Zanotowaliśmy - lipiec 2017r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - lipiec 2017r.

31 lipca 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 0:50 na drodze krajowej nr 5, za Kawczynem, kierujący Fordem Focusem, 22-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, zjechał do rowu i dachował. Mężczyzna nie odniósł obrażeń.

30 lipca 2017r. – niedziela, ok godz. 2:50 w Kościanie na ul. Surzyńskiego patrol zatrzymał do kontroli drogowej 26-letniego obywatela Ukrainy jadącego Daewoo Lanosem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,24 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

9 lipca 2017r. – sobota, ok. godz. 6:40 w Starym Luboszu patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 41-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzysty.

Ok godz. 11:30 w Glińsku patrol zatrzymał kolejnego rowerzystę jadącego rowerem pod wpływem alkoholu. W tym przypadku przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,36 promila alkoholu w wydychanym powietrzu 43-letniego mieszkańca gm. Kościan.

Również w Glińsku w tym samym czasie wpadł kolejny rowerzysta. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości u 50-letniego mieszkańca gm. Kościan wykazało 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ok. godz. 22:36 w Nowym Dębcu patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Audi A4, 57-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzona badanie stanu trzeźwości wykazało 0,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

28 lipca 2017r. – piątek, ok godz. 16:40 w Czaczu, kierujący Oplem Astrą, 34-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego najechał na tył poprzedzającego go pojazdu i doprowadził do kolizji z VW, którym kierował 42-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Nikt nie odniósł obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

26 lipca 2017r.- środa, około godz. 6.30 w miejscowości Piechanin kierujący pojazdem m-ki Ford Ka, 59-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem. Przejechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Kierujący był trzeźwy i zapięty w pasy bezpieczeństwa. Został ukarany mandatem karnym.

ok. godz. 14.20 w Kościanie na skrzyżowaniu ul. Szkolnej z ul. Północną doszło do kolizji drogowej. Kierujący pojazdem m-ki Honda Civic, 65-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi m-ki Opel Mokka, który prowadziła 48-letnia mieszkanka powiatu leszczyńskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. godz. 19.30 w Kościanie, Os. Konstytucji 3-go Maja doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 14-letni mieszkaniec Kościana wybiegł z parkingu i uderzył w bok jadącego pojazdu m-ki Honda Jazz, który prowadziła 30-letnia mieszkanka Kościana. 14-latek został przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

25 lipca 2017r.- wtorek, około 4.50 na drodze K-5 w rejonie miejscowości Pianowo, kierujący samochodem osobowym m-ki MAN, 61-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał do przydrożnego rowu. Kierowca został ukarany mandatem karnym.

ok. godz. 14.10 w Śmiglu na ul. Lipowej doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem m-ki Seat ibiza, 71-letni mieszkaniec gminy Śmigiel nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z pojazdem m-ki Opel Corsa, który prowadziła 46-letnia mieszkanka gminy Śmigiel. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. 19.45 w Kościanie na ul. Grątkowskiej zatrzymano do kontroli drogowej pojazd m-ki Mazda. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,06 promila. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

24 lipca 2017r.- poniedziałek, około godz. 8.15 w Starym Gołębinie zatrzymano do kontroli drogowej pojazd m-ki Fiat Punto, którym kierował 53-letni mieszkaniec gminy Kościan. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,36 promila.

ok. godz. 11.50 w Kościanie na ul. Gostyńskiej doszło do kolizji drogowej. Kierujący pojazdem m-ki Renault Master, 38-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego podczas nieprawidłowo wykonanego manewru cofania najechał na motorower, który prowadził 30-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. 20.15 w Starym Bojanowie policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 2,6 promila.

23 lipca 2017r.- niedziela, około godz. 3.00 w miejscowości Łuszkowo doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem m-ki Volvo, 20-letni mieszkaniec powiatu średzkiego nie dostosował prędkości do warunków na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w pojazd m-ki Honda Sprim, którego kierowcą był 36-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

22 lipca 2017r.- sobota, około godz. 6.30 w Borowie zatrzymano do kontroli drogowej pojazd m-ki Opel Sintra, którego kierowcą był 25-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,4 promila.

ok. godz. 10.00 w Zglińcu zatrzymano do kontroli drogowej pojazd m-ki Mercedes Sprinter, którego kierowcą był 48-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,28 promila.

21 lipca 2017r.- piątek, około godz. 9.40 w Kościanie na ul. Piłsudskiego zatrzymano do kontroli drogowej pojazd m-ki Toyota Yaris. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,9 promila.

ok. 17.00 w Kościanie, ul. Gostyńska 36-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego, kierujący pojazdem m-ki Fiat Punto nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocyklowi m-ki Harley Dawidson, który prowadził 28-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

ok. godz. 22.30 w Jasieniu zatrzymano do kontroli drogowej pojazd m-ki Renault Megane. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u 30-letniego kierowcy, mieszkańca powiatu kościańskiego wykazało 2,5 promila.

20 lipca 2017r.- czwartek, około godz. 22.40 w Kiełczewie zatrzymano do kontroli drogowej rowerzystę. 29-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik 1,56 promila. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

18 czerwca 2017r., wtorek, około godz. 7.00 w Kościanie, skrzyżowanie z ul. Szkolną doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż najprawdopodobniej kierujący pojazdem m-ki Skoda Fabia, 72-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego podczas włączania się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, 31-letniemu mieszkańcowi powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Rowerzysta trafił do szpitala. Okoliczności zdarzenia badają kościańscy policjanci.

17 czerwca 2017r. poniedziałek, około godz. 10.00 w Kościanie na skrzyżowaniu drogi K-5 z ul. Sierakowskiego doszło do zderzenia dwóch pojazdów- Citroena Berlingo z zestawem ciężarowym m-ki DAF. Kierująca Citroena, 47-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego trafiła do szpitala. Natomiast kierowca pojazdu m-ki DAF, 34-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego nie odniósł obrażeń. Postępowanie mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia prowadzi KPP w Kościanie.

ok. godz. 10.00 na drodze W-308, Kopaszewo- Choryń doszło do kolizji drogowej. Podczas wymijania się pojazdów doszło do zderzenia się lusterkami bocznymi. Oderwane lusterko od pojazdu m-ki DAF uderzyło w jadący za nim pojazd m-ki Porsche Cayen. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. godz. 15.30 w Kościanie na ul. Piłsudskiego doszło do kolizji drogowej. 68-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego podczas nieostrożnego otwierania drzwi pojazdu m-ki Renault Captur doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym rowerzystą, 58-letnim mieszkańcem powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. godz. 19.10 w Jerce zatrzymano do kontroli drogowej pojazd m-ki Renault Master. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu u 51-letniego mieszkańca powiatu śremskiego wykazało 2,08 promila. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

13 lipca 2017r.- czwartek, około godz. 9.50 w Śmiglu doszło do kolizji drogowej. Kierująca pojazdem m-ki Ford Focus, 30-letnia mieszkanka gminy Śmigiel nie zachowała właściwej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechała na tył pojazdu m-ki Ford Fusion, który prowadziła mieszkanka gminy Śmigiel. Sprawczyni kolizji została ukarana MKK.

ok. godz. 13.00 w Kiełczewie miała miejsce kolizja drogowa. Kierujący pojazdem m-ki Citroen Berlingo, 58-letni mieszkaniec gminy Kościan wykonując manewr cofania doprowadziła do zderzenia z pojazdem m-ki Skoda Octavia, który prowadziła 32-letnia mieszkanka gminy Kościan. Sprawca został ukarany MKK.

ok. godz. 13.00 w Kościanie na ul. Nacławskiej miała miejsce kolejna kolizja drogowa. Kierująca pojazdem m-ki Peugeot 307, 38-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechała na tył samochodu m-ki Renault Megane, którego kierowcą był 59-letni mieszkaniec gminy Krzywiń. W wyniku uderzenia pojazd uderzył w kolejny samochód m-ki Ford Focus, prowadzony przez 32-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Sprawczyni została ukarana MKK.

ok. godz. 17.30 w Starym Tarnowie doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca motorowerem, 58-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego z niewyjaśnionych na tą chwilę przyczyn straciła panowanie nad pojazdem i przewróciła się na pobocze drogi. Okoliczności zdarzenia bada kościańska policja.  

12 lipca 2017r.- środa, ok. godz. 8.20 w Kościanie zatrzymano do kontroli drogowej pojazd m-ki Daewoo Tico, którego kierowcą okazał się 58-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało 0,28 promila. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. godz. 10.00 na terenie gminy Czempiń zatrzymano do kontroli drogowej rowerzystę, 50-letniego mieszkańca gminy Czempiń. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,5 promila. Ukarano MKK.

ok. godz. 17.10 w Jasieniu, gm. Czempiń doszło do kolizji drogowej. Kierujący pojazdem m-ki Toyota Yaris, 39-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego oraz kierująca pojazdem m-ki Opel Astra, 32-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego podczas nieprawidłowego manewru wymijania doprowadzili do kolizji pojazdów. Sprawcy trzeźwi. Ukarano MKK.

ok. 17.20 w Piechaninie, gm. Czempiń doszło do kolejnej kolizji drogowej. Kierująca pojazdem m-ki Fiat Punto, 19-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechała na tył VW Golfa, którego kierowcą okazała się 25-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Sprawczyni kolizji została ukarana MKK.

11 lipca 2017r.- wtorek, ok. godz. 3.00 dyżurny KPP otrzymał zgłoszenie o pożarze pomieszczenia gospodarczego w Kiełczewie. Strażacy ugasili pożar, jednak zauważyli wydobywający się dym z pomieszczeń biurowych zaadoptowanych na budynek mieszkalny. Po wejściu do środka w jednym z pomieszczeń ujawniono mężczyznę, którego wyniesiono na zewnątrz i podjęto resuscytację krążeniowo- oddechową. Pomimo podjętych czynności ratowniczych 66-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego zmarł. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzi KPP w Kościanie.   

ok. godz. 12.00 w Głuchowie- droga K-5 doszło do kolizji drogowej. Kierujący samochodem ciężarowym m-ki Scania nie zachował bezpiecznej odległości uderzając w tył pojazdu m-ki Renault Master. Sprawca został ukarany MKK.

ok. godz. 12.15 na skrzyżowaniu ul. Wielichowskiej z drogą K-5 doszło do kolejnej kolizji drogowej. Kierujący pojazdem m-ki Renault Megane, 25-letni mieszkaniec gminy Kościan nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z pojazdem m-ki Skoda Felicja, którego kierowcą był 66-letni mieszkaniec gminy Kościan. Sprawca został ukarany MKK.

ok. 15.30 w Kościanie na skrzyżowaniu ul. Śmigielskiej z ul. Wyzwolenia kierujący pojazdem m-ki Honda Civic, 44-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego w trakcie wykonywania nieprawidłowego manewru skrętu doprowadził do zderzenia z pojazdem m-ki Volvo, którego kierowcą był 54-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca został ukarany MKK.

ok. 15.50 w Kościanie na ul. Grodziskiej kierujący pojazdem m-ki Skoda Octavia, 33-letni mieszkaniec powiatu śremskiego w trakcie wykonywania nieprawidłowego manewru włączania się do ruchu doprowadził do zderzenia drogowego z motorowerem m-ki Junak, którego kierowcą był 32-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany MKK.

10 lipca 2017r.- poniedziałek, ok. godz. 11.00 na parkingu przy ul. Bączkowskiego w Kościanie miała miejsce kolizja drogowa. Kierujący pojazdem m-ki Seat Ibiza, 78- letni mieszkaniec powiatu kościańskiego podczas wykonywania manewru cofania uszkodził zaparkowane auto m-ki Ford C-Max, którego kierowcą okazała się 36-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Sprawca został ukarany MKK.

ok. godz. 20.20 na drodze pomiędzy miejscowościami Bielewo- Bieżyń doszło do kolizji pojazdów. Kierujący pojazdem m-ki Audi A6 nie zachował należytej odległości w wyniku czego najechał na tył poprzedzającego go pojazdu m-ki Citroen Jumper. Sprawca został ukarany MKK. 

9 lipca 2017r.- niedziela ok. 19.10 w Kokorzynie zatrzymano do kontroli drogowej rowerzystę. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 2,46 promila. 61-letni mieszkaniec gminy Kościan został ukarany MKK.

8 lipca 2017r.- sobota, ok. 6.15 w Czempiniu kierująca pojazdem m-ki Fiat Punto podczas wykonywania manewru skrętu nie zachowała ostrożności doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem m-ki VW Polo, którym kierował 36-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawczyni, 47-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego została ukarana MKK.

ok. 12.15 na drodze K-5, skrzyżowanie Sierakowo-Kościan doszło do zdarzenia drogowego. 71-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, kierujący pojazdem m-ki Peugeot jadąc na skrzyżowaniu ul. Sierakowskiego w Kościanie z drogą krajową K-5 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z pojazdem m-ki VW Passat, którego kierowcą był 36-letni mieszkaniec powiatu gryfińskiego. Sprawca kolizji został ukarany MKK.

ok. 13.45 w Krzywiniu kierujący pojazdem m-ki Peugeot, 37-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu m-ki Peugeot 308, uderzając w jego tył. W wyniku uderzenia pojazd Peugeot 308 przemieścił się i uderzył w tył samochodu m-ki Renault Clio. Sprawcę kolizji ukarano MKK.   

ok. 15.50 na drodze K-5 w Poninie, 20-letni  mieszkaniec powiatu kościańskiego, kierujący pojazdem m-ki Renault Megane nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, uderzając w tył pojazdu m-ki VW Golf, którego kierowcą był 54-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Po uderzeniu VW Golf przemieścił się i uderzył w tył samochodu m-ki Opel Astra, którego kierowcą był 27-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Sprawca został ukarany MKK.


7 lipca 2017r. – piątek, ok. godz. 0:05 w Czempiniu patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 16-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzysty.

ok. 9.30 w Kościanie policjanci KPP w Kościanie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki Opel Sintra. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,32 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 14.00 w Kościanie doszło do kolizji drogowej. Kierujący pojazdem m-ki Skoda Octavia nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych i uderzył w pojazd m-ki Fiat Punto. Sprawca został ukarany MKK.

ok. 17.30 w Koszanowie miała miejsce kolizja drogowa. Kierujący pojazdem m-ki Alfa Romeo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze najeżdżając na tył pojazdu m-ki Opel Astra. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca, 19-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego został ukarany MKK.

ok. 20.15 zatrzymano do kontroli drogowej rowerzystę. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,24 promila. 28-letni mieszkaniec gminy Kościan został ukarany MKK.

6 lipca 2017r. – czwartek, ok. godz. 22:15 w Kościanie na ul. Kilińskiego, kierująca Mini Cooperem, 19-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego straciła panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem i uderzyła w zaparkowane prawidłowo dwa samochody.

5 lipca 2017r. – środa, ok. godz. 14:10 w Jerce na Os. Brzozowiec, kierujący Fiatem Cinquecento, 58-letni mieszkaniec gm. Krzywiń nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Forda, prowadzonego przez 32-letnia mieszkankę gm. Krzywiń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

4 lipca 2017r. – wtorek, ok. godz. 12:50 w Kościanie na ul. Północnej doszło do zdarzenia drogowego. Wstępnie ustalono, że na skrzyżowaniu ulicy Północnej z Czempińską, kierujący Fordem, 36-letni mieszkaniec Kościana podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej uderzył w jadącego skuterem, ulicą Północną, 79-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Mężczyzna jadący skuterem został przewieziony do kościańskiego szpitala. Ustalamy okoliczności zdarzenia.

3 lipca 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 6:55 w Kościanie na ul. Młyńskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem, 38-letniego mieszkańca powiatu śremskiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,62 promila alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzysty.

Ok. godz. 20:00 w Racocie, 18-letni mieszkaniec gm. Krzywiń przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h, jadąc Oplem Corsą. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

2 lipca 2017r. – niedziela, ok godz. 2:00 w Zbęchach, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego BMW, 33-letniego mieszkańca Śremu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

Ok. godz. 2:30 w Borowie patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Fiatem, 22-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu  w wydychanym powietrzu kierującego.

Ok. godz. 12:55 w Kiełczewie patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem 38-letniego mieszkańca powiatu śremskiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzysty.

Ok. godz. 17:20 w Karśnicach, patrol zatrzymał kolejnego rowerzystę, który zdecydował się na przejażdżkę w stanie nietrzeźwości. W tym przypadku przeprowadzone badanie stanu trzeźwości u 63-letniego mieszkańca gm. Śmigiel wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.