Zanotowaliśmy - maj 2017r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - maj 2017r.

31 maja 2017r. – środa, ok godz. 2:20 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze prowadzącej z Czempinia do Śremu. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że od Renault Mastera, prowadzonego przez 27-letniego mieszkańca powiatu wschowskiego odpadło tyle koło uderzając w jadącego z przeciwka Peugeota 206, prowadzonego przez 36-letnią mieszkankę Poznania. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Żadna z osób podróżujących pojazdami nie odniosła obrażeń.

Ok godz. 14:29 w Kościanie na ul. Czempińskiej, kierująca Oplem Corsą, 61-letnia mieszkanka Kościana, straciła panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, zjechała z drogi, przejechała przez ogrodzenie ogródka działkowego i wjechała do oczka wodnego. Kierująca Oplem nie odniosła obrażeń, była trzeźwa. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

30 maja 2017r. – wtorek, ok godz. 13:14 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z droga prowadzącą do Starych Oborzysk doszło do zdarzenia drogowego. W VW Craftera, prowadzonego przez 44-letniego mężczyznę, który zatrzymał się uderzył  z tyłu ciężarowy Volvo, prowadzony przez 61-letniego mieszkańca Opola. Po chwili w stojące pojazdy uderzyła Scania, prowadzona przez 44-letniego mieszkańca woj. kujawsko-pomorskiego. Kierujący Scanią doznał urazu nogi. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

29 maja 2017r. – poniedziałek, ok godz. 16:07 w Kościanie na ul. Surzyńskiego, kierująca Seatem Cordobą, 29-letnia mieszkanka gm. Kościan podczas wykonywania manewru cofania uderzyła w zaparkowanego Renault Clio na parkingu. Kierująca Seatem została ukarana mandatem karnym.

Ok godz. 17:55 w Sierpowie, kierujący dostawczym Mitsubishi, 20-letni mieszkaniec gm. Śmigiel potrącił jadącą rowerem 14-letnią mieszkankę gm. Śmigiel. Dziewczyna została przewieziona do kościańskiego szpitala z urazem ręki. Ustalmy dokładne okoliczności zdarzenia.

28 maja 2017r. – niedziela, ok godz. 0:45 w Krzywiniu patrol zatrzymał do kontroli jadącego rowerem, 19-letniego mieszkańca Krzywinia. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,54 promila alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzysty.

Ok. godz. 5:20 w na rondzie w pobliżu miejscowości Witkówki, kierujący Daewoo Lanos, 19-letni mieszkaniec gm. Czempiń, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Renault Scenic, prowadzonemu przez 32-letnią mieszkankę gm. Kościan. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Ok godz. 18:55 w Kościanie na ul. Dworcowej, kierująca Fordem Fiesta, 25-letnia mieszkanka Racotu nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Forda Focusa prowadzonego przez prowadzonego przez mieszkańca Kościana. W wyniku uderzenia Focus przemieścił się i uderzył w Renault Modusa prowadzonego przez mieszkankę gm. Kościan. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca Fiestą została ukarana mandatem karnym.

27 maja 2017r. – sobota, ok godz. 13:05 w Nowym Dworze, kierujący Citroenem Xsarą, 22-letni mieszkaniec gm. Krzywiń podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Peugeotowi 308, prowadzonemu przez 38-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego i doprowadził do kolizji. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok godz. 18:30 w Nielągowie, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego VW Polo, 37-letniego mieszkańca Kościana. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

26 maja 2017r. – piątek, ok godz. 13:40 na drodze krajowej nr 5 z miejscowością Głuchowo doszło do zdarzenia drogowego. Zderzyły się trzy pojazdy jadące w kierunku Poznania. Według wstępnych ustaleń do wypadku doszło podczas wyprzedzania pojazdów. Kierujący Skodą Fabią w trakcie wyprzedzania innego pojazdu został uderzony przez Mercedesa jadącego w tym samym kierunku. W wyniku uderzenia Skoda uderzyła w ciężarowe Volvo jadące w tym samym kierunku i dachowała. Dwóch pasażerów podróżujących Skodą zostało przewiezionych do kościańskiego szpitala. Ustalamy dokładne okoliczności wypadku.

25 maja 2017r. – czwartek, ok godz. 18:55 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego motorowerem Orion, 28-letniego mieszkańca Kościana. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

24 maja 2017r. – środa, ok godz. 19:00 w Czaczu, kierujący VW Golfem, 31-letni obywatel Bułgarii stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w budynek gospodarczy. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym.

23 maja 2017r. – wtorek, ok godz. 15:35 dyżurny został powiadomiony o pożarze lasu między miejscowościami Gryżyna a Nowy Dębiec. Wstępnie wyceniono wartość powstałych strat na kwotę około 100000zł.

Ok godz. 16:45 w Śmiglu na ul. Jagiellońskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 64-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,24 promila alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzysty.

Ok godz. 19:30 w Kościanie na ul. Ciszaka, kierujący BMW, 18-letni mieszkaniec Kościana, stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem i uderzył w zaparkowane Renault Megane i uszkodził skrzynkę energetyczną. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.  

22 maja 2017r. – poniedziałek, ok godz. 7:55 w Gryżynie patrol zatrzymał do kontroli drogowej 25-letniego mieszkańca woj. Lubuskiego, prowadzącego dostawcze Iveco. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

Ok godz. 10:05 w Kościanie na ul. Północnej, kierujący Citroenem Berlingo 68-letni mieszkaniec Kalisza nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył  w Fiata Stilo prowadzonego przez 26-letniego mieszkańca gm. Kościan. W wyniku uderzenia Fiat przemieścił się i uderzył w Seata Ibizę prowadzonego przez 20-letnią mieszkankę Kościana. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

21 maja 2017r. – niedziela, ok godz. 18:45 w Śmiglu na ul. Morownickiej, kierujący Mercedesem Sprinterem, 60-letni mieszkaniec Warszawy, podczas wykonywania manewru cofania doprowadził do kolizji z Hondą CRV, prowadzoną przez 38-letnią kobietę. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

20 maja 2017r. – sobota, ok godz. 19:05 w Bielewie, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Oplem Corsą, 55-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,76 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

19 maja 2017r. – piątek, ok godz. 9:10 otrzymaliśmy zgłoszenie o włamaniu do mieszkania na jednym z osiedli mieszkaniowych w Kościanie. Sprawca z pomieszczeń zabrał biżuterię o łączonej wartości kilku tysięcy złotych. Prowadzimy czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy przestępstwa.

ok godz. 14:05 w Morownicy, kierujący Oplem Zafirą, 44-letni mieszkaniec gm. Krzywiń nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Citroenowi DS 5, prowadzonemu przez 40-letniego mieszkańca Zielonej Góry i doprowadził do kolizji pojazdów. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

16 maja 2017r. – wtorek, ok godz. 5:35 w Morownicy patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Oplem Astrą, 34-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,34 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

15 maja 2017r. – poniedziałek, ok godz. 8.50 na drodze między miejscowościami Kościan – Widziszewo, kierujący Fiatem Cinquecento, 81-letni mieszkaniec gm. Śmigiel uderzył w stojący na prawym pasie, w prostopadle do kierunku jazdy, ciągnik rolniczy, którego kierowcą był 58-letni mieszkaniec gm. Śmigiel. Kierujący Fiatem został przewieziony do kościańskiego szpitala z obrażeniami nóg i klatki piersiowej. Ustalamy okoliczności wypadku.

Ok. godz. 16:30 w Krzywiniu na ul. Szkolnej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Jak ustalono, kierująca Skoda Fabią, 42-letnia mieszkanka Śremu, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył  Renault Clio, prowadzonego przez 19-letnią mieszkankę powiatu śremskiego. W wyniku uderzenia pojazd przemieścił się i uderzył w VW Passata prowadzonego przez 24-letniego mieszkańca gm. Kościan. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca Skodą została ukarana mandatem karnym.

14 maja 2017r. – niedziela, ok godz. 20:45 w Bonikowie, patrol zatrzymał do kontroli drogowej 18-letniego mieszkańca Kościana jadącego Oplem Corsą. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego. Ponadto mężczyzna prowadził pojazd bez wymaganych do tego uprawnień.

13 maja 2017r. – sobota, ok. godz. 9:10 w Czempiniu na ul. Długiej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego motorowerem, 25-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,56 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

Ok. godz. 13:15 na drodze między Głuchowem a Srockiem Wielkim, doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, kierujący BMW, 63-letni mieszkaniec gm. Czempiń zderzył się z jadącym motocyklem KTM 29-letnim mieszkańcem gm. Czempiń. Motocyklista został przewieziony do szpitala z urazem ręki i nogi. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

11 maja 2017r. - piątek, ok godz. 15:15 w Jerce na ul. Kościuszki kierujący ciągnikiem rolniczym z opryskiwaczem, 65-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, w trakcie wykonywania manerwru zawracania, doprowadził do kolizji z Renault Clio, prowadzonym przez 29-letnią mieszkankę Kościana. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. 

10 maja 2017r. – środa, ok godz. 15:10 w Starym Bojanowie na ul. Głównej, kierujący Seatem Ibizą, 21-letni mieszkaniec gm. Śmigiel w trakcie omijania innego pojazdu  doprowadził do kolizji z Fiatem Seicento jadącym z przeciwka, którym kierowała 51-letnia mieszkanka gm. Śmigiel. Uczestnicy zdarzenia byli zdrowi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok godz. 16:45 w Czempiniu na skrzyżowaniu Placu Zielony Rynek z Poznańskim Przedmieściem, kierujący Peugeotem 206, 45-letni mieszkaniec  powiatu leszczyńskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Toyoty Yaris, prowadzonej przez 40-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

9 maja 2017r. – wtorek, ok godz. 6:50 w Bieżyniu, kierująca Fiatem Punto, 51-letnia mieszkanka gm. Krzywiń, podczas wykonywania manewru skrętu doprowadziła do kolizji  z Oplem Astra, prowadzonym przez 25-letnienią mieszkankę gm. Krzwyiń. Kierujące pojazdami były trzeźwe. Kierująca Fiatem została ukarana mandatem karnym.

Ok godz. 14:00 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierujący Citroenem Berlingo, 21-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, jadąc drogą od miejscowości Czarkowo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu BMW, prowadzonemu przez 34-letniego mieszkańca Kościana. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

8 maja 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 8:25 w Piotrkowicach patrol zatrzymał kierującego Renault Trafic 36-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

Ok. godz. 11:15 w Poninie patrol zatrzymał 64-letniego mieszkańca gm. Kościan jadącego Audi 80. Badanie stanu trzeźwości w tym przypadku wykazało 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

6 maja 2017r. – sobota, otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży katalizatora od Hyundaia zaparkowanego na parkingu w Głuchowie. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 1200zł.

Ok godz. 17:50  w Czempiniu patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego rowerem 54-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Mężczyzna kierował, mimo orzeczonego wobec niego sądowego zakazu.

5 maja 2017r. – piątek, ok godz. 16:15 w Czaczu doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Seatem Ibizą, 27-letni mieszkaniec gm. Czempiń, w trakcie wykonywania manewru cofania, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście i doprowadził do zdarzenia pojazdów. Jadący motocyklem, 34-letni mieszkaniec gm. Śmigiel został przewieziony do kościańskiego szpitala z urazem nogi. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

4 maja 2017r. – czwartek, dyżurny został powiadomiony o kradzieży katalizatora od Fiata Ducato w Kościanie. Właściciel wycenił wartość strat na 1000zł.

Ok. godz. 18:30 w Kościanie na ul. Bączkowskiego, kierująca Fiatem Punto, 60-letnia mieszkanka gm. Kościan, straciła panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, zjechała z drogi i uderzyła w drzewo oraz zaparkowanego w pobliżu Mercedesa. Kierująca Fiatem była trzeźwa. Została ukarana mandatem karnym.

3 maja 2017r. – środa, ok godz. 17:40 w Piechaninie patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Fiatem Seicento, 34-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

1 maja 2017r. – poniedziałek, otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży katalizatora od Seata Alhambry w Śmiglu. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 1500zł. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży.