Zanotowaliśmy - kwiecień 2017r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - kwiecień 2017r.

30 kwietnia 2017r. – niedziela, ok godz. 8:45 w Gryżynie patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Audi 100, 41-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

29 kwietnia 2017r. – sobota, ok godz. 6:21 w Śmiglu na ul. Leszczyńskiej, kierujący VW Golfem, 23-letni mieszkaniec gm. Śmigiel podczas wyprzedzania innego pojazdu doprowadził do kolizji z Fordem Transitem, prowadzonym przez 32-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

28 kwietnia 2017r. – piątek, ok godz. 18:55 w Racocie patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 32-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzysty.

27 kwietnia 2017r.- czwartek, około godz. 10.15 w Kościanie, ul. Grodziska kierujący pojazdem m-ki Opel Astra, 64-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z pojazdem m-ki Peugeot 206, którego kierowcą był 65-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca został ukarany MKK.

ok. godz. 13.00 na drodze powiatowej Racot-Wojnowice kierujący pojazdem m-ki VW Polo na łuku drogi przed miejscowością Zgliniec nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, a następnie wjechał do przydrożnego rowu i dachował. W wyniku zdarzenia kierujący, 30-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego nie doznał obrażeń. Ukarano MKK.

ok. godz. 13.50 w miejscowości Jerka kierująca pojazdem m-ki Fiat Seicento podczas manewru cofania doprowadziła do zderzenia z pojazdem m-ki Man. Sprawcę kolizji ukarano MKK.

26 kwietnia 2017r.- środa, około godz. 13.00 w Kościanie, w rejonie parkingu przy I Liceum Ogólnokształcącym w Kościanie kierujący pojazdem m-ki Seat Toledo wykonując manewr cofania nie zachował prawidłowej odległości i uderzył w zaparkowany motocykl. Sprawca został ukarany MKK.

24 kwietnia 2017r. – poniedziałek, około godz. 7.50 w Kiełczewie policjanci WRD zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki Opel Astra. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,4 promila. Postępowanie w sprawie o wykroczenie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. godz. 10.35 w Kościanie na ul. Dworcowej 67-letni mieszkaniec Gminy Kościan podczas parkowania pojazdu m-ki Daewoo Tamiz nie zachował prawidłowej odległości i uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd m-ki Renault Clio. Sprawca został ukarany MKK.

ok. godz. 12.50  w Kościanie, ul. Sierakowskiego 27-letni mieszkaniec Kościana, kierując pojazdem m-ki Ford Mondeo podczas manewru omijania uszkodził bok pojazdu m-ki VW Passat. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany MKK.

ok. godz. 17.40 w Choryni zatrzymano do kontroli drogowej 24-letniego mieszkańca powiatu pleszewskiego. Mężczyzna kierował pojazdem m-ki Mercedes Sprinter mając cofnięte uprawnienia do kierowania. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. godz. 22.45 w Czempiniu zatrzymano do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki Mercedes. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało 2,4 promila. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

23 kwietnia 2017r. – niedziela, ok godz. 13:15 w Wydorowie, kierujący VW Caddy, 27-letni mieszkaniec Jastrzębia Zdroju w trakcie nieprawidłowego wyprzedzania innych pojazdów doprowadził do kolizji z Volvo, prowadzonym przez 40-letniego mieszkańca Szamotuł, z VW Golfem, prowadzonym przez 49-letnią mieszkankę powiatu leszczyńskiego oraz VW T4 prowadzonym przez 22-letniego mieszkańca Koszalina. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. Żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń.

Ok godz. 16:25 w Poladowie, 64-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego stracił panowie nad rowerem i wjechał do rowu. Mężczyznę przewieziono do kościańskiego szpitala celem wykonania badań. Nie odniósł obrażeń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu rowerzysty.

Ok godz. 19:05 w Śmiglu na ul. Polnej, kierujący Fordem Focusem, 35-letni mieszkaniec gm. Śmigiel stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem i doprowadził do kolizji z Audi A6, prowadzonym przez 38-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

22 kwietnia 2017r. – sobota, ok. godz. 3:15 dyżurny został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w miejscowości Zgliniec. Na miejscu akcję ratowniczą prowadzili już strażacy. W rowie znajdował się Mitsubishi Galant. Z wnętrza pojazdu wydobyto 28-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego, który z obrażeniami został przewieziony do leszczyńskiego szpitala. Drugi pasażer, 21-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, poniósł śmierć na miejscu. W pojeździe nie było kierowcy. W sobotę, pod wieczór do Komendy w Lesznie zgłosił się mężczyzna, który może mieć związek z tym tragicznym zdarzeniem. Prowadzimy postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kościanie, zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności zdarzenia.

20 kwietnia 2017r. – czwartek, ok godz. 14:05 w Kościanie na ul. Gostyńskiej w rejonie ronda, kierujący Peugeotem 306, 19-letni mieszkaniec Kościana nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył Renault Scenic, prowadzonego przez 31-letniego mieszkańca Kościana. W wyniku uderzenia pojazd przemieścił się i uderzył w Peugeota 207, prowadzonego przez 21-letniego mieszkańca Leszna. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

19 kwietnia 2017r. – środa, ok godz. 15:35 w Śmiglu na ul. Leszczyńskiej, kierująca Renault Scenic, 29-letnia mieszkanka gm. Śmigiel, podczas cofania pojazdem doprowadziła do kolizji z Oplem Corsą, prowadzonym przez 27-letnią mieszkanką gm. Śmigiel. Kierujące pojazdami były trzeźwe.

18 kwietnia 2017r. – wtorek, ok godz. 8:45 w Krzywiniu na ul. Leszczyńskiej, kierujący Chevroletem, 62-letni mieszkaniec gm. Krzywiń najechał na tył poprzedzającego go pojazdu i doprowadził do kolizji z Seatem, którym kierowała 59-letnia mieszkanka gm. Krzywiń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

17 kwietnia 2017r. – poniedziałek, ok godz. 17:55 w Kościanie na ul. Gostyńskiej patrol zatrzymał jadącego motocyklem 19-letniego mieszkańca gm. Kościan. Mężczyzna przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 81 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy w związku z popełnionym wykroczeniem.

16 kwietnia 2017r. – niedziela, ok godz. 17:05 w Kościanie patrol zatrzymał jadącego Audi A6, 33-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Mężczyzna prowadził pojazd mimo cofniętych uprawnień do kierowania.

15 kwietnia 2017r. – sobota, ok godz. 7:10 w Choryni patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego BMW, 25-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny,

 Ok. godz. 12:15 w Krzywiniu, kierujący Mercedesem, 27-letni mieszkaniec gm. Krzywiń potracił przechodzącego przez jezdnię 82-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Mężczyzna został przewieziony do kościańskiego szpitala z urazem ręki i nogi. Ustalamy okoliczności zdarzenia.

Ok godz. 13:20 w Śmiglu na ul. Szkolnej, kierujący Hondą, 70-letni mieszkaniec gm. Śmigiel podczas włączania się do ruchu doprowadził do kolizji z Mitsubishi, prowadzonym przez 60-letnią mieszkankę gm. Śmigiel. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karanym.  

13 kwietnia 2017r. – czwartek, ok godz. 8:00 w Kościanie na Al. Kościuszki, kierująca Kią, 31-letnia mieszkanka Kościana nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej Skodzie, prowadzonej przez 56-letnią mieszkankę gm. Kościan i doprowadziła do kolizji pojazdów. Kobieta, kierująca Kią została ukarana mandatem karnym.

12 kwietnia 2017r. – środa, ok. godz. 0:30 w Kościanie na ul. Łąkowej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Oplem, 21-letniego mieszkańca Kościana. Mężczyzna prowadził pojazd mimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Ok. godz. 8:50 w Mikoszkach, patrol zatrzymał do kontroli drogowej 37-letniego mieszkańca gm. Kościan jadącego Oplem Corsą. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego

Ok. godz. 10:45 w Czempiniu na ul. Kolejowej patrol zatrzymał 35-letniego mieszkańca gm. Kościan prowadzącego Iveco mimo orzeczonego wobec niego sadowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Ok godz. 16:05 przy wyjeździe na obwodnicę Kościana od strony ulicy Śmigielskiej, kierujący Iveco Daily, 25-letni mieszkaniec gm. Kościan nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu drogą krajową Mercedesowi Actros, prowadzonemu przez 50-letniego mieszkańca woj. Śląskiego i doprowadził do kolizji pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

11 kwietnia 2017r. – wtorek, ok. godz. 2:00 w Kościanie na ul. Łąkowej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Peugeotem, 23-letniego mieszkańca Kościana. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

10 kwietnia 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 14:25 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący Fordem Mondeo, 48-letni mieszkaniec gm. Krzywiń nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Mercedesa prowadzonego przez 60-letniego mieszkańca Kościana. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok godz. 22:20 w Kościanie na ul. Wielichowskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, 19-letniego mieszkańca gm. Śmigiel jadącego Mitsubishi Carisma. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

9 kwietnia 2017r.- niedziela, ok. godz. 11.15 w Śmiglu, ul. Św. Wita doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem m-ki Audi A-4, 61-letni mieszkaniec Kościana nie udzielił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi M-ki Ford C-max, którego kierowcą była 38-letnia mieszkanka gminy Śmigiel. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

8 kwietnia 2017r.- sobota, ok. godz. 10.20 w Jerce pojazdem M-KI Mercedes Sprinter w trakcie wykonywania nieprawidłowego manewru cofania dokonał uszkodzenia prawidłowo zaparkowanego samochodu m-ki VW Caddy. Sprawca kolizji został ukarany MKK.

Ok. 19.20 w Kościanie, ul. Wyzwolenia kierująca pojazdem m-ki VW Passat wykonując nieprawidłowy manewr cofania dokonała uszkodzenia zaparkowanego pojazdu m-ki Peugeot. Sprawczyni kolizji została ukarana MKK.

6 kwietnia 2017r. – czwartek, ok godz. 14:30 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, patrol zatrzymał do kontroli 29-letnią mieszkankę Złotowa jadącą Oplem Combo. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,07 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującej.

Ok. godz. 16:45 w Starych Oborzyskach patrol zatrzymał jadącego Renault Megane, 19-letniego mieszkańca gm. Kościan. Mężczyzna prowadził pojazd mimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Ok godz. 20:25 na drodze między Starymi a Nowymi Oborzyskami patrol zatrzymał 48-letniego rowerzystę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,84 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny.

5 kwietnia 2017r. – środa, ok godz. 7:20 w Starym Luboszu, kierujący Mercedesem, 57-letni mieszkaniec Kościana, w trakcie wyprzedzania, doprowadził do kolizji z Iveco, prowadzonym przez 54-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

3 kwietnia 2017r. – poniedziałek, ok. godz. 2:50 w Kościanie na ul. Sierakowskiego, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego VW Golfem, 60-letniego mieszkańca Kościana. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,32 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

Ok. godz. 10:40  w Śmiglu na ul. Dudycza patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Renault Clio, 22-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego.

Ok. godz. 15:30 w Kościanie na Os. Konstytucji 3 Maja, kierujący Skodą Fabią, 57-letni mieszkaniec Kościana, podczas włączania się do ruchu doprowadził do kolizji z Kią Ceed prowadzoną przez 57-letniego mieszkańca Kościana. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

2 kwietnia 2017r. – niedziela, ok. godz. 00:25 w Kościanie na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej z Grodziską, kierujący Seatem Ibizą, 19-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Oplowi, którym kierowała 19-letnia mieszkanka miejscowości Bukowiec. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 9:05 dyżurny został powiadomiony o kradzieży Opla Movano z 2017r. zaparkowanego na osiedlowym parkingu w Kościanie.Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 121000zł.

Ok. godz. 14:25 na drodze prowadzącej do miejscowości Nowy Dębiec, kierujący motocyklem Honda, 59-letni mieszkaniec gm. Kościan, na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i zjechał z drogi. Kierowca oraz podróżująca z nim pasażerka zostali przewiezieni do kościańskiego szpitala z ogólnymi potłuczeniami. Kierujący motocyklem był trzeźwy.

1 kwietnia 2017r. – sobota, ok. godz. 16:55 w Kościanie na ul. Maya, kierujący Skodą Octavią, 47-letni mieszkaniec gm. Kościan, podczas wykonywania manewru cofania doprowadził do kolizji z Nissanem Micrą, prowadzonym przez 65-letniego mieszkańca gm. Kościan. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.