Zanotowaliśmy - październik 2017r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - październik 2017r.

31 października 2017r. – wtorek, ok. godz. 14:35 w Starej Przysiece Drugiej, kierujący Oplem Astrą, 58-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, najechał na tył poprzedzającego go Audi A4, prowadzonego przez 32-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Badanie trzeźwości sprawcy kolizji drogowej wykazało 1,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny. Drugi uczestnik zdarzenia był trzeźwy.

30 października 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 1:00 w Starym Luboszu patrol zatrzymał 23-letniego mieszkańca Kościana, który prowadził Fiata Seicento mimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdem.

Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży dwóch rolek papy oraz butli gazowej w Borówku Starym. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 820zł.

Ok. godz. 16:40 na drodze krajowej nr 5 przed Poninem, kierujący Chryslerem Voyagerem, 29-letni mieszkaniec gm. Kościan, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Peugeota 407, prowadzonego przez 24-letniego mieszkańca Kościana. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 17:20 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierujący Citroenem Jumperem, 22-letni mieszkaniec gm. Kościan, doprowadził do kolizji  z Nissanem, prowadzonym przez 64-letniego mieszkańca woj. warmińsko-mazurskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 17:55 w Jerce, kierujący VW Passatem, 33-letni mieszkaniec gm. Krzywiń nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motorowerowi, prowadzonemu przez 35-letniego mieszkańca gm. Krzywiń i doprowadził do zderzenia pojazdów. Jadący motorowerem mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono złamanie nogi.

Ok. godz. 18:45 w Kościanie na ul. Maya, kierująca Toyotą Aygo, 50-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej rowerzystce i doprowadziła do zderzenia z 52-letnią mieszkanką Kościana. Kobieta jadąca rowerem nie odniosła poważnych obrażeń.

29 października 2017r. – niedziela, ok. godz. 8:30 w Bonikowie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 36-letniego mieszkańca woj. Lubuskiego, kierującego VW Bora. Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h. Zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące.  

Ok. godz. 17:35 w Kościanie na ul. Powstańców Wielkopolskich patrol zatrzymał 57-letniego mieszkańca Kościana jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 0,82 promila alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzysty.

27 października 2017r. – piątek, ok. godz. 8:50 w Kościanie na ul. Gostyńskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 44-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 0,86 promila w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 11:55, w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierująca Mazdą 3, 25-letnia mieszkanka powiatu grodziskiego nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył naczepy ciągniętej przez Scanię. Kierowcą zestawu był 25-letni mieszkaniec gm. Kamieniec. Kierująca Mazdą została ukarana mandatem karnym.

26 października 2017r. – czwartek, ok. godz. (:00 w Śmiglu na ul. Orzeszkowej patrol ruchu drogowego zatrzymał 25-letniego mieszkańca woj. Śląskiego prowadzącego Opla Movano. Mężczyzna prowadził pojazd mimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Ok. godz. 9:50 również w Śmiglu na ul. Północnej zatrzymano 35-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, prowadzącego prace drogowe. Badanie trzeźwości wykazało 1,08 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Przyjęliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży elektronarzędzi z terenu budowy domu na terenie Kościana. Wartość strat wyceniono na kwotę 22000zł.

25 października 2017r. – środa, ok. godz. 8:40 w Śmiglu na ul. Leszczyńskiej patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego koparko-ładowarką, 49-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Badanie trzeźwości wykazało 0,32 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 16:20 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący Renault Clio, 25-letni mieszkaniec gm. Kościan, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Suzuki, prowadzonego przez 68-letnią mieszkankę gm. Czempiń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

24 października 2017r. – wtorek, ok godz. 18:10 w Kościanie na ul. Wielichowskiej, kierujący VW Golfem, mieszkaniec Śmigla nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Toyocie Avensis, prowadzonej przez mieszkańca Kościana. Do szpitala w Kościanie przewieziono pasażerkę podróżującą VW na badania. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

23 października 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 18:10 w Kościanie na ul. Sierakowskiego, kierujący motorowerem Yamaha, 17-letni mieszkaniec Kościana nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Fiata, prowadzonego przez mieszkankę gm. Kościan. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

22 października 2017r. – niedziela, ok. godz. 18:45 patrol ruchu drogowego w Cichowie zatrzymał do kontroli drogowej 19-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego jadącego Peugeotem 206. Badanie trzeźwości wykazało 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

21 października 2017r. – sobota, około godz. 11:20 w Widziszewie, kierujący Toyota Yaris, 65-letni mieszkaniec Kościana, podczas wymijania innego pojazdu doprowadził do kolizji z VW Passatem, prowadzonym przez 45-letnią mieszkankę gm. Śmigiel. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 14:30 w Kopaszewie, kierująca VW Golfem, 19-letnia mieszkanka w trakcie wyprzedzania innego pojazdu doprowadziła do kolizji z Oplem Insygnia, prowadzonym przez 31-letniego mieszkańca Kościana. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

20 października 2017r. – piątek, ok. godz. 0:45 na obwodnicy Kościana zatrzymano kierującego Oplem Vivaro, 34-letniego mieszkańca Lublina. Badanie trzeźwości wykazało 0,82 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 14:10 w Kościanie na ul. Kruszewskiego, patrol zatrzymał do kontroli , jadącego rowerem 38-letniego mieszkańca Kościana. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 3,18 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Ok. godz. 16:40 w Nowym Dworze, kierujący ciągnikiem rolniczym, 24-letni mieszkaniec gm. Krzywiń w trakcie włączania się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w jadącego motorowerem 15-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Motorowerzysta został przewieziony do szpitala w Gostyniu. Ustalamy okoliczności zdarzenia.

19 października 2017r. - czwartek, ok. godz. 14:30 w Śmiglu na ul. Krętej, kierujący BMW, 19-letni mieszkaniec gm. Śmigiel stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzył w mur cmentarza. Kierujący pojazdem nie odniósł obrażeń. Uszkodzeniu uległ cmentarny mur.

18 października 2017r. – środa, ok. godz. 11:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży telefonu komórkowego o wartości 200zł na szkodę mieszkanki gm. Śmigiel.

Ok. godz. 11:40 w Śmiglu na ul. Orzeszkowej, kierujący VW Polo, 62-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Hyundaiowi, którym kierował mieszkaniec sąsiedniego powiatu i doprowadził do kolizji pojazdów. Pasażerka podróżująca Hyundaiem została przewieziona do szpitala na badania. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Po południu otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży telefonu o wartości 1000zł w Kościanie na szkodę mieszkanki powiatu gostyńskiego.

17 października 2017r. – wtorek, ok. godz. 13:10 na drodze Borowo- Gorzyczki, kierujący Renault Megane, 35-letni mieszkaniec gm. Kościan stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, zjechał z drogi na pobocze i dachował. Kierujący pojazdem mężczyzna, oraz podróżująca z nim kobieta nie odnieśli obrażeń.

Ok. godz. 15:20 w miejscowości Stary Gołębin, kierujący Peugeotem Expertem, 36-leyni mieszkaniec Śremu  nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Mercedesowi prowadzonemu przez 27-letniego mieszkańca gm. Czempń i doprowadził do kolizji pojazdów. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 17:45 w Kościanie na ul. Nacałwskiej, Kierujący Seatem Ibiza, 71-letni mieszkaniec Kościana nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z Oplem Astra, prowadzonym przez 26-letniego mieszkańca gm. Śmigiel.

14 października 2017r. – sobota, dyżurny został powiadomiony o kradzieży VW Golfa zaparkowanego na osiedlowym parkingu w Kościanie. Właścicielka wyceniła wartość strat na kwotę 23000zł.

13 października 2017r. – piątek, ok. godz. 17:45 w Czempiniu na ul. Zielony Rynek, kierujący VW Golfem, 22-letni mieszkaniec gm. Śmigiel nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Fiata, prowadzonego przez 33-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 18:20 w Kościanie na ul. Sierakowskiego patrol zatrzymał 53-letniego mieszkańca Kościana jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 1,08 promila alkoholu w organizmie rowerzysty.

12 października 2017r. – czwartek, ok. godz. 9:35 w Śmiglu na ul. Morownickiej, kierujący Mercedesem Sprinterem, 21-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego podczas włączania się do ruchu doprowadził do kolizji z Fiatem Cinquecento, prowadzonym przez 76-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 14:55 w Starym Luboszu, kierująca Oplem Vectra, 33-letnia mieszkanka gm. Kościan nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu Skodzie Fabii, prowadzonej przez 30-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego i doprowadziła do kolizji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca Oplem została ukarana mandatem karnym.

Mieszkaniec Kościana, powiadomił naszą jednostkę o włamaniu do budynku gospodarczego mieszczącego się w Przysiece Polskiej. Nieznany sprawca z pomieszczenia zabrał różnego rodzaju elektronarzędzia oraz inne przedmioty o łącznej wartości około 2500zł.

11 października 2017r. – środa, ok. godz. 15:15 w Przysiece Polskiej, kierujący Manem z naczepą, 39-letni mieszkaniec Piły w trakcie omijania innego pojazdu doprowadził do kolizji z Fordem Maverickiem, prowadzonym przez mieszkankę gm. Śmigiel. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 16:05 w Parsku patrol zatrzymał do kontroli jadącego rowerem, 49-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Badanie trzeźwości wykazało 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

10 października 2017r. – wtorek, ok. godz. 21:50 na parkingu na Al. Kościuszki w Kościanie, kierujący Audi, 40-letni mieszkaniec Kościana nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył  BMW, prowadzonego przez 21-letniego mieszkańca tej samej miejscowości.

9 października 2017r. – poniedziałek,  ok. godz. 7:45 w Kościanie na Placu Wolności , patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Hyundai Accent, 27-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 0,32 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

7 października 2017r. – sobota, ok. godz. 7:55 w Starych Oborzyskach patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem, 37-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 1,96 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Ok. godz. 18:15 dyżury został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na obwodnicy Śmigla. Wstępnie ustalono, że kierujący Peugeotem Partnerem, 65-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku ciągnikiem siodłowym DAF z naczepą. W wyniku zderzenia kierujący Peugeotem poniósł śmierć na miejscu. Do szpitala z urazem nogi został przewieziony kierujący Dafem.

6 października 2017r. – piątek, ok. godz. 7:20 w Choryni patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Peugeotem Partnerem38-letniego mieszkańca Jarocina. Badanie trzeźwości wykazało 0,32 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

Ok. godz. 14:40 w Śmiglu na ul. Leszczyńskiej, kierująca Peugeotem Partnerem, 22-letnia mieszkanka Poznania, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ja pojazdu i najechała na tył Stara 266 z przyczepą prowadzonego przez 26-letniego mieszkańca gm. Kościan. Kierująca Peugeotem została ukarana mandatem karnym.

5 października 2017r. – czwartek, ok. godz. 9:30 na obwodnicy Kościana przy rondzie w Kiełczewie, kierujący Mercedesem Sprinterem, 37-letni mieszkaniec powiatu obornickiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył ciężarowego DAF-a, prowadzonego przez mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.  

Ok. godz. 15:05 w Kościanie na ul. Północnej, kierująca Daewoo Lanosem, 20-letnia mieszkanka gm. Czempiń, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji z prawidłowo jadącym Fordem Mondeo, prowadzonym przez mieszkańca gm. Kościan. Kierująca Daewoo została ukarana mandatem karnym.

Od wczoraj dyżurny odebrał 18 zgłoszeń związanych z załamaniem pogody i silnym wiatrem. Do najbardziej poważnego zdarzenia na drogach powiatu doszło około godz. 20:50 na drodze krajowej nr 5 przed Poninem.  Na Skodę Fabię prowadzoną przez mieszkankę powiatu grodziskiego przewróciło się drzewo. Podróżująca pojazdem kobieta i drugi pasażer zostali przewiezieni do kościańskiego szpitala z ogólnymi potłuczeniami.  

3 października 2017r. – wtorek, ok. godz. 6:45 w Jerce, kierująca Renault Clio, 37-letnia mieszkanka Kościana, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej Vw Golfem mieszkance gm. Krzywiń i doprowadziła do kolizji. Uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. Kierująca Renault została ukarana mandatem karnym.

2 października 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 7:20 w Czaczu patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Fordem Escortem 21-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Badanie trzeźwości wykazało 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

Ok. godz. 7:35 również w Czaczu zatrzymano 46-letniego mieszkańca Puław jadącego pojazdem ciężarowym DAF. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 0,54 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 13:00 w Krzywiniu patrol zatrzymał 42-letniego mieszkańca gm. Krzywiń jadącego Renault Megane. Badanie trzeźwości wykazało 2,58 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Ok. godz. 16:45 w Czempiniu , patrol zatrzymał kierującego Fiatem Cinquecento , 24-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0.28 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

1 października 2017r. – niedziela, ok. godz. 8:05 w Kiełczewie na ul. Kościańskiej patrol ruchu drogowego zatrzymał jadącego Fordem Focusem, 21-letniego obywatela Ukrainy, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 54km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące.

Ok. godz. 13:35 w Kościanie na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza z Koszewskiego, kierujący Alfą Romeo, 32-letni mieszkaniec Kościana nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej Mitsubishi Colt, 20-letniej mieszkance Kościana i doprowadził do zderzenia. W wyniku uderzenia pojazd przemieścił się i uderzył w zaparkowane Renault. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca Mitsubishi została przewieziona do kościańskiego szpitala.

Ok. godz. 14:35  w Wydorowie, kierujący Suzuki Ignis, 71-letni mieszkaniec Oławy nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Opla Astry prowadzonego przez mieszkańca gm. Śmigiel. Do szpitala w Lesznie przetransportowano pasażerkę z Opla oraz pasażerkę z Suzuki. Wstępnie ustalono, że kobiety nie odniosły poważnych obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.