Zanotowaliśmy - czerwiec 2017r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - czerwiec 2017r.

30 czerwca 2017r. – piątek, ok. godz. 11:24 w Kopaszewie, kierujący Polonezem, 67-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania innego pojazdu doprowadził do kolizji z ciężarowym Volvo, prowadzonym przez 26-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 13:40 w Mikoszkach, kierujący Oplem Astrą, 52-letni mieszkaniec gm. Kościan w trakcie cofania pojazdem, uderzył VW, prowadzonego przez 44-letnią mieszkankę powiatu grodziskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 19:40 w Głuchowie patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem, 43-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

29 czerwca 2017r. – czwartek, ok. godz. 12:09 w Czempiniu na ul. Kościańskie Przedmieście, kierująca VW, 22-letnia mieszkanka  Kościana, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył VW Passata prowadzonego przez 55-letniego mieszkańca gm. Czempiń.

28 czerwca 2017r. – środa, ok. godz. 12:15 w Kościanie na ul. Czereśniowej, kierująca VW Golfem, 23-letnia mieszkanka gm. Śmigiel, podczas cofania pojazdem, najechała na uliczną lampę.  Kierująca VW była trzeźwa.

26 czerwca 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 15:08 w Czempiniu, kierujący Volvo, 65-letni mężczyzna, podczas nieprawidłowego wymijania innego pojazdu doprowadził do kolizji z Toyotą Yaris, prowadzoną przez 33-letnią mieszkankę gm. Czempiń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 17:45 w Kościanie na ul. Piłsudskiego, kierujący Fordem Fiesta 86-letni mieszkaniec Kościana, podczas wykonywania manewru cofania doprowadził do kolizji z Oplem Astrą, prowadzonym przez 29-letnią mieszkankę Krzywinia. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

25 czerwca 2017r. – niedziela, ok. godz. 16:40 na drodze krajowej nr 5 w rejonie Kawczyna, kierujący VW Caddy, 75-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, najechał na tył Renault Laguny prowadzonej przez mieszkankę powiatu poznańskiego. W wyniku uderzenia, VW przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został przewieziony do kościańskiego szpitala.

24 czerwca 2017r. – sobota, ok. godz. 14:25 dyżurny został powiadomiony o kradzieży roweru damskiego, który stał zaparkowany na Al. Kościuszki w Kościanie. Właścicielka wyceniła wartość strat na kwotę 250zł.

Ok. godz. 18:20  w Czempiniu, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Toyota Yaris, 51-letniego mężczyznę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

23 czerwca 2017r. – piątek, ok. godz. 8:15 w Kościanie na ul. Konopnickiej, kierująca Skodą, 47-letnia mieszkanka powiatu leszczyńskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji z prawidłowo jadącym rowerzystą. Jadący rowerem 13-latek nie odniósł obrażeń. Kierująca Skodą została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 8:25 w Krzywiniu na ul. Kościańskiej, 24-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, kierujący Fordem Transitem, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu  i najechał na tył  samochodu Rover, prowadzonego przez 32-letnią mieszkankę powiatu obornickiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 12:50 w Kościanie na ul. Łąkowej, kierujący Daewoo Matizem, 65-letni mieszkaniec Kościana, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i doprowadził do kolizji z Fordem Kugą, prowadzonym przez 26-letniego mieszkańca powiatu wolsztyńskiego.

22 czerwca 2017r. – czwartek, na Rynku w Kościanie, kierujący VW Polo, 53-letni mieszkaniec gm. Śmigiel podczas wykonywania manewru cofania uderzył  w Mercedesa prowadzonego przez 40-letniego mieszkańca Kościana. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 20:45 na drodze krajowej nr 5 między Kościanem a Poninem, patrol zatrzymał do kontroli kierującego Renault Megane, 52-letniego obywatela Ukrainy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego

21 czerwca 2017r. – środa, ok. godz. 16:25 w Kościanie na Rynku , kierująca Toyotą Yaris, 63-letnia mieszkanka Kościana, podczas parkowania pojazdu doprowadziła do zderzenia z zaparkowanym Fordem , należącym do mieszkańca powiatu wolsztyńskiego. Kierująca Toyotą została ukarana mandatem karnym.

Otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży roweru, który stał zaparkowany przed jednym ze sklepów na ul. Piłsudskiego w Kościanie. Właścicielka wyceniła wartość strat na kwotę 400zł.  

19 czerwca 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 9:20 w Jerce na ul. Szkolnej, kierujący Renault Clio, 81-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, podczas cofania swoim pojazdem doprowadził do kolizji z Fiatem Seicento prowadzonym przez 25-letnbią mieszkanką gm. Krzywiń.

Zostaliśmy powiadomieni o włamaniu do altany na terenie ogródka działkowego w Kościanie. Nieznany sprawca z wnętrza dokonał kradzieży narzędzi ogrodniczych o łącznej wartości około 1200zł. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy włamania.

Ok. godz. 20:05 w Kościanie na ul. Piaskowej, kierująca Seatem Ibizą, 20-letnia mieszkanka Kościana w trakcie wykonywania manewru cofania, doprowadziła do kolizji z VW Golfem, prowadzonym przez  45-letnia mieszkankę Kościana. Kierujące pojazdami były trzeźwe.

18 czerwca 2017r. – niedziela, ok. godz. 11:15 w Kościanie na ul. Ciszaka, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Fiatem Punto, 58-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,52 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

Ok. godz. 14:15 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierująca Toyota Yaris, 60-letnia mieszkanka gm. Krzywiń, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Renault Megane, prowadzonego przez 25-letniego mieszkańca gm. Kościan. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca Toyotą została ukarana mandatem karnym.

17 czerwca 2017r. – sobota, ok. godz. 13:10 w Kościanie na ul. Wielichowskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.  

16 czerwca 2017r. – piątek, ok. godz. 13:08 między Chorynią a Kopaszewem, kierująca Kia Cerato, 18-letnia mieszkanka gm. Krzywiń straciła panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, zjechała z drogi do rowu i pojazd dachował. Kierująca nie odniosła obrażeń.

Ok. godz. 16:40 w Nowym Borówku, kierujący Fiatem Punto, 83-letni mieszkaniec gm. Czempiń stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem i wjechał w ogrodzenie posesji.

15 czerwca 2017r. – czwartek, około godz. 1.00 w nocy w miejscowości Słonin kierujący pojazdem m-ki Opel Corsa uderzył w słup energetyczny doprowadzając do zerwania linii, a następnie w ogrodzenie jednej z posesji. Kierowcę, 22- letniego mężczyznę zatrzymali policjanci z Posterunku Policji w Czempiniu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,82 promila. Ponadto mężczyzna nie stosował się do orzeczonego wcześniej zakazu prowadzenia pojazdów. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. godz. 7.00 na drodze K-5, obwodnica Kościana kierujący samochodem m-ki Mercedes zasnął za kierownicą i zjechał do przydrożnego rowu. 43-letni mieszkaniec powiatu aleksandrowskiego nie odniósł żadnych obrażeń. Za spowodowanie zagrożenia został ukarany MKK.

ok. godz. 11.00 na drodze K-5 pomiędzy miejscowościami Kawczyn- Kiełczewo doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący pojazdem m-ki Opel Astra, 40-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego jadąc w kierunku Leszna z nieustalonych na tą chwilę przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z pojazdem m-ki Mazda, którego kierowcą był 28-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. W wyniku zderzenia pomimo podjętych czynności ratowniczych śmierć poniósł kierowca Mazdy. Pozostali uczestnicy zdarzenia tj. pasażerka Mazdy, 29-letnia mieszkanka powiatu leszczyńskiego oraz kierowca Opla Astry zostali przetransportowani karetkami do szpitali. Natomiast 7-letnie dziecko z powiatu poznańskiego, które było pasażerem Opla Astry zostało przetransportowane śmigłowcem do jednego z poznańskich szpitali. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzi KPP w Kościanie.

ok. godz. 11.40 w Kiełczewie doszło do kolizji pojazdów. Kierująca pojazdem m-ki Opel Astra, 43- letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z pojazdem m-ki Opel Meriva, którego kierowcą był 32-letni mieszkaniec  powiatu poznańskiego. Sprawca kolizji został ukarany MKK.

14 czerwca 2017r.- środa, około godz. 8.50 w Śmiglu kierująca pojazdem m-ki Volvo, 57- letnia mieszkanka gminy Śmigiel nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z pojazdem m-ki Fiat Doblo, którego kierowcą był 39- letni mieszkaniec gminy Śmigiel. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany MKK.

ok. godz. 12.10 w miejscowości Zbęchy policjanci WRD zatrzymali do kontroli drogowej kierującego koparką, którego kierowca był 22-letni mieszkaniec powiatu górowskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,52 promila. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

około godz. 15.15 w Kościanie na ul. Chłapowskiego kierująca pojazdem m-ki Audi A4, wykonując nieprawidłowy manewr skrętu w ul. Północną doprowadziła do kolizji z pojazdem m-ki Skoda Octavia. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany MKK.

ok. godz. 17.50 w Czaczu doszło do kolejnej kolizji pojazdów. Kierujący samochodem m-ki Peugeot 407, 31 letni mieszkaniec Poznania nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego najechał na tył Forda Mondeo, którego kierowcą był 40-letni mieszkaniec Kościana. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany MKK.

ok. godz. 19.00 w Jerce 27-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, kierujący pojazdem m-ki Toyota Carolla nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w prawidłowo jadący pojazd m-ki Ford Fokus, którego kierowcą była 38-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi. Sprawca został ukarany MKK.

13 czerwca 2017r.- wtorek, około godz. 12.20 w Nietążkowie doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem m-ki Nissan Almera, 19- letni mieszkaniec Kościana podczas włączania się do ruchu wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem m-ki Lancia Delta, którego kierowcą był 54-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. 54-latek został przewieziony do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

12 czerwca 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 14:00 w Kościanie na ul. Łąkowej, kierujący Seatem Cordobą, 70-letni mieszkaniec Kędzierzyna Koźla, podczas wykonywania manewru cofania doprowadził do kolizji z Renault, prowadzonym przez 46-letnią mieszkankę gm. Kościan. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym,

Ok. godz. 14:20 dyżurny został powiadomiony o pożarze budynku gospodarczego w Lubiniu. Ustalamy okoliczności zdarzenia.

Ok. godz. 17:30 w Kościanie na ul. Bernardyńskiej, kierująca Fordem, 61-letnia mieszkanka Kościana, podczas wykonywania manewru cofania doprowadziła do kolizji z zaparkowaną Hondą Jazz. Kierująca Fordem została ukarana mandatem karnym.

10 czerwca 2017r. – sobota, ok. godz. 0:30 w Nowym Dworze patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego motorowerem 16-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,54 promila alkoholu w wydychanym powietrzu motorowerzysty.

Ok. godz. 17:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży ciągnika siodłowego MAN z naczepą z parkingu w Kiełczewie. Właściciel, wstępnie, wycenił wartość strat na kwotę 120000zł.

9 czerwca 2017r. – piątek, ok. godz. 10:05 otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży przyczepki samochodowej, która stała zaparkowana w Kościanie na ul. Gostyńskiej. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 2000zł.

Ok. godz. 22:45 w Śmiglu na ul. Fechnera, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Suzuki Grand Vitara, 44-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,56 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

8 czerwca 2017r. – czwartek, ok. godz. 10:30 na ul Nacławskiej w Kościanie, kierująca Toyotą Yaris, 47-letnia mieszkanka Kościana nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Daewoo Matiza, prowadzonego przez 37-letnią mieszkankę Kościana. Kierujące pojazdami były trzeźwe.

Ok. godz. 18:10 w Kościanie na ul. Chłapowskiego, patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego Oplem Astrą, 63-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

7 czerwca 2017r. – środa, ok. godz. 11:55 otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży 200 belek sosnowych wykorzystywanych na terenie budowy prowadzonej na terenie gm. Kościan. Wartość strat wyceniono na kwotę około 4000zł.

Po godz. 20 otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży wózka dziecięcego z klatki schodowej mieszkania w Kościanie. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę około 1300zł.

Ok. godz. 20:40 patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem, 59-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzysty.

6 czerwca 2017r. – wtorek, ok godz. 21:35 w Kościanie na ul. Piłsudskiego, kierujący Mazdą Xedos, 22-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, podczas skrętu z ul. Gostyńskiej w Piłsudskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Oplowi Combo, prowadzonemu przez 26-letniego mieszkańca Kościana i doprowadził do kolizji pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

5 czerwca 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 5:50 w Wieszkowie, kierujący Oplem Astra, 26-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym VW Transporterem, prowadzonym przez 41-letniego obywatela Ukrainy. Kierując Oplem został ukarany mandatem karnym. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Kilka minut później w Krzywiniu na ul. Chłapowskiego, kierujący Renault Twingo, 41-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu BMW, prowadzonemu przez 20-letniego mieszkańca gm. Krzywiń i doprowadził do zderzenia pojazdów. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

3 czerwca 2017r. – sobota, ok. godz. 8:00 w Głuchowie, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego Oplem Astra, 48-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,66 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

Otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży Renault Mastera  z 2016r. Pojazd była zaparkowany na terenie prywatnej posesji na terenie gm. Kościan. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 134000zł.

Ok. godz. 11:50 w Poladowie, kierująca Mercedesem Vito, 55-letnia mieszkanka Szczecina najechała na tył poprzedzającego ją poprzedzającego ją pojazdu, którym kierował 54-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Kierująca Mercedesem została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 15:40 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku skutera wodnego na kanale Obry w Kościanie. Do zdarzenia doszło około godz. 13:30. Wstępnie ustalono, że prowadzący skutera mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w filar jazu wodnego. W wyniku uderzenia obrażeniom uległ prowadzący skutera mężczyzna oraz przewożony nim 11-letni chłopiec. Ranne osoby zostały przewiezione do kościańskiego szpitala, a następnie chłopca przetransportowano do szpitala w Poznaniu. Ustalamy dokładne okoliczności wypadku.

2 czerwca 2017r. – piątek, ok. godz. 14:15 na drodze prowadzącej z Kościana do Widziszewa, kierująca Citroenem, 18-letnia mieszkanka gm. Kościan, na łuku drogi straciła panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, zjechała z drogi do rowu i dachowała. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Ok. godz. 16:40 w Kościanie na Os. Konstytucji, kierujący Fordem Focusem, 66-letni mieszkaniec Kościana, uderzyła w zaparkowanego Opla Insygnię. Kierujący Fordem był trzeźwy.

Ok. godz. 20:00 w Kościanie na ul. Piłsudskiego, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 27-letniego mieszkańca Kościana. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,48 promila alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzysty.

1 czerwca 2017r. – czwartek, ok. godz. 10:10 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Kościanie. Wstępnie ustalono, że na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza z Koszewskiego, kierujący ciężarowym Renault, 22-letni mieszkaniec woj. kujawsko – pomorskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu BMW X1, prowadzonemu przez 70-letniego mieszkańca Kościana i doprowadził do zderzenia pojazdów. W wyniku uderzenia BMW przemieściło się na pobocze i uderzyło w zaparkowane Audi A6. Kierujący BMW został przewieziony do kościańskiego szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

ok. godz. 22:55 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w pobliżu miejscowości Kopaszewo. Kierujący ciężarowym Volvo, 61-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, próbując ominąć zwierzynę leśną, która wyszła na drogę, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierując pojazdem był trzeźwy.