartości około 1600zł w Czempiniu.

8 grudnia 2017r. - piątek, ok. godz. 7:45 w Nowej Wsi,  z samochodu dostawczego IVeco, prowadzonego przez 29-letniego mieszkańca gm. Śmigiel wypadł ładunek, który uszkodził Fiata Ducato, prowadzonego przez 46-letniego mieszkańca Śmigla. Kierujący Iveco został ukarany mandatem karnym.
Ok. godz. 17:00 w Głuchowie, kierujący Toyotą Auris, 66-letni mieszkaniec Poznania , zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia  z Renault Modus, prowadzonym przez 47-letnią mieszkankę Kościana. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.
ok. godz. 17:20 w Nowej Wsi patrol zatrzymał 59-letniego mieszkańca powiatu grodziskiego jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.
Po godz. 19:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o włamaniu do mieszkania na terenie Os. Konstytucji w Kościanie. Sprawca z wnętrza mieszkania zabrał biżuterię. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.

7 grudnia 2017r. - czwartek, ok. godz. 9:45 w Kiełczewie patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem 67-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.
ok. godz. 14:20 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierujący BMW, 23-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Oplowi, prowadzonemu przez 23-letnia mieszkankę gm. Kościan. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

6 grudnia 2017r. – środa, otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży lusterek oraz emblematu od zaparkowanego na Os. Konstytucji Mercedesa.  Właściciel wycenił wartość strat na kwotę ponad 1200zł.

Ok. godz. 21:45 na terenie parkingu przy stacji paliw w miejscowości Kawczyn, kierujący Renault Magnum, 48-letni obywatel Ukrainy w trakcie parkowania pojazdu, uszkodził inny pojazd. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

5 grudnia 2017r. – wtorek, ok. godz. 11:45 na drodze krajowej nr 5 w rejonie miejscowości Wydorowo, kierujący Iveco Daily, 27-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Toyoty Auris, prowadzonej przez 42-letnia mieszkankę powiatu poznańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 14:50 w Kościanie na ul. Bocznej, kierujący Mercedesem Sprinterem, 36-letni mieszkaniec Leszna, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo na posesję, doprowadził do kolizji z Mazdą 3, prowadzoną przez 36-letniego mieszkańca gm. Śmigiel.

4 grudnia 2017r. – poniedziałek, otrzymaliśmy zgłoszenie o uszkodzeniu Audi A3 w Śmiglu na ul. Powstańców Wielkopolskich. Sprawca wybił szyby w zaparkowanym pojeździe.

Ok. godz. 9:50 w Kościanie na ul. Północnej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego motorowerem, 24-letniego mieszkańca gm. Poniec. Mężczyzna prowadził pojazd mimo sądowego zakazu.

Ok. godz. 17:45 w Kościanie na skrzyżowaniu Okrężnej z Kwiatową, kierująca Nissanem Micra, 44-letnia mieszkanka gm. Kościan, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej Kii, prowadzonej przez mieszkańca Kościana. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca Nissanem została ukarana mandatem karnym.

3 grudnia 2017r. – niedziela, ok godz. 0:15 dyżurny został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 5 między Kościanem a Poninem, kierująca BMW, 21-letnia mieszkanka gm. Śmigiel podczas wykonywania manewru wyprzedzania innego pojazdu straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechała do rowu, gdzie pojazd dachował. Na miejscu ustalono, że w BMW wystrzeliła opona. Kierująca samochodem została przewieziona do kościańskiego szpitala, gdzie stwierdzono ogólne potłuczenia.

Ok. godz. 9:05 w Jerce patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Fordem Mondeo, 51-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50km/h.  Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i ukarano mandatem karnym.

Zaledwie niecałą godzinę Później również w Jerce zatrzymano 53-letniego mieszkańca gm. Krzywiń prowadzącego BMW. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. Również w tym przypadku funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy i ukarali kierowcę mandatem karnym.

Ok. godz. 17:40 w miejscowości Pelikan patrol zatrzymał 53-letniego mieszkańca gm. Kościan jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 2,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

2 grudnia 2017r. – sobota, ok. godz. 8:00 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Mercedesem Sprinterem, 34-letniego mieszkańca woj. podkarpackiego. Mężczyzna prowadził pojazd mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Ok. godz. 12:30 kierujący Toyotą Corollą, 74-letni mieszkaniec Kościana na drodze Racot – Kościan podczas wymijania innego pojazdu, doprowadził do kolizji z VW Bora, prowadzonym przez 26-letniego mieszkańca gm. Kościan.

1 grudnia 2017r. – piątek, ok. godz. 6:55 w Kopaszewie, kierujący VW Passatem, 58-letni mieszkaniec gm. Krzywiń nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciągnikowi siodłowemu Daf z naczepą, prowadzonemu przez 40-letniego mieszkańca powiatu pleszewskiego. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 14:55 w Kobylnikach patrol zatrzymał do kontroli 48-letnia mieszkankę gm. Kościan jadącą rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 2,84 promila alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzystki.

Ok godz. 15:50 w Starym Bojanowie, 65-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego kierujący Jaguarem w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo, doprowadził do kolizji ze stającym na skrzyżowaniu Fiatem, prowadzonym przez 36-letnia kobietę. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.