Zanotowaliśmy - sierpień 2017r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - sierpień 2017r.

31 sierpnia 2017r. – czwartek, ok. godz. 14:50 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierująca Peugeotem, 64-letnia mieszkanka Kościana, wycofując pojazdem z parkingu, doprowadziła do kolizji z Fiatem Punto, prowadzonym przez 20-letnią mieszkankę powiatu wolsztyńskiego. Kierująca Peugeotem została ukarana mandatem karnym.

30 sierpnia 2017r. – środa, ok. godz. 14:50 w Kawczynie, kierująca Mercedesem, 34-letnia mieszkanka powiatu wolsztyńskiego, podczas włączania się do ruchu na drogę krajową nr 5 z drogi prowadzącej do Czempinia, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu karetce pogotowia jadącej na sygnałach świetlnych i dźwiękowych z pacjentem do Poznania i doprowadziła do zderzenia pojazdów. Osoba przewożona karetką nie odniosła obrażeń i do szpitala w Poznaniu została przetransportowana inną karetką. Kierująca Meredesem została przewieziona na badania do kościańskiego szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

29 sierpnia 2017r. – wtorek, ok. godz. 15:50 w Poladowie, 27-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego kierujący Oplem Vectrą, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerowi Kymco, prowadzonemu przez 31-letniego mieszkańca powiatu wolsztyńskiego. Kierujący Kymco w celu uniknięcia zderzenia z Oplem odbił w lewo i uderzył w Renault Lagunę, prowadzoną przez 30-letnią mieszkankę gm. Śmigiel. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

27 sierpnia 2017r. – niedziela, ok. godz. ok. godz. 15:00 w Jarogniewicach patrol zatrzymał jadącego rowerem 46-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Badanie trzeźwości wykazało 1,66 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

5 sierpnia 2017r. – piątek, ok. godz. 15:20 w Czaczu na ul. Wielichowskiej, kierujący Peugeotem 307, 39-letni mieszkaniec gm. Śmigiel podczas omijania innego pojazdu uszkodził zaparkowaną Hondę Jazz, należącą do 49-letniego mieszkańca Kościana. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 15:55 w Karśnicach patrol zatrzymał kierującego Mercedesem 44-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące.

Ok. godz. 17:10 w Czaczu na ul. Wielichowskiej, kierujący Fiatem Seicento, 26-letni mieszkaniec gm. Śmigiel nie zachował bezpiecznej odległości podczas wyprzedzania rowerzysty i doprowadził do potrącenia jadącego rowerem 24-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Rowerzysta został przetransportowany do kościańskiego szpitala z obrażeniami nogi.

OK. godz. 17:05 w Śmiglu na ul. Kilińskiego patrol zatrzymał jadącego motorowerem, 38-letniego mieszkańca Śmigla. Badanie trzeźwości wykazało 1,10 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

24 sierpnia 2017r. – czwartek, ok. godz. 7:10 w Czempiniu na ul. Poznańskie Przedmieście, kierujący Skodą Octavią, 42-letni mężczyzna, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na Skodę, prowadzoną przez mieszkańca Leszna. W wyniku uderzenia pojazd przemieścił się i uderzył  w stojącego Opla Corsę, którym kierował mieszkaniec gm. Czempiń. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 15:50 w Kościanie na ul. Broniewskiego, kierująca Renault Megane, 28-letnia mieszkanka gm. Śmigiel na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego z Kilińskiego, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu Daewoo Matiz prowadzonemu przez 21-letnią mieszkankę gm. Kościan i doprowadziła do kolizji. Kierujące pojazdami były trzeźwe. Kierująca Renault została ukarana mandatem karnym.

23 sierpnia 2017r. – środa, ok. godz. 20:40  na drodze krajowej nr 5 przed Czaczem, kierujący VW Passatem, 19-letni mieszkaniec Kościana, nie zachował bezpiecznej od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Renault Laguny prowadzonej przez 25-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Wieczorem otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży telefonu komórkowego w jednym z lokali gastronomicznych w Cichowie. Właściciel aparatu wycenił wartość strat na kwotę 300zł.  

22 sierpnia 2017r. – wtorek, ok. godz. 0:05 na drodze wojewódzkiej W-312 między Karśnicami a Wilkowem Polskim, Ford Focus, prowadzony przez 41-letnią mieszkankę powiatu wolsztyńskiego, zjechał do rowu i dachował. Kierująca pojazdem została przewieziona do kościańskiego szpitala.

Ok. godz. 16:05 w Borowie, patrol zatrzymał 51-letniego rowerzystę do kontroli drogowej. Badanie trzeźwości wykazało 0,46 promila alkoholu w organizmie mieszkańca gm. Czempiń.

Trzy godziny później również w Borowie zatrzymaliśmy kolejnego rowerzystę. W tym przypadku przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu 56-letniego mieszkańca gm. Czempiń.

21 sierpnia 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 16:15 w Śmiglu na ul. Leszczyńskiej, kierująca VW Lupo, 19-letnia mieszkanka gm. Śmigiel, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Renault Megane prowadzonego przez 43-letnią powiatu leszczyńskiego. Kierujące pojazdami były trzeźwe. Kierująca VW została przewieziona do kościańskiego szpitala.

Ok. godz. 20:20 w Kościanie na ul. Łąkowej patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego VW Transporterem, 20-letniego mieszkańca powiatu śremskiego. Mężczyzna prowadził pojazd mimo cofniętych uprawnień do prowadzenia pojazdów.

20 sierpnia 2017r. – niedziela, ok. godz. 7:50 w Kościanie na ul. Gostyńskiej patrol zatrzymał jadącego rowerem, 41-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 0,78 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

19 sierpnia 2017r. – sobota, ok. godz. 21:10 w Cichowie patrol zatrzymał do kontroli drogowej 37-letniego mieszkańca powiatu śremskiego jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 0,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Ok. godz. 21:25 w Jerce na ul. Kościańskiej, kierujący Oplem Corsą, 54-letni mężczyzna, zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka VW Golfem, prowadzonym przez mieszkańca gm. Krzywiń.  Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu w organizmie sprawcy zdarzenia drogowego.

Kilka minut po 22 w Kościanie na ul. Szkolnej zatrzymano kolejnego rowerzystę jadącego rowerem po wpływem alkoholu. W tym przypadku badanie trzeźwości wykazało 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

18 sierpnia 2017r. – piątek, ok. godz. 6:50 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierujący Fordem Focusem, 24-letni mieszkaniec gm. Czempiń nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Peugeotowi 206, prowadzonemu przez mieszkańca gm. Kościan i doprowadził do zderzenia pojazdów. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

16 sierpnia 2017r. – środa, ok. godz. 7:35 w Kościanie na ul. Gostyńskiej patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego Renault Masterem 40-letniego mężczyznę, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Ok. godz. 10:50 w Kościanie na skrzyżowaniu ulicy Śmigielskiej z Źeromskiego, kierujący Peugeotem 407, 47-letni mieszkaniec Poznania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu VW T5, prowadzonemu przez 36-letniego mężczyznę i doprowadził do zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

15 sierpnia 2017r. – wtorek, ok. godz. 15:40 w Racocie patrol zatrzymał do kontroli drogowej 50-letnią mieszkankę gm. Kościan jadącą Oplem Astrą. Badanie trzeźwości wykazało 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującej.

14 sierpnia 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 19:05 w Jasieniu, kierująca Fiatem Pandą, 24-letnia mieszkanka gm. Czempiń nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Hondy Civic prowadzonej przez 41-letnią mieszkankę Poznania. Kierująca Pandą została ukarana mandatem karnym.

13 sierpnia 2017r. – niedziela, ok godz. 12:25 w miejscowości Nowy Dębiec patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Peugeotem Partnerem, 61-letniego mieszkańca Leszna. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 1,86 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Ok. godz. 14:05 miedzy Śmiglem a Morownicą doszło do zdarzenia drogowego. Wstępnie ustalono, że kierująca VW Jetta, 44-letnia mieszkanka gm. Śmigiel, jadąc w kierunku Śmigla zaczęła wyprzedzać poprzedzający ją pojazd. W tym samym czasie manewr wyprzedzania podjęło dwóch motocyklistów. Jadący Suzuki, mieszkaniec powiatu gostyńskiego stracił panowanie nad motocyklem, zjechał z drogi, uderzył w drzewo i zatrzymał się na polu. Kierujący motocyklem został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono uraz obojczyka. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia.

Ok. godz. 14:50 w Racocie zatrzymano do kontroli drogowej rowerzystę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu w organizmie 62-letniego mieszkańca gm. Kościan. Ponadto mężczyzna odpowie za jazdę rowerem wbrew orzeczonemu wobec niego sądowego zakazu pojazdów.

12 sierpnia 2017r. – sobota, ok. godz. 13:40 zostaliśmy powiadomieni o kradzieży roweru w Kościanie na ul. Szczepanowskiego. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 300zł.

Po południu dyżurny został powiadomiony o włamaniu do budynku będącego w budowie. Do zdarzenia doszło na terenie Krzywinia. Z wnętrza budynku sprawca zabrał elementy wyposażenia. Właściciel wstępnie wycenił wartość strat na kwotę 5000zł.

11 sierpnia 2017r. – piątek, ok. godz 6:35 na odcinku drogi krajowej nr 5 między Poninem a Czaczem, jadący w kierunku Leszna, 76-letni mieszkaniec woj. śląskiego prowadzący Audi A4, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Do szpitala przetransportowano kierującego pojazdem mężczyznę oraz podróżującą z nim pasażerkę. W zdarzeniu nie uczestniczył żaden inny pojazd.

Ok. godz. 11:25 za Piotrowem, jadąca w kierunku Poznania, Peugeotem 206, 38-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego zjechała na przeciwległy pas jezdni, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie samochód dachował.  Kierująca, jak i podróżująca z nią 10-letnia dziewczynka zostały przewiezione do kościańskiego szpitala z ogólnymi potłuczeniami

Ok. godz. 16:30 w Jerce patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego motorowerem, 56-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

10 sierpnia 2017r. – czwartek, ok. godz. 10:05 w Krzywiniu na ul Strzeleckiej patrol zatrzymał 63-letniego mieszkańca gm. Krzywiń jadącego Kią Rio. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 0,82 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Ok. godz. 11:50 w Kościanie na ul Śmigielskiej, kierujący Suzuki, 71-letni mieszkaniec gm. Kościan nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z Hondą Civic, prowadzoną przez 53-letniego mężczyznę. W wyniku uderzenia pojazd przemieścił się i uszkodził stojącego na skrzyżowaniu Peugeota 206, prowadzonego przez 31-letniego mężczyznę. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 17:30 w Kościanie na ul. Królowej Jadwigi patrol zatrzymał 36-letniego mieszkańca jadącego rowerem.  Badanie trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzysty.

O godz. 22:00  w Kiełczewie patrol zatrzymał kolejnego rowerzystę, który zdecydował się wsiąść na swój pojazd pod wpływem alkoholu. W tym przypadku badanie trzeźwości wykazało 1,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

8 sierpnia 2017r. – wtorek, ok. godz. 9:20 w Piechaninie patrol zatrzymał do kontroli drogowej 24-letniego mieszkańca powiatu śremskiego, który jadąc Chryslerem przekroczył w terenie zabudowanym dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h. Sprawcy wykroczenia zatrzymano prawo jazdy.

Ok. godz. 14:50 w Śmiglu na ul. Leszczyńskiej, kierujący Renault Megane, 18-letni mieszkaniec Śmigla nie zachował ostrożności i doprowadził do kolizji z VW Golfem, prowadzonym przez 21-letniego mieszkańca powiatu wolsztyńskiego

7 sierpnia 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 7:40 w Zbęchach patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 27-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Mimo wczesnej pory przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzysty.

Ok. godz. 8:15 w Nowym Dębcu zatrzymaliśmy 61-latka jadącego rowerem w stanie po użyciu alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało 0,22 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

6 sierpnia 2017r. – niedziela, ok. godz. 15:05 w Racocie, kierujący Renault Megane, 38-letni mieszkaniec gm. Kościan, podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocyklowi Yamaha i doprowadził do zderzenia. Kierujący motocyklem, 26-letni mieszkaniec gm. Kościan, doznał urazu stopy.

Ok. godz. 19:00 zostaliśmy powiadomieni o uszkodzeniu ławek w Krzywiniu na ul. Bojanowskiego. Wartość strat wyceniono wstępnie na kwotę 500zł.  

5 sierpnia 2017r. – sobota, ok godz. 7:15 w Kiełczewie, patrol zatrzymał 49-letniego mieszkańca gm. Kościan jadącego rowerem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu w organizmie rowerzysty.

Ok. godz. 16:10 w Zglińcu patrol zatrzymał jadącego BMW, 32-letniego mieszkańca Kościana. W tym przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało 0,28 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierowcy.

4 sierpnia 2017r. – piątek, ok godz. 10:00 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 41-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

Ok. godz. 10:40 w Kościanie na ul. Marcinkowskiego, kierujący Renault Modus, 61-letnia mieszkanka Kościana nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Kia Sportage, prowadzonej przez 28-letnią mieszkankę Poznania. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca Renault została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 16:35 pomiędzy Turwią a Rąbiniem, kierujący ciągnikiem Ursus, 47-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego w trakcie wykonywania manewru skrętu doprowadził do kolizji z Dacią, prowadzoną przez 66-letniego mieszkańca Kościana. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 22:00 w Bielawach patrol zatrzymał kierującego Iveco, 29-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

2 sierpnia 2017r. – środa, ok. godz. 7:40 w Głuchowie, 39-letni mieszkaniec Poznania, jadący Renault Masterem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu  i najechał na tył Mitsubishi Galant, prowadzonego przez 27-letniego mieszkańca Kościana. W wyniku uderzenia pojazd przemieścił się i uderzył w Mercedesa Vito prowadzonego 40-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Do zdarzenia doszło przed przejściem dla pieszych, gdy kierujacy Mercedesem zatrzymał się, żeby przepuścić pieszego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 9:15 w Śmiglu na ul. Skarżyńskiego, mieszkanka gm. Kościan, kierująca Fordem Focusem, podczas cofania pojazdem uszkodziła Seata Leona należącego do mieszkanki gm. Kościan. Kierująca Fordem została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 15:10 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierująca Fordem Fiestą, 30-letnia mieszkanka Kościana, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się po ścieżce rowerowej 77-letniemu mieszkańcowi Kościana. Mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do kościańskiego szpitala.

1 sierpnia 2017r. – wtorek, ok. godz. 9:20 w Śmiglu na ul. Morownickiej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego ciągnikiem rolniczym Ursus, 48-letniego mieszkańca powiatu wolsztyńskiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,28 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Ok. godz. 11:10 w Kościanie na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z Gostyńską, kierujący Moskwiczem, 72-letni mężczyzna nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu VW Passatowi, prowadzonemu przez 58-letniego mieszkańca Kościana i doprowadził do kolizji. W wyniku zderzenia, Moskwicz przemieścił się i uszkodził słup sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.